embargo rosyjskie

Artykuły - Embargo rosyjskie (65)

 • Rosyjskie embargo nie działa

  Rosyjskie embargo nie działa

  Z wprowadzeniem rosyjskiego embarga na produkty unijne w tym polskie, nastąpiła niepewność. Straszono, że taki obrót sprawy będzie nieść straszne skutki dla polskich producentów. Szczególnie narażoną grupą mieli być rolnicy. Okazało się jednak, że bilans handlowy Polski po wprowadzeniu embarga systematycznie się poprawia.
 • A.Łukaszenka - będziemy szukać nowych rynków zbytu

  A.Łukaszenka - będziemy szukać nowych rynków zbytu

  Prezydent Aleksander Łukaszenka zaleca poszukiwania nowych rynków zbytu dla białoruskich produktów spożywczych. Nawiązał w ten sposób do powtarzających się problemów z eksportem białoruskiego mięsa i nabiału do Rosji.
 • Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Od środy Rosja zakazuje importu jabłek z 31 białoruskich firm

  Rosja wprowadza od środy zakaz dostaw jabłek z 31 firm na Białorusi. Jest to efekt inspekcji, którą Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego przeprowadzała na Białorusi w dniach 1-9 lutego. Kontrolą objęto 84 przedsiębiorstwa.
 • Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie odpowiedzialności karnej za wwożenie do kraju produktów objętych embargiem; możliwe byłyby nawet kary więzienia. Wwożenie tych towarów byłoby zrównane z przemytem np. odpadów nuklearnych.
 • Analityk: Eksport jabłek w sezonie 2016/17 wzrósł o 11 proc.

  Analityk: Eksport jabłek w sezonie 2016/17 wzrósł o 11 proc.

  Eksport jabłek z Polski w sezonie 2016/17 wyniósł 1,09 mln ton, czyli był o 11 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego sezonu i niewiele mniejszy od eksportu notowanego przed wprowadzeniem embarga przez Rosję. Polska eksportuje ok. jednej czwartej zbiorów jabłek, najwięcej na Białoruś.
 • Polska potentatem owocowo-warzywnym. Jeden rynek stracony na zawsze

  Polska potentatem owocowo-warzywnym. Jeden rynek stracony na zawsze

  Polska jest liczącym się globalnie graczem w imporcie i eksporcie owoców i warzyw - informuje branżowy niemiecki portal fruchtportal.de.
 • Rex Tillerson będzie sekretarzem stanu

  Rex Tillerson będzie sekretarzem stanu

  Amerykański prezydent elekt Donald Trump dziś desygnował na stanowisko sekretarza stanu USA Rexa Tillersona, szefa koncernu naftowego ExxonMobil - poinformowano w oficjalnym komunikacie, który potwierdził wcześniejsze doniesienia prasowe.
 • Wielka niewiadoma polityka Trumpa wobec Rosji?

  Wielka niewiadoma polityka Trumpa wobec Rosji?

  Zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa może być szansą na odnowienie stosunków USA z Moskwą, ale jego program gospodarczy może negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji - oceniają analitycy i rosyjska prasa. Są jednak głosy, że Rosja skorzysta na zwycięstwie Trumpa.
 • Niższy wiek emerytalny później, niż pierwotnie planowano

  Niższy wiek emerytalny później, niż pierwotnie planowano

  Niższy wiek emerytalny zostanie wprowadzony nie od pierwszego stycznia, a od pierwszego października przyszłego roku. Sejmowa podkomisja ma dziś przyjąć trzynaście poprawek do prezydenckiego projektu. Podkomisja zbierze się o godzinie 18.
 • Rosjanie nauczyli się omijać embargo na zachodnie produkty

  Rosjanie nauczyli się omijać embargo na zachodnie produkty

  Rosjanie nauczyli się omijać embargo nałożone przez władze swojego kraju na zachodnie produkty spożywcze. Zupełnie legalnie zamawiają ulubione produkty w zagranicznych sklepach i całkowicie legalnie dostarcza je rosyjska poczta.

Filmy - Embargo rosyjskie (1)

 • Rosyjskie embargo może wzmocnić polskie rolnictwo

  Ograniczenie eksportu do Rosji może w dłuższej perspektywie wzmocnić polskie rolnictwo. Dzięki działaniom m.in. resortu rolnictwa i gospodarki poprawia się dostęp do nowych rynków, które mogą w przyszłości ograniczyć znaczenie Rosji dla eksporterów. Polscy rolnicy eksportują już do ponad 100 krajów na świecie, a wartość eksportu produktów rolno-spożywczych w ciągu 10 lat zwiększyła się czterokrotnie. ‒ Polskie rolnictwo udowodniło, że potrafi rozwiązywać problemy. Tak było z poprzednim embargiem na mięso i produkty rolne ze strony Rosji, kiedy bardzo szybko znaleźliśmy inne rynki, i tak samo będzie w tej chwili – ocenia Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. ‒ Myślę, że wyjdziemy z tego bogatsi o pewne doświadczenia. Polscy producenci nie będą się już orientowali tylko na ten rynek, bo to oni dzisiaj ponoszą największe straty związane z uzależnieniem się od jednego rynku.