emigranci

Artykuły - Emigranci (124)

Filmy - Emigranci (4)

 • Austria: W ciężarówce znaleziono kilkadziesiąt ciał uchodźców

  Ciężarówka, w której w Austrii znaleziono w czwartek zwłoki kilkudziesięciu uchodźców, ma węgierskie numery rejestracyjne - poinformował szef administracji premiera Węgier Viktora Orbana. Węgierska policja współpracuje z austriacką w poszukiwaniu kierowcy.
 • Ekwador. Tragiczne skutki emigracji

  Populacja Ekwadoru liczy około 15 milionów mieszkańców, z czego aż około 3 miliony żyje za granicą. Masowa emigracja za chlebem - głównie do USA - skutkuje rozpadem więzi społecznych i rodzinnych w tym południowoamerykańskim kraju. Najbardziej cierpią dzieci, które często muszą pożegnać oboje rodziców. Niektóre z nich na własną rękę podejmują niebezpieczną wyprawę do Stanów Zjednoczonych. Niestety, podczas tej ryzykownej podróży często padają ofiarą gangów. Wiele dzieci ginie bez wieści...
 • Za czym tęsknią polscy emigranci?

  Eksperci z PBI zaprezentowali wyniki II edycji raportu "Emigranci". Pokazują one, że 43 proc. badanych przebywa za granicą krócej niż 3 lata.
 • Emigranci inwestują w Polsce

  TV Biznes: Polacy, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii, coraz częściej inwestują zarobione za granicą pieniądze w nieruchomości w Polsce. Deweloperzy już walczą o nowych klientów z Wysp.