Eksperyment

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
eksperyment , Eksperyment (Film (2001)[Das Experiment] Reż.Oliver Hirschbiegel)

Artykuły - Eksperyment (8)

 • Model okrętu podwodnego w spowolnionej eksplozji

  Model okrętu podwodnego w spowolnionej eksplozji

  Pewien youtuber postanowił sprawdzić jak wygląda eksplozja modelu okrętu podwodnego umieszczonego w wodzie. W tym celu wykorzystał on kamerę umożliwiającą nagrywanie z prędkością 28500 klatek na sekundę.
 • Deep Time: 15 osób zamkniętych na 40 dni w jaskini. Wszystko w imię nauki

  Deep Time: 15 osób zamkniętych na 40 dni w jaskini. Wszystko w imię nauki

  Na południu Francji, w grocie Ariège rozpoczął się właśnie osobliwy eksperyment zainicjowany przez Human Adaptation Institute. 15 ochotników zostało zamkniętych na 40 dni w jaskini bez telefonów, bez zegarków i bez dostępu do światła. Cel projektu jest prosty: sprawdzić, jak izolacja i odcięcie od świata wpływają na nasz mózg i zachowanie ludzi w grupie.
 • Czy można zagotować wodę za pomocą dłoni?

  Czy można zagotować wodę za pomocą dłoni?

  Pewien youtuber postanowił sprawdzić, czy jest w stanie doprowadzić do zagotowania płynu, korzystając z własnych dłoni. W tym celu przeprowadził szereg ciekawych eksperymentów.
 • Youtuber wystrzelił 10 000 litrów Coca-Coli

  Youtuber wystrzelił 10 000 litrów Coca-Coli

  Popularny rosyjski twórca youtube’owy postanowił przeprowadzić słynny eksperyment z sodą oczyszczoną oraz Coca-Colą. Klasyczną butelkę napoju, zastąpił jednak kadzią, zdolną pomieścić 10 000 litrów płynu.
 • ​Rekiny szaleją na punkcie ludzkiej krwi? Wyjaśnił to raz na zawsze

  ​Rekiny szaleją na punkcie ludzkiej krwi? Wyjaśnił to raz na zawsze

  Fakt czy mit? Naukowiec i youtuber Mark Rober już raz rozprawił się z twierdzeniem, że rekiny zamieniają się w krwawych morderców, kiedy tylko wyczują w wodzie krew. Jednak wciąż nie był w pełni zadowolony z przebiegu eksperymentu. Po roku postanowił podjąć drugą próbę. Tym razem ze sporą ilością "ludzkiej" krwi...
 • Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Gryzonie są coraz mniejsze. Czy to dowód na globalne ocieplenie?

  Według tzw. Reguły Bergmanna zwierzęta tego samego gatunku lub blisko spokrewnione są większe w zimniejszym klimacie i mniejsze w cieplejszym. Tym samym, jeśli klimat ochładza się, rosną, a jeżeli ogrzewa, maleją. Badacze związani z Muzeum Historii Naturalnej stanu Floryda w myśl tej zależności postanowili sprawdzić, czy doniesienia o ocieplającym się klimacie znajdują potwierdzenie w rozmiarze zwierząt. Wyniki analizy budzą spore obawy...
 • ​Studenci seminarium patrzyli na potrzebującego. Nie pomogli

  ​Studenci seminarium patrzyli na potrzebującego. Nie pomogli

  Kilkunastu uczniów seminarium duchownego spieszy się na spotkanie. Nagle zauważają mężczyznę, który zasłabł. Ewidentnie potrzebuje pomocy. Nie pomaga mu żaden z nich.
 • "Eksperyment": CZOŁÓWKA

  Tytuł polski: "Eksperyment" Tytuł oryginalny: "The Void" Gatunek: film katastroficzny Reżyseria: Gilbert Shillon Scenariusz: Geri Cudia Barger, Gilbert M. Shilton Obsada: Malcolm McDowell Adrian Paul Kraj produkcji: USA Rok produkcji: 2001 Premiera video (wypożyczenie): 6 września 2001 Premiera dvd (wypożyczenie): 15 stycznia 2004 Premiera dvd (sprzedaż): 25 lutego 2004