emerytura dla matek

Synonimy:
emerytura matczyna, emerytury dla matek emerytury matczyne
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Emerytura dla matek (20)

 • Świadczenie "Mama 4 plus" otrzymuje już ponad 50,6 tys. osób

  Świadczenie "Mama 4 plus" otrzymuje już ponad 50,6 tys. osób

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał już ponad 50,6 tys. rodzicielskich świadczeń uzupełniających "Mama 4 plus" - poinformował PAP rzecznik Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Do ZUS wpłynęło do tej pory prawie 59,4 tys. wniosków o przyznanie świadczenia.
 • Rząd przemycił bonus dla KRUS-owianek. Emerytki rolniczki łatwo mogą zwiększyć swoje świadczenie

  Rząd przemycił bonus dla KRUS-owianek. Emerytki rolniczki łatwo mogą zwiększyć swoje świadczenie

  Rolniczki pobierające świadczenia z programu "Mama 4 plus" mogą przejść na korzystniejszą emeryturę rolniczą. Wystarczy, że dopłacą składki za lata brakujące do wymaganego stażu. Takiej możliwości nie dostały te matki, którym pieniądze wypłacać będzie ZUS.
 • ZUS wydał ponad 8 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia "Mama 4 plus"

  ZUS wydał ponad 8 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia "Mama 4 plus"

  Wydaliśmy ponad 8 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia z programu "Mama 4 plus"; same wnioski złożyło do tej pory prawie 35,5 tys. osób - poinformował w piątek PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Dotychczas świadczenie przyznano także jednemu mężczyźnie.
 • Rafalska: Już 113 tys. osób wykazało zainteresowanie programem "Mama 4 plus"

  Rafalska: Już 113 tys. osób wykazało zainteresowanie programem "Mama 4 plus"

  113 tys. osób zainteresowanych świadczeniem uzupełniającym "Mama 4 plus"; 34 tys. wniosków złożonych w ZUS-ie; 6,5 tys. wydanych przez ZUS decyzji - to pierwsze podsumowanie funkcjonowania świadczenia przedstawione w piątek przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską.
 • Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS ponownie przeliczy zaniżone emerytury

  Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS ponownie przeliczy zaniżone emerytury

  ZUS będzie musiał przeliczyć 100 tys. bezprawnie obniżonych świadczeń pobieranych przez kobiety urodzone w 1953 r. - zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o panie, które korzystały z wcześniejszych emerytur.
 • ZUS zarejestrował już 12,5 tys. wniosków o świadczenie "Mama 4 plus"

  ZUS zarejestrował już 12,5 tys. wniosków o świadczenie "Mama 4 plus"

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych zarejestrował już ponad 12,5 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu "Mama 4 plus" - wynika z informacji ZUS przekazanych PAP. Pierwszego dnia obowiązywania nowych przepisów ZUS wydał kilkadziesiąt decyzji o przyznaniu tzw. emerytur matczynych.
 • Są już pierwsze decyzje o przyznaniu emerytur z programu "Mama 4 plus"

  Są już pierwsze decyzje o przyznaniu emerytur z programu "Mama 4 plus"

  Są już pierwsze decyzje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przyznaniu emerytur z programu "Mama 4 plus". Program ruszył w piątek, a do ZUS-u wpłynęło już ponad 8 tysięcy 200 wniosków - podkreśliła w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
 • ZUS: W kraju złożono już ponad 3 tys. wniosków o tzw. emerytury matczyne

  ZUS: W kraju złożono już ponad 3 tys. wniosków o tzw. emerytury matczyne

  Do ZUS wpłynęło ponad trzy tysiące wniosków o tzw. emerytury matczyne, choć program rusza od 1 marca 2019 r. O świadczenia mogą się starać też ojcowie oraz cudzoziemcy, którzy wychowali czwórkę dzieci i mają świadczenie niższe od minimalnego w Polsce.
 • Sejm uchwalił ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach

  Sejm uchwalił ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach

  Sejm w nocy z środy na czwartek uchwalił ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury. Świadczenie ma być wypłacane od 1 marca tego roku.
 • Rząd o ustawie o matczynych emeryturach

  Rząd o ustawie o matczynych emeryturach

  Rząd przyjął projekt "Mama 4 plus" dotyczący tzw. emerytur matczynych. Projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą mieć prawo do minimalnej emerytury. Tzw. matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 r. Świadczenie może otrzymać ok. 90 tysięcy matek i ojców.

Filmy - Emerytura dla matek (1)

 • „Państwo powinno doceniać mamy w tym wielkim wysiłku”. M. Morawiecki podczas prezentacji projektu ustawy o matczynych emeryturach

  Warszawa. Rząd przyjął projekt ustawy „Mama 4 plus”. Dotyczy on emerytur dla matek, które wychowały czworo dzieci lub więcej. Świadczenie wynosić będzie równowartość najniższej emerytury. Według ministerstwa rodziny, emeryturami matczynymi może zostać objętych 85,5 tys. matek. - Mamy są najbardziej doceniane przez swoje dzieci, ale państwo też powinno doceniać mamy w tym wielkim wysiłku. Państwo musi je wspierać w szczególności w późniejszym okresie życia, kiedy brakuje już trochę sił, a wiemy, że mamy pracują przy swoich dzieciach 8760 godzin w roku i powinniśmy o tym zawsze pamiętać – powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Projekt ustawy emerytur dla mam, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, to projekt społecznie oczekiwany i mocno akceptowany. To pokazuje, że ten trud, docenienie wychowania wielu dzieci, wśród Polaków ma duże poparcie – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny i polityki społecznej. (TVN24/x-news)