emeryci

Synonimy:
emeryt, emerytka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Emeryci (371)

Filmy - Emeryci (23)

 • Coraz mniej pracujących i coraz więcej emerytów. Prognozy demograficzne są alarmujące

  Polska gospodarka już teraz odczuwa negatywne konsekwencje kryzysu demograficznego. Osób wchodzących na rynek pracy, urodzonych na przełomie XX i XXI wieku, jest dużo mniej niż w poprzednim pokoleniu. Zmniejszona pula pracujących osób ma wpływ nie tylko na sytuację ekonomiczną i gospodarczą Polski, ale również negatywnie odbije się na polityce społecznej państwa. Wypłacanie emerytur i opieka nad starzejącym się pokoleniem są bardziej obciążające dla skarbu państwa, gdy zmniejsza się liczba osób na rynku pracy. Ma to również wpływ na konsumpcję, a co za tym idzie na rozwój przedsiębiorstw. To bardzo niebezpieczny problem, gdyż nie da się go szybko rozwiązać. Teraźniejsza sytuacja zależy bowiem od dzietności dwie dekady temu, a rozwiązania wprowadzane dzisiaj będą miały swoje skutki dopiero za kilkadziesiąt lat. W międzyczasie kryzys demograficzny już daje nam się we znaki, a prognozy nie są optymistyczne.
 • Kupił sobie luksusowe auto. Był tylko jeden problem

  Przebywający na emeryturze Brytyjczyk postanowił sprawić sobie luksusową przyjemność. Zaoszczędzone pieniądze wydał na nowy model Astona Martina. Nie przewidział jednak jednego - mężczyzna miał kłopoty z opuszczeniem pojazdu. Jak przyznała jego córka Ciara, nowy nabytek może w najbliższym czasie zmienić właściciela. (STORYFUL/x-news)
 • Zdjął okulary, ale nie nogę z gazu. Emeryt wjechał autem prosto w sklepową witrynę

  Kilka sekund zniszczyło życiowy dorobek ojca rodziny. Irlandczyk przez całe życie oszczędzał na własny sklep z farbami, a teraz wszystko zniszczone. Nie tylko sklep, w który zainwestował całe pieniądze, ale i zdrowie mężczyczny. Po wypadku musiał spędzić kilka tygodni w szpitalu, odbudowa sklepu zajmie mu kilka miesięcy. A wszystko przez 85-letniego emeryta, który nie ściągając nogi z gazu po prostu wjechał mu przez okno do sklepu. (STORYFUL/x-news)
 • Bogdan Zdrojewski: W pewnym sensie jestem gotowy na polityczną emeryturę

  "W pewnym sensie tak jestem gotowy na polityczną emeryturę" - mówi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Jak dodaje, polityki już parę razy miał serdecznie dość. Jedynka na liście PSL? "Nie dam się skusić żadnej formacji politycznej" zaznacza. Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego, nie było propozycji ze strony PSL kandydowania. Były rozmowy o tym, żeby pomagać ludowcom - tłumaczy. Gość Marcina Zaborskiego, podkreśla, że nie będzie startował w wyborach z żadnej listy. Mam ku temu powody. Dla mnie ważna jest wierność wyborcom - mówi. Napisałem list do władz partii o pomyśle na kampanię wyborczą. Sądzę że ten mój list wylądował w koszu - zaznacza Bogdan Zdrojewski Jak dodaje: tam gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele. Rozumiem trudności Grzegorza Schetyny i złożoność sytuacji. Nie wszystkie grzechy są przez niego zawinione - podkreśla gość Marcina Zaborskiego. Na pytanie: Czy dzisiaj należy schować waszego lidera do drugiego rzędu, eurodeputowany PO odpowiada: za późno. Co się dzieje z Donaldem Tuskiem? Jest zajęty m.in. brexitem - mówi w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Bogdan Zdrojewski. Jak dodaje: przez brexit znaleźliśmy się w kryzysie. Rzadko się spotykamy ( z Donaldem Tuskiem - przyp. red) - zaznacza. W tej sytuacji w której jesteśmy teraz, jest mu znacznie trudniej. Jestem przekonany że swoją funkcję w Brukseli będzie wypełniał do ostatniego dnia - podkreśla eurodeputowany PO.