emisje CO2

Artykuły - Emisje CO2 (67)

 • Polska powinna negocjować lepsze warunki pożegnania z węglem

  Polska powinna negocjować lepsze warunki pożegnania z węglem

  ​Unijny cel neutralności klimatycznej do 2050 r. zobowiązuje wszystkie kraje UE do dekarbonizacji. Nie oznacza to jednak, że emisja CO2 zniknie równocześnie we wszystkich krajach członkowskich.
 • Chcą ograniczenia emisji CO2 z samochodów

  Chcą ograniczenia emisji CO2 z samochodów

  Unijni ministrowie środowiska na spotkaniu w Luksemburgu spróbują uzgodnić wspólne stanowisko w sprawie ograniczenia emisji dwutlenku węgla z nowych samochodów. Jeśli będzie zgoda, wtedy będą się mogły rozpocząć negocjacje z Parlamentem Europejskim dotyczące ostatecznego kształtu przepisów. Europosłowie uzgodnili swoje stanowisko w ubiegłym tygodniu.
 • UE zwiększyła emisję CO2, Polska powyżej średniej

  UE zwiększyła emisję CO2, Polska powyżej średniej

  UE zwiększyła w ubiegłym roku emisję CO2 ze spalania paliw kopalnych o 1,8 proc. - wynika z opublikowanych w piątek danych Eurostatu. Komisja Europejska zapowiedziała, że przedstawi propozycję długoterminowej strategii redukcji gazów cieplarnianych.
 • Także fiskus traci na nieprawdziwych danych o emisji CO2

  Także fiskus traci na nieprawdziwych danych o emisji CO2

  Kiedyś wszystko było prostsze. Wysokość akcyzy na auta zależała od pojemności silnika, teraz zależy od stopnia zatruwania powietrza. Lecz dane są zaniżane, na czym traci fiskus. Ale to nie jest jedyny problem.