elitarna jednostka

Artykuły - Elitarna jednostka (3)

 • Siły specjalne Al-Kuds działają w Syrii i Libanie jako doradcy

  Członkowie elitarnej jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, sił Al-Kuds, przebywają w Syrii i Libanie. Działają tam jako "doradcy" - ogłosił w niedzielę dowódca Gwardii Rewolucyjnej generał Mohamed Ali Dżafari.
 • Maszeruj albo giń!

  Maszeruj albo giń!

  Dokładnie 179 lat temu, 10 marca 1831 r., utworzona została Legia Cudzoziemska. Ta, wysyłana w najgorsze miejsca świata, elitarna jednostka francuskiej armii składa się w większość z obcokrajowców. Za ofiarną służbę Francji legionista może liczyć na nową tożsamość i nowe życie...
 • Elitarna jednostka GROM pojedzie do Afganistanu?

  Dzisiejszy "Wall Street Journal", powołując się na "wysoko postawione" anonimowe źródło, donosi, że Polska wyśle do Afganistanu swoje jednostki wojskowe. Nie wiadomo, czy chodzi o komandosów jednostki specjalnej GROM. Tymczasem według ministra spraw zagranicznych, Włodzimierza Cimoszewicza, nikt się do Polski nie zwracał z prośbą o udział polskich żołnierzy w operacjach w Afganistanie. Natomiast dzisiaj rano amerykańskie rakiety spadły na hotel w Kabulu, w którym znajdowała się baza talibów. Zginęło wielu talibańskich żołnierzy - twierdzą świadkowie cytowani przez agencję Reuters.