Biznes - emerytura

Synonimy:
emerytury,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Emerytura (2482)

 • Chcesz poznać swoją przyszłą emeryturę? Sprawdź już dziś

  Chcesz poznać swoją przyszłą emeryturę? Sprawdź już dziś

  Potrzebujesz wersji papierowej informacji o stanie konta ubezpieczonego i prognozy swojej przyszłej emerytury, zgłoś się do ZUS i odbierz dokument w placówce albo zostanie przesłany pocztą - przypomina Zakład.
 • Podwyżki emerytur jeszcze do negocjacji

  Podwyżki emerytur jeszcze do negocjacji

  Pensja minimalna ma wynieść 2800 zł, a waloryzacja emerytur powinna sięgnąć 3,84 proc. Takie są propozycje Rady Ministrów na 2021 r. I z takim pakietem pójdzie negocjować z partnerami społecznymi ze związków zawodowych i organizacji pracodawców.
 • PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  PPK: Drugi etap trudniejszy, ale są zachęty

  ​Ruszył kolejny etap Pracowniczych Planów Kapitałowych, który obejmie 78 tys. małych i średnich firm, zatrudniających łącznie 3,7 mln pracowników. Zachętą do uczestnictwa mogą być dobre wyniki inwestycyjne funduszy z pierwszej fali, czyli największych pracodawców. W czasie kryzysu uczestnictwo w programie wzrosło.
 • Niemcy: Coraz więcej bezrobotnych tuż przed emeryturą

  Niemcy: Coraz więcej bezrobotnych tuż przed emeryturą

  Bezrobocie może dotknąć każdego. W coraz większym stopniu jednak obejmuje ono ludzi w wieku powyżej 60 lat.
 • Trzynasta emerytura wyniesie 1300 zł brutto

  Trzynasta emerytura wyniesie 1300 zł brutto

  Jak podaje "Super Express", dodatkowa, trzynasta emerytura, którą ZUS wypłaci w maju 2021 r., wyniesie 1300 zł brutto; to o 100 zł więcej niż w tym roku.
 • Grecja: Cięcia emerytur niezgodne z konstytucją

  Grecja: Cięcia emerytur niezgodne z konstytucją

  Najwyższy Sąd Administracyjny Grecji uznał, że obniżanie emerytur w latach 2015-2016 przez rząd spełniający wówczas wymogi zagranicznych pożyczkodawców było niezgodne z konstytucją. Decyzję władz w tej sprawie zaskarżyło 250 tys. emerytów.
 • Praca za granicą a emerytura w Polsce

  Praca za granicą a emerytura w Polsce

  Osoby, które wiele lat temu wyemigrowały za granicę, zastanawiają się, czy będą mieć prawo do polskiej emerytury. W większości przypadków tak. W dzisiejszym artykule poruszymy wszystkie kwestie dotyczące pracy za granicą a emerytury w Polsce.
 • Emerytury pomostowe. Prawo do rekompensaty jest niepewne

  Emerytury pomostowe. Prawo do rekompensaty jest niepewne

  Sąd Najwyższy ma rozstrzygnąć, czy okresy niewykonywania pracy, za które ubezpieczony otrzymał wynagrodzenie lub zasiłki z ubezpieczenia społecznego w razie choroby, należy wyłączyć z okresu zatrudnienia w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze. Aby otrzymać rekompensatę, trzeba mieć 15 lat stażu pracy.
 • ZUS: informacje o przyszłej emeryturze tylko elektronicznie

  ZUS: informacje o przyszłej emeryturze tylko elektronicznie

  Jeśli czekasz na coroczną informację z ZUS o stanie twojego konta emerytalnego, to w tym roku nie dostaniesz jej tradycyjnym listem. Możesz to sprawdzić na portalu PUE ZUS. W przypadku młodszych osób symulacja przyszłej emerytury może być szokiem, bo świadczenia będą drastycznie niskie.
 • Emerytury rocznika 1953: Senat za przyjęciem bez poprawek ustawy

  Emerytury rocznika 1953: Senat za przyjęciem bez poprawek ustawy

  Senat poparł bez poprawek nowelę ustawy o emeryturach i rentach z FUS, dotyczącą ponownego przeliczenia zaniżonych emerytur osób z rocznika 1953. Według rządowych wyliczeń w sumie na zmianach skorzysta ok. 76 tys. osób. Ustawa trafi teraz do prezydenta.