emigracja z Polski

Artykuły - Emigracja z Polski (13)

 • Chcesz zamieszkać za granicą? Pomyśl o Tajwanie, zapomnij o Kuwejcie

  Chcesz zamieszkać za granicą? Pomyśl o Tajwanie, zapomnij o Kuwejcie

  Ranking Expat Insider 2021, opublikowany przez InterNations, opiera się na ankietach od ponad 12 tys. respondentów i jest jednym z najbardziej obszernych badań na świecie dotyczących stylu życia ekspatów. Badanie obejmuje zadowolenie z jakości życia, łatwości osiedlenia się, życia zawodowego oraz kosztów utrzymania. Na szczycie zestawienia znalazły się Tajwan, Meksyk i Kostaryka. Wśród 59 krajów wskazanych w rankingu Polska znalazła się na 43. miejscu. Kuwejt zamyka stawkę.
 • Młodzi Polacy ruszyli do pracy za granicę. Kuszą ich wyższe zarobki

  Młodzi Polacy ruszyli do pracy za granicę. Kuszą ich wyższe zarobki

  Wzrasta zainteresowanie Polaków wyjazdami do pracy za granicę. Chętnych jest niemal o 30 proc. więcej niż przed pandemią. Według raportu opublikowanego przez OTTO Work Force, wśród osób zdecydowanych na wyjazd przeważają osoby młode (72 proc.) ze średnim lub z wyższym wykształceniem. Dla 77 proc. ankietowanych główną motywacją są wyższe zarobki.
 • Kryzys migracyjny w Polsce tuż-tuż

  Kryzys migracyjny w Polsce tuż-tuż

  Kryzys migracyjny to jeden z najbardziej palących problemów w Unii Europejskiej. Liczba imigrantów rośnie w ostatnich latach, a kwestia imigracji stała się w państwach UE przedmiotem politycznego sporu, który zdeterminował kształt debaty politycznej po 2015 roku. Polska do tej pory nie miała spójnej polityki migracyjnej.
 • Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę

  Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę

  Co dziesiąty Polak chce wyjechać do pracy za granicę. Już teraz liczbę emigrantów z Polski szacuje się na 2,5 mln osób. Kolejnych 1,6 mln rozważa emigrację zarobkową. Firma TransferGo, operator platformy do przelewów międzynarodowych, postanowiła przyjrzeć się temu zjawisku i przebadać tę grupę. Najpopularniejszymi destynacjami są Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Z badań wynika, że 7 proc. Polaków planuje kupić bilet tylko w jedną stronę. Blisko 40 proc. zamierza zarobione pieniądze przesyłać do partnera. Coraz większą popularnością cieszą się więc aplikacje do przelewów międzynarodowych z korzystnym kursem międzybankowym i krótkim czasem przelewu.
 • Emigracja Malcolma XD: Trudna droga do UK

  Emigracja Malcolma XD: Trudna droga do UK

  Pasta to albo makaron, albo internetowa kopiujwklejka. Przed wami literacki debiut najsłynniejszego polskiego paściarza, Malcolma XD! Jego pierwsza książka "Emigracja" właśnie trafiła do księgarń.
 • Rozmiar i kierunkach emigracji z Polski w latach 2004-2017

  Rozmiar i kierunkach emigracji z Polski w latach 2004-2017

  Główny Urząd Statystyczny jak co roku prezentuje szacunek liczby mieszkańców Polski przebywających czasowo za granicą (tzw. zasoby imigracyjne Polaków w innych krajach). Pierwszy szacunek uwzględniający lata 2004-2006 został opublikowany w październiku 2007 r., następne - w kolejnych latach 2008-2017. Prezentowany szacunek przedstawia liczbę emigrantów z Polski przebywających czasowo za granicą - według stanu w końcu każdego roku (w okresie 2004-2005 i 2010-2017).
 • Brytyjczycy będą teraz rejestrować Polaków

  Brytyjczycy będą teraz rejestrować Polaków

  - Brytyjska wiceminister spraw wewnętrznych Caroline Nokes napisała w komentarzu dla PAP, że ma nadzieję, iż przedstawione wczoraj szczegóły procesu rejestracji obywateli UE "upewnią Polaków i ich rodziny, że nadal mogą żyć w Wielkiej Brytanii" po brexicie. Opłaty administracyjne - to 65 funtów dla osoby dorosłej i 32,50 funta dla dziecka.
 • Milion Polaków odczuje brexit?

  Milion Polaków odczuje brexit?

  - Minimalizowanie i kompensowanie strat politycznych związanych z brytyjską decyzją o wyjściu z Unii Europejskiej jest głównym wyzwaniem dla stosunków polsko-brytyjskich - zapowiedział PAP wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.
 • 14 procent Polaków rozważa emigrację zarobkową - raport Work Service

  14 procent Polaków rozważa emigrację zarobkową - raport Work Service

  ​Aż 14 proc. aktywnych zawodowo Polaków rozważa emigrację zarobkową z Polski w ciągu najbliższego roku - wynika z opublikowanego w środę raportu firmy doradztwa personalnego Work Service. Odsetek gotowych do wyjazdu spadł w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o 5 pp.
 • Które kraje przyciągają migrantów?

  Które kraje przyciągają migrantów?

  Austria, Szwecja i Luksemburg to najbardziej atrakcyjne kraje dla migrantów - wynika z Indeksu Atrakcyjności Migracyjnej 2017 przeprowadzonego dla CEED Kulczyk Research Institute. Zdaniem ekspertów , wprowadzenie świadczenia dla rodzin tzw. 500 plus również może wpływać na decyzje o wyborze Polski, jako miejsca atrakcyjnego do osiedlania się z rodziną.

Filmy - Emigracja z Polski (2)