emocje

Artykuły - Emocje (532)

 • Wyrzuty sumienia zmieniły jej życie w piekło

  Wyrzuty sumienia zmieniły jej życie w piekło

  Edyta to piękna i utalentowana kobieta, która ma wspaniałego mężczyznę u boku. Nie narzeka na brak sukcesów zawodowych. Niestety, jej radość odbiera nie tylko niemożność posiadania dziecka, ale i echo przeszłości, od którego nie potrafi się wyzwolić. Co się wydarzyło?
 • Ta narodowa przypadłość może zgubić Polaków!

  Ta narodowa przypadłość może zgubić Polaków!

  My, Polacy, mamy pewną narodową przypadłość. Zatruwa nam ona życie i niepotrzebnie wpędza w kompleksy. Przekazujemy ją sobie z pokolenia na pokolenie i trudno nam przerwać ten zaklęty krąg. Zdziwisz się, ale nie chodzi o nadmierne picie, tylko o skłonność do narzekania i martwienia się na zapas. Z pomocą przychodzi psycholog Joanna Godecka, która w swojej książce "Przestań się zamartwiać", zdradziła sekrety szczęśliwego życia. W wywiadzie dla Interii podzieliła się niektórymi z nich.
 • Odkryj, co mówią twoje emocje

  Odkryj, co mówią twoje emocje

  Każda emocja niesie ze sobą jakiś komunikat. Niestety, te trudniejsze lubimy ignorować lub zagłuszać. A szkoda, bo kryją w sobie wiele cennych informacji. To dzięki nim możemy rozwiązać wiele naszych problemów. Przeczytaj fragment książki "Przestań się zamartwiać", której autorka, Joanna Godecka, podpowiada, jak skutecznie zarządzać swoimi emocjami.
 • Emocje zależą od wieku

  Emocje zależą od wieku

  Z wiekiem ludzie mają coraz bardziej pozytywne nastawienie do życia, ponieważ stają się mniej wyczuleni na negatywne sygnały pochodzące od innych ludzi, a równie dobrze jak w młodości dostrzegają oznaki szczęścia. Tymczasem np. nastolatki są szczególnie wrażliwe na społeczne odrzucenie.
 • Zostań panem swojego nastroju

  Zostań panem swojego nastroju

  Czy warto „udawać” emocje? Pewnie część z was nasze pytanie nieco zirytowało. Oczywiście jest nieco przewrotne, ale nie chodzi wcale o to, abyście zostali teraz aktorami i odgrywali emocje, których nie czujecie. Chodzi o naukowe „udawanie”.
 • HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  HBO wie, co czułeś oglądając "Grę o tron"

  Dzięki analizie danych w czasie rzeczywistym HBO było w stanie dokładnie zbadać emocje, jakie towarzyszyły widzom podczas premiery 7. sezonu "Gry o tron", która bije rekordy oglądalności - donosi amerykański portal technologiczny Mashable.com. Co z tego jest nauczką dla rynku?
 • Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Emocje kształtują nasze wspomnienia

  Stany emocjonalne powstałe na skutek różnych przeżyć długo utrzymują się na poziomie psychiki i wpływają na proces zapamiętywania przyszłych wydarzeń – czytamy na łamach czasopisma „Nature Neuroscience”.
 • Nie chroń dziecka przed emocjami

  Nie chroń dziecka przed emocjami

  ​Miłość, pożądanie, złość, rozpacz, żal, radość... Uczucia i emocje, które towarzyszą nam przez całe życie. Bez nich byśmy nie istnieli.

Filmy - Emocje (12)