embargo

Artykuły - Embargo (194)

 • Rosja chce wprowadzić embargo na gruzińskie produkty

  Rosja chce wprowadzić embargo na gruzińskie produkty

  Rosyjscy deputowani zgłosili wniosek o wprowadzenie embarga na gruzińskie produkty. Jak podała rozgłośnia Echo Moskwy, głównie chodzi o wina, wody mineralne oraz przelewy bankowe. Wniosek w najbliższych dniach ma rozpatrzyć rosyjska Rada Ministrów.
 • Nie zapominajmy o konflikcie amerykańsko-irańskim - on nadal trwa

  Nie zapominajmy o konflikcie amerykańsko-irańskim - on nadal trwa

  Relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem od kwietnia mocno się pogorszyły. W ostatnich dniach Stany Zjednoczone ogłosiły, że wysyłają w ten rejon siły zbrojne, m.in. lotniskowiec USS Abraham Lincoln i okręt desantowy USS Arlington.
 • Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Chińskie obligacje w morzu niepewności

  Kiedy rynek uspokoił się po publikacji lepszych niż oczekiwano danych ekonomicznych i po korzystnej zmianie retoryki banków centralnych, nastąpiło nieoczekiwane pogorszenie warunków obrotu po tym, jak Trump zagroził nałożeniem wyższych taryf celnych na towary z Chin.
 • Dziś wchodzą w życie sankcje wobec Iranu

  Dziś wchodzą w życie sankcje wobec Iranu

  Prezydent Iranu Hassan Rowhani zapowiedział, że kraj ten nadal będzie sprzedawał ropę i złamie sankcje, nałożone przez Stany Zjednoczone. "Iran dumnie ominie restrykcje" - mówił prezydent w państwowej stacji telewizyjnej.
 • Turcja zapowiada bojkot towarów elektronicznych

  Turcja zapowiada bojkot towarów elektronicznych, które pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Decyzja, którą ogłosił turecki prezydent, ma być odpowiedzią na nałożone w ostatnich dniach amerykańskie sankcje.
 • Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  W pierwszym kwartale br. polska gospodarka zużyła 15 proc. więcej stali niż w tym samym okresie rok wcześniej; krajowa produkcja wzrosła o 6 proc. Niepokoi zwiększający się import wyrobów stalowych, który wzrósł w tym czasie aż o 12 proc. - wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Stal napływa z kilku kierunków.
 • Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosja rozważa zaostrzenie walki z łamaniem embarga żywnościowego

  Rosyjskie Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie odpowiedzialności karnej za wwożenie do kraju produktów objętych embargiem; możliwe byłyby nawet kary więzienia. Wwożenie tych towarów byłoby zrównane z przemytem np. odpadów nuklearnych.
 • Rosja zakazała wwozu żywego drobiu i jaj

  Rosja zakazała wwozu żywego drobiu i jaj lęgowych pochodzących z krajów europejskich. Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego tłumaczy decyzję rozprzestrzenianiem się na kontynencie wirusa ptasiej grypy. Wcześniej, z tego samego powodu, Moskwa wstrzymała import drobiu i jaj z Polski.
 • Czy Wschód czeka na polskie kontakty, handel i inwestycje?

  Czy Wschód czeka na polskie kontakty, handel i inwestycje?

  Białoruś - to kierunek mocno promowany przez rząd. A co dalej z obecnością na Ukrainie i w Rosji?
 • Wielka niewiadoma polityka Trumpa wobec Rosji?

  Wielka niewiadoma polityka Trumpa wobec Rosji?

  Zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa może być szansą na odnowienie stosunków USA z Moskwą, ale jego program gospodarczy może negatywnie wpłynąć na gospodarkę Rosji - oceniają analitycy i rosyjska prasa. Są jednak głosy, że Rosja skorzysta na zwycięstwie Trumpa.

Filmy - Embargo (6)

 • Rosyjskie embargo nie działa

  Wraz z wprowadzeniem rosyjskiego embargo na produkty unijne w tym polskie, nastąpiła chwila niepewności. Straszono, że taki obrót sprawy będzie niósł straszne skutki dla polskich producentów. Szczególnie narażoną grupą mieli być rolnicy. Okazało się jednak, że bilans handlowy Polski po wprowadzeniu embarga systematycznie się poprawia.
 • Triumfalny powrót polskich jabłek

  Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP i poseł PSL, mówi, że embargo narzucone przez Rosję zdecydowanie przyspieszyło rozpoczęcie eksportu polskich jabłek na nowe, alternatywne rynki dystrybucji. Działania polskiej branży są obecnie nakierowane na rynki azjatyckie, głównie w krajach o wysokim poziomie zaludnienia – takich jak Chiny czy Indie, gdzie wyjechały już pierwsze transporty tych polskich owoców.
 • Łotwa. Bolesne skutki rosyjskiego embarga

  Kraje bałtyckie, które dotychczas prowadziły ożywiony handel z Rosją, po wstrzymaniu przez wschodniego sąsiada importu jarzyn, owoców i mrożonek rybnych, obawiają się, że kolejnym krokiem Moskwy będzie zakaz importu rybnych konserw z nadbałtyckich regionów. Byłby to duży cios dla tamtejszego przetwórstwa rybnego.
 • Zwierzęta w moskiewskim zoo cierpią z powodu embarga!

  Wprowadzony przez Rosję zakaz importu produktów żywnościowych z UE, USA i Kanady, Australii i Norwegii najbardziej dał się we znaki... mieszkańcom moskiewskiego ogrodu zoologicznego! Żyje tu blisko 8 tysięcy zwierząt, które zjadają około 300 kg owoców i warzyw dziennie. Szczególnie niewesoła jest sytuacja niedźwiedzia, który jest amatorem jabłek. Dotychczas karmiony był polskimi jabłkami. Pracownicy zoo przyznają, że na razie mogą zastąpić je jabłkami od rosyjskich hodowców - nie są jednak w stanie zagwarantować, że będą mogli nadal dostarczać owoce swojemu podopiecznemu, gdy nadejdzie zima.