emigracja zarobkowa

Artykuły - Emigracja zarobkowa (432)

Filmy - Emigracja zarobkowa (19)

 • Wyjeżdżasz do pracy za granicę? Nie daj się zrobić na szaro

  Dobre wynagrodzenie, zapewnione zakwaterowanie i posiłki, legalne zatrudnienie – w internetowych ofertach pracy za granicą wszystko zawsze wygląda atrakcyjnie. Niestety w rzeczywistości wcale nie musi być tak różowo.
 • Nowe kierunki emigracji zarobkowej Polaków – Czechy coraz atrakcyjniejsze

  Na europejskich rynkach pracy mamy do czynienia z regularnymi spadkami poziomu bezrobocia i poprawą sytuacji na rynkach pracy. Istnieją pewne wyjątki pokazujące, że może być lepiej niż spodziewaliśmy się w ostatnich miesiącach i latach. Dobrym przykładem jest czeski rynek pracy, który notuje najniższą stopę bezrobocia w całej Unii Europejskiej.
 • Brexit nie odstrasza. Polacy nadal chcą wyjechać

  Brexit nie odstrasza Polaków. Wielka Brytania to nadal miejsce, do którego planujemy wyjechać do pracy. Kraj wskazało 14% zapytanych. Nieco więcej, bo 17% wybrało Niemcy. Na podium wśród krajów emigracji po raz pierwszy znalazły się Stany Zjednoczone – wynika z raportu „Migracje zarobkowe Polaków V” publikowanego przez Work Service. - Mocno przesadzone były opinie, że Brexit i jego zapowiedź spowoduje masowy powrót Polaków z emigracji. Myślę, że musimy liczyć bardziej na siebie niż na powrót setek tysięcy Polaków z Wielkiej Brytanii, bo to bardzo szybko nie nastąpi – mówi Jacek Kowalski, członek Zarządu Orange Polska ds. zasobów ludzkich. Z raportu „Migracje zarobkowe Polaków V” wynika, że nad wyjazdem do pracy zagranicę zastanawia się 8% całej dorosłej populacji Polski czyli 2,4 mln osób. 5% badanych tj. 900 tys. osób jest zdecydowana na emigrację. W maju tego roku, liczba ta była wyższa aż o 600 tys.
 • Emigracja zarobkowa okiem Ukraińców

  Wielu Ukraińców przyjeżdża do Polski w celach zarobkowych. Mieszkająca od 18 lat w Polsce Ukrainka Natalia Zasoba opowiedziała o swojej emigracji. Czym zajmują się Ukraińcy w Polsce i z jakimi trudnościami spotykają się w codziennym życiu? Jak mówi, Ukrainki wykonują bardzo ciężką pracę w równie trudnych warunkach. Tymczasem Polacy niechętnie podchodzą do zatrudnienia ich w sektorze prywatnym. - Bardzo ciężko jest znaleźć osobę, która chciałaby pracować w domach czy mieszkaniach - mówi Zasoba. - My wyrobiłyśmy sobie opinię pracowitych, skromnych, starannych i uczciwych - dodaje. (Dzień Dobry TVN/x-news)