embargo

Artykuły - Embargo (120)

 • Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Kiedy rynek uspokoił się po publikacji lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych i po korzystnej zmianie retoryki banków centralnych, nastąpiło nieoczekiwane pogorszenie warunków obrotu po tym, jak Trump zagroził nałożeniem wyższych taryf celnych na towary z Chin.
 • Dziś wchodzą w życie sankcje wobec Iranu

  Dziś wchodzą w życie sankcje wobec Iranu

  Prezydent Iranu Hassan Rowhani zapowiedział, że kraj ten nadal będzie sprzedawał ropę i złamie sankcje, nałożone przez Stany Zjednoczone. "Iran dumnie ominie restrykcje" - mówił prezydent w państwowej stacji telewizyjnej.
 • Turcja zapowiada bojkot towarów elektronicznych

  Turcja zapowiada bojkot towarów elektronicznych, które pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Decyzja, którą ogłosił turecki prezydent, ma być odpowiedzią na nałożone w ostatnich dniach amerykańskie sankcje.
 • Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  W pierwszym kwartale br. polska gospodarka zużyła 15 proc. więcej stali niż w tym samym okresie rok wcześniej; krajowa produkcja wzrosła o 6 proc. Niepokoi zwiększający się import wyrobów stalowych, który wzrósł w tym czasie aż o 12 proc. - wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Stal napływa z kilku kierunków.
 • Komisja Europejska wprowadza cła odwetowe

  Komisja Europejska wprowadza cła odwetowe

  Komisja Europejska zatwierdziła decyzję o nałożeniu karnych ceł na amerykańskie towary w odwecie za cła na stal i aluminium, które wprowadziły Stany Zjednoczone. Takie są ustalenia unijnych komisarzy. KE oświadczyła, że jej decyzja jest zgodna z zasadami Światowej Organizacji Handlu (WTO). Cła nałożone na USA - jak podała KE - będą dotyczyły amerykańskich produktów, których eksport do UE osiągnął wartość 6,4 mld euro. Środowa decyzja dotyczy produktów o wartości handlowej 2,8 mld, decyzja w sprawie dalszych 3,6 mld zostanie podjęta później.
 • Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie odpowiedzialności karnej za wwożenie do kraju produktów objętych embargiem; możliwe byłyby nawet kary więzienia. Wwożenie tych towarów byłoby zrównane z przemytem np. odpadów nuklearnych.
 • Rosja może stracić 1,5 mld dolarów

  Rosja może stracić 1,5 mld dolarów

  Rosja może stracić do półtora miliarda dolarów w wyniku "wojny pomidorowej" z Turcją. To ocena rosyjskich specjalistów z czołowych uczelni ekonomicznych kraju.
 • Rosja zakazała wwozu żywego drobiu i jaj

  Rosja zakazała wwozu żywego drobiu i jaj lęgowych pochodzących z krajów europejskich. Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego tłumaczy decyzję rozprzestrzenianiem się na kontynencie wirusa ptasiej grypy. Wcześniej, z tego samego powodu, Moskwa wstrzymała import drobiu i jaj z Polski.
 • Czy Wschód czeka na polskie kontakty, handel i inwestycje?

  Czy Wschód czeka na polskie kontakty, handel i inwestycje?

  Białoruś - to kierunek mocno promowany przez rząd. A co dalej z obecnością na Ukrainie i w Rosji?
 • Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone do końca lipca przyszłego roku.

Filmy - Embargo (6)

 • Rosyjskie embargo nie działa

  Wraz z wprowadzeniem rosyjskiego embargo na produkty unijne w tym polskie, nastąpiła chwila niepewności. Straszono, że taki obrót sprawy będzie niósł straszne skutki dla polskich producentów. Szczególnie narażoną grupą mieli być rolnicy. Okazało się jednak, że bilans handlowy Polski po wprowadzeniu embarga systematycznie się poprawia.
 • Triumfalny powrót polskich jabłek

  Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP i poseł PSL, mówi, że embargo narzucone przez Rosję zdecydowanie przyspieszyło rozpoczęcie eksportu polskich jabłek na nowe, alternatywne rynki dystrybucji. Działania polskiej branży są obecnie nakierowane na rynki azjatyckie, głównie w krajach o wysokim poziomie zaludnienia – takich jak Chiny czy Indie, gdzie wyjechały już pierwsze transporty tych polskich owoców.
 • Łotwa. Bolesne skutki rosyjskiego embarga

  Kraje bałtyckie, które dotychczas prowadziły ożywiony handel z Rosją, po wstrzymaniu przez wschodniego sąsiada importu jarzyn, owoców i mrożonek rybnych, obawiają się, że kolejnym krokiem Moskwy będzie zakaz importu rybnych konserw z nadbałtyckich regionów. Byłby to duży cios dla tamtejszego przetwórstwa rybnego.
 • Zwierzęta w moskiewskim zoo cierpią z powodu embarga!

  Wprowadzony przez Rosję zakaz importu produktów żywnościowych z UE, USA i Kanady, Australii i Norwegii najbardziej dał się we znaki... mieszkańcom moskiewskiego ogrodu zoologicznego! Żyje tu blisko 8 tysięcy zwierząt, które zjadają około 300 kg owoców i warzyw dziennie. Szczególnie niewesoła jest sytuacja niedźwiedzia, który jest amatorem jabłek. Dotychczas karmiony był polskimi jabłkami. Pracownicy zoo przyznają, że na razie mogą zastąpić je jabłkami od rosyjskich hodowców - nie są jednak w stanie zagwarantować, że będą mogli nadal dostarczać owoce swojemu podopiecznemu, gdy nadejdzie zima.