elektroniczny system

Artykuły - Elektroniczny system (17)

 • Więcej dróg będzie płatnych?

  Więcej dróg będzie płatnych?

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest dalsze rozszerzanie sieci płatnych dróg, alternatywą będzie wzrost podatków.
 • Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Od 1 lipca ponad 300 km nowych dróg w systemie viaTOLL

  Elektroniczny system opłat zacznie obowiązywać przede wszystkim na drogach równoległych do autostrad A1 i A2. To element uszczelniania istniejącej sieci. W przyszłym roku płatne stanie się kolejnych 1000 km autostrad i dróg krajowych.
 • Odpis z KRS już elektroniczny, ale niezgodnie z prawem płatny

  Odpis z KRS już elektroniczny, ale niezgodnie z prawem płatny

  Od 1 stycznia miały być dostępne za darmo odpisy z KRS w 24 godziny w formie elektronicznej. Według Pracodawców RP, elektroniczny system uzyskiwania odpisów bezpłatny wcale nie jest.
 • Długopis do pisania w sieci

  Długopis do pisania w sieci

  Oto narzędzie angażujące do pisania nie tylko klawiaturę. Co powiecie na pisanie odręcznych wiadomości do znajomych z Internetu?
 • KRUS kończy prace nad elektronicznym systemem zarządzania

  KRUS kończy prace nad elektronicznym systemem zarządzania

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego kończy prace nad elektronicznym systemem zarządzania i obiegu dokumentów. Na razie nowy system jest wprowadzany pilotażowo w kilku miejscach w kraju. Ma on przyspieszyć wydawanie decyzji i obsługę wniosków.
 • Uboat Line dywersyfikuje źródła przychodów

  Spółka Uboat Line, która niebawem zadebiutuje na rynku NewConnect wprowadziła elektroniczny system poboru opłat drogowych we Włoszech, Francji i Hiszpanii oraz możliwość zamawiania przepraw promowych dla samochodów ciężarowych za pośrednictwem strony internetowej i płatności online.
 • Brakuje ludzi do kontrolowania systemu poboru opłat

  Ponad 14 mld zł chce w ciągu siedmiu lat zarobić Skarb Państwa na wprowadzeniu elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi. Eksperci wykazują, że bez kontroli wpływy z systemu będą znacznie mniejsze. Stawki opłat za przejazd - będą one wynosić od 0,20 zł do 0,53 zł za kilometr za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi oraz od 0,16 zł do 0,42 zł za kilometr dla pozostałych dróg krajowych.
 • Elektroniczne myto uderzy nas mocno po kieszeni

  Elektroniczne myto uderzy nas mocno po kieszeni

  Opłaty za korzystanie z dróg wzrosną z 8 do 20-53 groszy za kilometr - dowiaduje się "Puls Biznesu".
 • 1 lipca rewolucja dla kierowców

  1 lipca rewolucja dla kierowców

  Elektroniczny system poboru opłat drogowych zostanie uruchomiony w Polsce 1 lipca 2011 r. Będą z niego korzystać kierowcy ciężarówek, autobusów i samochodów osobowych - powiedział dyrektor ds. globalnej sprzedaży firmy Kapsch TrafficCom Michael Gschnitzer.
 • Od kiedy elektroniczne opłaty drogowe?

  Od kiedy elektroniczne opłaty drogowe?

  Elektroniczny system poboru opłat drogowych zostanie uruchomiony w Polsce 1 lipca 2011 r. Będą z niego korzystać kierowcy ciężarówek, autobusów i samochodów osobowych - powiedział PAP dyrektor ds. globalnej sprzedaży firmy Kapsch TrafficCom Michael Gschnitzer.

Filmy - Elektroniczny system (4)

 • ZUS wyda 15 mln zł na rozbudowę Platformy Usług Elektronicznych

  Platforma Usług Elektronicznych ZUS jest jednym z najlepiej ocenianych projektów realizowanych w ramach 7. osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w tej perspektywie finansowej – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Anna Siejda, dyrektor Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. To jest wartość dla naszych klientów i chcemy zrobić szeroką akcję informacyjną i edukacyjną, bo ZUS ma zadanie ustawowe, żeby edukować Polaków o systemie emerytalnym. A jak lepiej to wytłumaczyć niż przez pokazanie klientowi, ile zapłacił składek, jaka jest jego emerytura – przekonuje Zbigniew Derdziuk.
 • Poczta Polska rusza z "multipaczką"

  Wprowadziliśmy możliwość zrealizowania całej sfery nadawczej w domu. Korzystając z internetowej aplikacji elektronicznego nadawcy sami możemy odprawić paczkę, możemy wydrukować naklejkę i nalepić ją na paczkę, co znacznie uprości i przyspieszy proces nadawczy. Jeżeli wprowadzimy dane adresata – smsowy, telefoniczny bądź mailowy kontakt, adresat będzie również informowany o statusie realizacji tej przesyłki – o próbie doręczenia, a w przypadku nieobecności adresata w domu – o pozostawionym awizo – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej.
 • Dostęp do konta w ZUS do uzyskania na poczcie

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych chciałby umożliwić zakładanie zaufanych profili dostępu do Platformy Usług Elektronicznych ZUS w placówkach Poczty Polskiej. Rozmowy na ten temat już się toczą. Potrzebne są zmiany w prawie, ale być może już w II kwartale Poczta zacznie świadczyć takie usługi. - Takie mamy plany wspólne, żeby Poczta stała się elementem dystrybucji dostępu do usług elektronicznych dla obywateli, ponieważ oni mają więcej placówek niż ZUS, niż jakakolwiek inna instytucja - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS-u.
 • E-system oceni bezpieczeństwo kupowanej działki

  Na terenach zagrożonych powodzią wciąż powstają domy i osiedla. Przepisy prawne, które zakazują takich inwestycji, w praktyce często są omijane – mówi Janusz Wiśniewski, pełniący obowiązki prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. To wina luki w przepisach. Za dwa lata ma powstać elektroniczny system, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić online, czy teren, na którym chce kupić działkę lub mieszkanie, jest bezpieczny.