emerytury stażowe

Artykuły - Emerytury stażowe (12)

 • Spychalski: Projekt ustawy o emeryturach stażowych powstanie w kancelarii prezydenta

  Spychalski: Projekt ustawy o emeryturach stażowych powstanie w kancelarii prezydenta

  Projekt ustawy o emeryturach stażowych powstanie w Kancelarii Prezydenta RP i zostanie przez prezydenta Andrzeja Dudy złożony w parlamencie - zapewnił w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
 • Grożą nam biedaemerytury, więc lepiej pracuj dłużej

  Grożą nam biedaemerytury, więc lepiej pracuj dłużej

  Decyzja polityczna o wycofaniu się z podwyższonego wieku emerytalnego, wbrew trendom demograficznym, sprawia, że rządzący próbują coraz bardziej zachęcać seniorów do dobrowolnej... dłuższej pracy, aby mieli szansę na coś więcej niż biedaemerytury. Tyle, że 13. i 14. emerytura rujnują świadomość emerytalną w Polsce, bo utwierdzają w przekonaniu, że państwo stać na wszystko, nawet jeśli coraz bardziej brnie w dług.
 • Emerytury stażowe. Skazujemy się na głodowe wypłaty

  Emerytury stażowe. Skazujemy się na głodowe wypłaty

  Każdy legitymujący się odpowiednio długim stażem pracy mógłby zostać emerytem nawet kilka lat przed upływem 60. roku życia. Koncepcję emerytur stażowych właśnie poparł prezydent Andrzej Duda. Jeśli zostanie zrealizowana, to do naszego systemu ubezpieczeń społecznych wprowadzimy kolejną grupę młodych emerytów odbierających niskie świadczenia.
 • PPK. Nowa ulga podatkowa uratuje program?

  PPK. Nowa ulga podatkowa uratuje program?

  Ulgi podatkowe oraz zaangażowanie pracodawców mogłyby zwiększyć poziom partycypacji w PPK, a za uzyskany rezultat w największej mierze odpowiada brak zaufania pracowników do systemu emerytalnego i rynku kapitałowego – wynika z badania IZFiA i IGTE.
 • Prezydent Andrzej Duda zapowiada projekt emerytur stażowych

  Prezydent Andrzej Duda zapowiada projekt emerytur stażowych

  W Kancelarii Prezydenta RP powstanie projekt emerytur stażowych. To niezrealizowana obietnica wyborcza prezydenta Andrzeja Dudy, o którą mocno dopominały się związki zawodowe. W czwartek padła w tej sprawie jasna zapowiedź.
 • Emerytury stażowe jednak zostaną wprowadzone?

  Emerytury stażowe jednak zostaną wprowadzone?

  Wraca temat emerytur stażowych - mogą się one bowiem znaleźć w programie PiS - Polski Nowy Ład, który miał zostać ogłoszony w sobotę, ale ostatecznie jego prezentacja odbędzie się później. Tymczasem jeszcze kilka tygodni temu prezes ZUS Gertruda Uścińska mówiła Interii, że jej zdaniem ten pomysł już przeszedł do historii, bo byłby zbyt kosztowny.
 • Emerytury stażowe. Wątpliwości wciąż nie rozwiane

  Emerytury stażowe. Wątpliwości wciąż nie rozwiane

  Pomysł wprowadzenia emerytur stażowych się oddala. Związkowcy z OPZZ dopytują prezydenta o jego obietnicę z kampanii wyborczej, ale z odpowiedzi kancelarii wynika, że temat został odsunięty w czasie. Jednocześnie eksperci są sceptyczni wobec tego pomysłu, a prezes ZUS w ostatnim wywiadzie dla Interii stwierdziła, że jej zdaniem ten temat przeszedł już do historii.
 • Pracodawcy RP: Wprowadzenie emerytur stażowych doprowadziłoby do braku pracowników. Wypłacane świadczenia byłyby niskie

  Pracodawcy RP: Wprowadzenie emerytur stażowych doprowadziłoby do braku pracowników. Wypłacane świadczenia byłyby niskie

  Kobiety po 35 latach pracy, a mężczyźni po 40 latach mogliby zyskać prawo do wcześniejszej emerytury stażowej - proponuje prezydent Andrzej Duda. Eksperci podkreślają, że jest to postulat, który spodoba się związkowcom, natomiast pracodawcy mogą mieć problem ze znalezieniem pracowników, bowiem osoby ze średnim wykształceniem zyskiwałyby prawo do świadczenia o około 5-7 lat wcześniej niż teraz
 • Stażowe emerytury to pomysł dla 50-latków. Młodsi popracują dłużej

  Stażowe emerytury to pomysł dla 50-latków. Młodsi popracują dłużej

  Czysta emerytura stażowa nie jest dla nas. Ale gdyby połączyć ją z limitem wieku lub kapitału, to takie rozwiązanie mogłoby mieć sens. Niestety, tylko dla osób po pięćdziesiątce. Młodsze roczniki i tak z tego nie skorzystają - podobnie jak z wielu innych świadczeń.
 • OPZZ rusza do walki o emeryturę stażową. Pikieta przed gmachem resortu pracy

  OPZZ rusza do walki o emeryturę stażową. Pikieta przed gmachem resortu pracy

  Na 9 maja Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zapowiedziało pikietę w sprawie wprowadzenia emerytury stażowej. Przygotowany przez związkowców projekt zakłada, że kobiety mogłyby przejść na emeryturę po 35 latach pracy, mężczyźni po 40 latach.

Filmy - Emerytury stażowe (1)

 • Kto najwięcej straci na wprowadzeniu emerytur stażowych

  Emerytury stażowe to pomysł związków zawodowych, popierany przez prezydenta. W najgorszej sytuacji znajdą się kobiety kończące pracę zawodową, chyba że doprowadzimy do ruiny cały system emerytalny. Takie emerytury to rozwiązanie stosowane w niektórych krajach, które jest adresowane do osób nie idących na studia czyli wcześnie podejmujących pracę, a więc wcześniej tracących możliwości wykonywania ciężkiej pracy fizycznej.