emerytura

Synonimy:
emerytury,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Emerytura (3001)

Filmy - Emerytura (137)

 • Starsze małżeństwo zamiast na statku odpoczywa we własnym domu

  74-letni Norma i Dave są już na emeryturze. Na swoją 53. rocznicę ślubu planowali wybrać się w 10-dniowy rejs po Oceanie Spokojnym. Plany pokrzyżował im rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus. Na szczęście ich córka wpadła na doskonały pomysł... odtworzenia ich urlopu. Zobaczcie jaką niespodziankę zrobiła im w domu. Wygląda na to, że się udało!
 • Jak można uratować polskie emerytury

  Koszt wypłacenia trzynastej emerytury to 11 mld zł. Zapłacą za nie płatnicy innych podatków. Psujemy system emerytalny, a powinniśmy ratować, jeżeli nie chcemy, aby świadczenia były bardzo niskie, zwłaszcza dla kobiet. Co powinniśmy zrobić, aby ratować system emerytalny i nie obciążać pracujących większymi podatkami, gdy starzeje się polskie społeczeństwo, zwiększa się liczba emerytów i zmniejszać będzie się liczba pracujących?
 • Kto najwięcej straci na wprowadzeniu emerytur stażowych

  Emerytury stażowe to pomysł związków zawodowych, popierany przez prezydenta. W najgorszej sytuacji znajdą się kobiety kończące pracę zawodową, chyba że doprowadzimy do ruiny cały system emerytalny. Takie emerytury to rozwiązanie stosowane w niektórych krajach, które jest adresowane do osób nie idących na studia czyli wcześnie podejmujących pracę, a więc wcześniej tracących możliwości wykonywania ciężkiej pracy fizycznej.
 • Czy 10 tys. zł dla emeryta rozkręci polską gospodarkę?

  Obniżenie wieku emerytalnego spowodowało, że mamy bardzo młodych emerytów, a emerytury będą bardzo niskie. Polska gospodarka będzie miała z tego powodu coraz większe kłopoty, stąd powrót do pomysłu 10 tys. zł dla tych, którzy chcą pracować dłużej. Stopa bezrobocia na koniec września była bardzo niska i wynosiła 5,1 proc. Wśród powiatów i miastach na prawie powiatu była najniższa w Poznaniu (1,1 proc., Sopocie (1,3 proc.) i Warszawie (1,4 proc.), w powiecie poznańskim wynosiła 1,1 proc., a we wrocławskim 1,7 proc.