biznes - eksperymenty

Artykuły - Eksperymenty (6)

 • Eksperyment podatkowy, czyli który podatek bardziej zniechęca do pracy

  "Kryzys" to słowo, które znowu jest odmieniane przez wszystkie przypadki. I poważny problem, który spędza sen z powiek mieszkańcom "zielonej wyspy". Pojawiają się kolejne komentarze odnośnie ewentualnej podwyżki podatków. W kontekście tych dyskusji przypomniał mi się eksperyment grupy studentów na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Studenci podczas zajęć podjęli próbę weryfikacji hipotezy, zgodnie z którą podatek dochodowy powoduje większy spadek podaży pracy.
 • Nieudane eksperymenty pogrążają indeks Dow Jones

  Sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem symbolicznych przecen. Żaden z indeksów nie osunął się więcej niż 0,2 proc. i wszystkie pozostają w pobliżu ostatnich maksimów. Dow Jones Industrial finiszował w okolicach 11730 punktów, S&P 500 1285 punktów ,a Nasdaq Composite zakończył dzień na poziomie 2735 punktów.
 • Podziemny eksperyment rządu

  Ministerstwo Środowiska uruchamia ekspertymentalny program zakopywania pod ziemią dwutlenku węgla. Niszczący atmosferę gaz będzie składowany w okolicy Bełchatowa i Kędzierzyna-Koźla, a magazynowanie CO2 ma być niezwykle opłacalnym biznesem - twierdzi "Metro".
 • Eksperymenty Fedu

  Wczorajszą sesję najbardziej płynna obecnie seria czerwcowa FW20 rozpoczęła po dodatniej stronie rynku, z poziomu 1485 pkt. Szczęście byków nietrwało jednak zbyt długo. Podaż już przed południem zaczęła wypracowywać sobie przewagę, spychając notowania w okolice 1450 pkt.
 • Eksperyment raczej udany

  Duże urzędy skarbowe oferują podatnikom miłą obsługę i nieznane dotychczas w polskich realiach warunki obsługi. Pierwsze jedenaście miesięcy funkcjonowania nie były jednak dla tych urzędów najłatwiejsze. Problemy z właściwością miejscową urzędów, długi okres oczekiwania na interpretacje prawa podatkowego to tylko część problemów.
 • Eksperyment w rzeszowskim pośredniaku

  Eksperyment w rzeszowskim pośredniaku

  20 bezrobotnych od pierwszego września zajmie się poszukiwaniem pracy dla innych osób, które odwiedzają urząd pracy po to, by podpisać listę bezrobotnych. Przez cztery miesiące będą odwiedzać zakłady pracy by wyszukać nowe oferty. Program nosi nazwę "Szansa na Powrót".