emocje

Artykuły - Emocje (531)

 • Ta narodowa przypadłość może zgubić Polaków!

  Ta narodowa przypadłość może zgubić Polaków!

  My, Polacy, mamy pewną narodową przypadłość. Zatruwa nam ona życie i niepotrzebnie wpędza w kompleksy. Przekazujemy ją sobie z pokolenia na pokolenie i trudno nam przerwać ten zaklęty krąg. Zdziwisz się, ale nie chodzi o nadmierne picie, tylko o skłonność do narzekania i martwienia się na zapas. Z pomocą przychodzi psycholog Joanna Godecka, która w swojej książce "Przestań się zamartwiać", zdradziła sekrety szczęśliwego życia. W wywiadzie dla Interii podzieliła się niektórymi z nich.
 • Odkryj, co mówią twoje emocje

  Odkryj, co mówią twoje emocje

  Każda emocja niesie ze sobą jakiś komunikat. Niestety, te trudniejsze lubimy ignorować lub zagłuszać. A szkoda, bo kryją w sobie wiele cennych informacji. To dzięki nim możemy rozwiązać wiele naszych problemów. Przeczytaj fragment książki "Przestań się zamartwiać", której autorka, Joanna Godecka, podpowiada, jak skutecznie zarządzać swoimi emocjami.
 • Emocje zależą od wieku

  Emocje zależą od wieku

  Z wiekiem ludzie mają coraz bardziej pozytywne nastawienie do życia, ponieważ stają się mniej wyczuleni na negatywne sygnały pochodzące od innych ludzi, a równie dobrze jak w młodości dostrzegają oznaki szczęścia. Tymczasem np. nastolatki są szczególnie wrażliwe na społeczne odrzucenie.
 • Zostań panem swojego nastroju

  Zostań panem swojego nastroju

  Czy warto „udawać” emocje? Pewnie część z was nasze pytanie nieco zirytowało. Oczywiście jest nieco przewrotne, ale nie chodzi wcale o to, abyście zostali teraz aktorami i odgrywali emocje, których nie czujecie. Chodzi o naukowe „udawanie”.
 • HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  Dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym HBO było w stanie dokładnie zbadać emocje, jakie towarzyszyły widzom podczas premiery 7. sezonu "Gry o tron", która bije rekordy oglądalności - donosi amerykański portal technologiczny Mashable.com. Co z tego jest nauczką dla rynku?
 • Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Stany emocjonalne powstałe na skutek różnych przeżyć długo utrzymują się na poziomie psychiki i wpływają na proces zapamiętywania przyszłych wydarzeń – czytamy na łamach czasopisma „Nature Neuroscience”.
 • Nie chroń dziecka przed emocjami

  Nie chroń dziecka przed emocjami

  ​Miłość, pożądanie, złość, rozpacz, żal, radość... Uczucia i emocje, które towarzyszą nam przez całe życie. Bez nich byśmy nie istnieli.
 • Czy uda się stworzyć wykrywacz emocji?

  Czy uda się stworzyć wykrywacz emocji?

  Naukowcy z Uniwersytetu w Lancaster pracują nad wykrywaczem emocji, dzięki któremu będzie można stwierdzić, czy Twoja partnerka uważa Cię za atrakcyjnego już na pierwszej randce.
 • Maluch w świecie trudnych uczuć

  Maluch w świecie trudnych uczuć

  Dzieci doświadczają tych samych emocji, co dorośli. Jednak w przeciwieństwie do nas, nie potrafią sobie jeszcze z nimi radzić. W jaki sposób je tego nauczyć?
 • Szczury mogą żałować błędnych decyzji

  Szczury mogą żałować błędnych decyzji

  Szczury to jedyne ssaki, które poza człowiekiem, są w stanie żałować podjętych decyzji.

Filmy - Emocje (15)

 • Wróciła ze służby po 6 miesiącach. Pies na jej widok nie mógł opanować emocji

  Kiedy po 6 miesiącach służby na Bliskim Wschodzie Melanie wróciła do domu w Stanach, z impetem powitał ją najlepszy przyjaciel. Golden retriever Hudson nie posiadał się z radości! Na takie spotkanie aż miło popatrzeć. (STORYFUL/x-news)
 • Emocje a głód. Dlaczego się objadamy?

  – Jedzenie od bardzo wczesnego okresu staje się takim przedmiotem, obiektem, który silnie wpływa na nasze emocje – powiedziała psycholog dr Ewa Jarczewska-Gerc. Specjalistka wyjaśniła, dlaczego sięgamy po jedzenie, aby poprawić sobie nastrój. Odpowiedziała także na pytanie, jak odróżnić głód od problemów emocjonalnych. Czy można trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Brat i nowo narodzona siostra. Finał rozczula

  Emocjonalne nagranie brata ze swoją przedwcześnie narodzoną siostrą, która wróciła do domu ze szpitala. Chłopiec nie mógł powstrzymać łez śpiewając jej kołysankę. Oglądajcie do końca.
 • Popis tego humbaka naprawdę zaskoczył turystów

  Oto humbak, który wykonał ogromy skok, zalewając przy tym łódki, znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu. Turyści nie spodziewali się takiego widoku. Całe zdarzenie miało miejsce w okolicach Cape Henry. (STORYFUL/x-news)