emigranci

Artykuły - Emigranci (120)

 • Rolnicy apelują do premiera ws. pracowników z Ukrainy

  Rolnicy apelują do premiera ws. pracowników z Ukrainy

  Rolnicy z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o możliwość pozostania w Polsce pracowników z Ukrainy. Ich brak grozi paraliżem produkcji rolno-spożywczej - ocenili.
 • Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  Kryzys migracyjny: UE nie rozwiązała żadnego problemu na swoich granicach

  W ciągu prawie pięciu lat od kryzysu migracyjnego Unia Europejska nie rozwiązała żadnego z długiej listy problemów na swoich granicach.
 • Migranci i uchodźcy na niemieckim rynku pracy: „Zadziwiające postępy“

  Migranci i uchodźcy na niemieckim rynku pracy: „Zadziwiające postępy“

  130 stron pełnych faktów: katolicka organizacja charytatywna Malteser przedstawiła najnowszy raport nt. migracji. Dobre wiadomości ma zwłaszcza gospodarka.
 • Projekt Smart Borders sprawdzi nasze dane

  Projekt Smart Borders sprawdzi nasze dane

  Unia Europejska proceduje nowe rozporządzenie dotyczące bezpieczeństwa w strefie Schengen. System Smart Borders ma za zadanie uszczelnić zewnętrzne granice UE. Każda osoba wjeżdżając do Unii Europejskiej, odda swoje dane biometryczne - wizerunek twarzy, cztery odciski palców oraz dane osobowe, które będą przechowywane na centralnym serwerze.
 • Co oznacza nowy prawicowy lider Austrii dla Europy

  Co oznacza nowy prawicowy lider Austrii dla Europy

  31-letni Sebastian Kurz wygrywa wybory w Austrii dzięki prawicowym postulatom. Radykalna prawicowa Partia Wolności zajmuje drugą pozycję i prawdopodobnie zostanie partnerem koalicyjnym. Wybory w Austrii pokazują rozdźwięk między unijnymi politykami i wyborcami w kwestii migracji.
 • Co zmieni się w opodatkowaniu dochodów Polaków pracujących za granicą?

  Co zmieni się w opodatkowaniu dochodów Polaków pracujących za granicą?

  Polacy zarabiający za granicą nie chcą wierzyć, że fiskus szykuje zmiany w opodatkowaniu ich dochodów.
 • Jakie są skutki prawdopodobnego powrotu emigrantów z UE do krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

  Siedem milionów obywateli z sześciu krajów Europy Środkowo-Wschodniej mieszka obecnie w Europie Zachodniej. Powrót nawet niewielkiego odsetka przyczyniłby się do wzrostu regionalnego poziomu PKB, stymulując rozwój rynków nieruchomości – do takich wniosków doszła agencja Colliers International w raporcie badawczym pt. „Labour Force Boomerang”, poświęconym kwestii efektu bumerangu na rynku pracy.
 • Które kraje przyciągają migrantów?

  Które kraje przyciągają migrantów?

  Austria, Szwecja i Luksemburg to najbardziej atrakcyjne kraje dla migrantów - wynika z Indeksu Atrakcyjności Migracyjnej 2017 przeprowadzonego dla CEED Kulczyk Research Institute. Zdaniem ekspertów , wprowadzenie świadczenia dla rodzin tzw. 500 plus również może wpływać na decyzje o wyborze Polski, jako miejsca atrakcyjnego do osiedlania się z rodziną.
 • Hiszpania: Uciekli bez płacenia

  Hiszpania: Uciekli bez płacenia

  Hiszpańska Gwardia Cywilna poinformowała w piątek, że szuka ponad stu osób, które w tym tygodniu uciekły naraz bez płacenia z restauracji na północy kraju. Klienci nie byli Hiszpanami. Właściciel twierdzi, że stracił 2 tys. euro.
 • Na Sycylii koza pracuje jako ogrodnik

  Na Sycylii koza pracuje jako ogrodnik

  Władze miejscowości Aliminusa koło Palermo na Sycylii zatrudniły kozę, która pracuje jako ogrodnik ścinając trawę na skwerach i w parku. Kozie o imieniu Caterina pomagają też owce i osiołek, a gmina oszczędza na tym 5 tysięcy euro rocznie.

Filmy - Emigranci (5)

 • Austria: W ciężarówce znaleziono kilkadziesiąt ciał uchodźców

  Ciężarówka, w której w Austrii znaleziono w czwartek zwłoki kilkudziesięciu uchodźców, ma węgierskie numery rejestracyjne - poinformował szef administracji premiera Węgier Viktora Orbana. Węgierska policja współpracuje z austriacką w poszukiwaniu kierowcy.
 • Ekwador. Tragiczne skutki emigracji

  Populacja Ekwadoru liczy około 15 milionów mieszkańców, z czego aż około 3 miliony żyje za granicą. Masowa emigracja za chlebem - głównie do USA - skutkuje rozpadem więzi społecznych i rodzinnych w tym południowoamerykańskim kraju. Najbardziej cierpią dzieci, które często muszą pożegnać oboje rodziców. Niektóre z nich na własną rękę podejmują niebezpieczną wyprawę do Stanów Zjednoczonych. Niestety, podczas tej ryzykownej podróży często padają ofiarą gangów. Wiele dzieci ginie bez wieści...
 • Polacy w UK... niekoniecznie na zmywaku!

  Polacy na emigracji imają się rożnych zawodów. Niektórzy zostają muzykami!
 • Za czym tęsknią polscy emigranci?

  Eksperci z PBI zaprezentowali wyniki II edycji raportu "Emigranci". Pokazują one, że 43 proc. badanych przebywa za granicą krócej niż 3 lata.