InteriaTV - emerytura

Synonimy:
emerytury,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Emerytura (132)

 • Starsze małżeństwo zamiast na statku odpoczywa we własnym domu

  74-letni Norma i Dave są już na emeryturze. Na swoją 53. rocznicę ślubu planowali wybrać się w 10-dniowy rejs po Oceanie Spokojnym. Plany pokrzyżował im rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus. Na szczęście ich córka wpadła na doskonały pomysł... odtworzenia ich urlopu. Zobaczcie jaką niespodziankę zrobiła im w domu. Wygląda na to, że się udało!
 • Jak można uratować polskie emerytury

  Koszt wypłacenia trzynastej emerytury to 11 mld zł. Zapłacą za nie płatnicy innych podatków. Psujemy system emerytalny, a powinniśmy ratować, jeżeli nie chcemy, aby świadczenia były bardzo niskie, zwłaszcza dla kobiet. Co powinniśmy zrobić, aby ratować system emerytalny i nie obciążać pracujących większymi podatkami, gdy starzeje się polskie społeczeństwo, zwiększa się liczba emerytów i zmniejszać będzie się liczba pracujących?
 • Kto najwięcej straci na wprowadzeniu emerytur stażowych

  Emerytury stażowe to pomysł związków zawodowych, popierany przez prezydenta. W najgorszej sytuacji znajdą się kobiety kończące pracę zawodową, chyba że doprowadzimy do ruiny cały system emerytalny. Takie emerytury to rozwiązanie stosowane w niektórych krajach, które jest adresowane do osób nie idących na studia czyli wcześnie podejmujących pracę, a więc wcześniej tracących możliwości wykonywania ciężkiej pracy fizycznej.
 • Czy 10 tys. zł dla emeryta rozkręci polską gospodarkę?

  Obniżenie wieku emerytalnego spowodowało, że mamy bardzo młodych emerytów, a emerytury będą bardzo niskie. Polska gospodarka będzie miała z tego powodu coraz większe kłopoty, stąd powrót do pomysłu 10 tys. zł dla tych, którzy chcą pracować dłużej. Stopa bezrobocia na koniec września była bardzo niska i wynosiła 5,1 proc. Wśród powiatów i miastach na prawie powiatu była najniższa w Poznaniu (1,1 proc., Sopocie (1,3 proc.) i Warszawie (1,4 proc.), w powiecie poznańskim wynosiła 1,1 proc., a we wrocławskim 1,7 proc.
 • PPK będą sukcesem czy porażką?

  Polski Fundusz Rozwoju podał pierwsze dane dotyczące zainteresowania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Są optymistyczne, ale to wcale nie musi oznaczać, że ich wprowadzenie będzie istotne dla systemu emerytalnego. Obecnie do PPK przystępują największe przedsiębiorstwa, zatrudniające ponad 500 pracowników. Na ocenę tego procesu trzeba poczekać do stycznia, gdy będzie wiadomo jaki jest poziom uczestnictwa, a więc jak ten program emerytalny jest odbierany przez pracowników.
 • Co z emeryturą dzisiejszych 30-latków?

  Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska stwierdziła, że emerytury dzisiejszych trzydziestolatków będą tak niskie, że będą oni zmuszeni do pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego i powinni też dodatkowo samodzielnie odkładać pieniądze na emeryturę. Jak wygląda ta sprawa okiem ekonomisty? Studio programu odwiedził Marek Zuber. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Emerytury nigdy nie zostały obciążone podatkiem, dlatego obietnice jego zniesienia są absurdem

  Podczas kampanii wyborczej wiele partii obiecywało zniesienie opodatkowania emerytur a politycy nie odrobili lekcji z historii, bo emerytury nigdy nie były opodatkowane - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, były prezes GUS.
 • Dlaczego emerytury 227 tys. osób są niższe od emerytury minimalnej

  Emerytura minimalna to obecnie 1 100 zł brutto miesięcznie. Jednak niesłuszne jest, choć popularne przekonanie, że to świadczenie nie może być niższe. Już 227 tys. osób otrzymuje świadczenie niższe od minimalnego.
 • Dlaczego emerytury są tak niskie, zwłaszcza kobiet?

  W Polsce na 1 000 osób pracujących mamy 853 osoby nieaktywne zawodowo. Mamy jedną z najniższych w Europie stopę aktywności zawodowej, a przykre skutki tego odczuwamy przechodząc na emeryturę. Efekty 500+ są tu negatywne.
 • Marcin Wojewódka: Ryzykiem dla systemu emerytalnego są decyzje polityków

  Największym ryzykiem dla systemu emerytalnego są nieodpowiedzialne decyzje polityków, determinowane wyborami. Obniżenie wieku emerytalnego w obecnej sytuacji demograficznej, to „zbrodnia” dzisiejszego pokolenia sześćdziesięciolatków na przyszłych pokoleniach - wyjaśnia Marcin Wojewódka, wiceprezes Instytutu Emerytalnego.