eksperyment

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Eksperyment (Film (2001)[Das Experiment] Reż.Oliver Hirschbiegel) , Eksperyment (Film (2001)[The Void] Reż.Gilbert Shillon)

Artykuły - Eksperyment (118)

 • Jak ciemność zabija czas? Kulisy niepokojącego eksperymentu

  Jak ciemność zabija czas? Kulisy niepokojącego eksperymentu

  Naukowcy przeprowadzili niezwykły eksperyment, który miał odpowiedzieć na pytanie, jak rejestrujemy upływ czasu i w jaki sposób ludzie regulują swój rytm dobowy.
 • Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Powszechnie panuje przekonanie, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. Mit ten postanowił obalić pewien amerykański fizyk.
 • Przełom w najdłuższym eksperymencie na świecie

  Najdłużej trwający eksperyment na świecie prowadzony na uniwersytecie w Queensland w Australii wreszcie doczekał się przełomu. Po 87 latach udało się zaobserwować spadającą kroplę paku węglowego.
 • Nasze miny wyrażają więcej emocji, niż myślimy

  Nasze miny wyrażają więcej emocji, niż myślimy

  Badacze z Ohio State University opracowali metodę, która pozwala komputerom rozpoznawać aż 21 rozmaitych wyrazów naszej twarzy.
 • Przełomowy eksperyment naukowców. Nowa metoda lewitacji

  Przełomowy eksperyment naukowców. Nowa metoda lewitacji

  Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego zaprezentowali nową metodę lewitacji akustycznej. Ultradźwięki umożliwiły lewitowanie małych obiektów w trójwymiarowej przestrzeni.
 • "Cześć, chcesz uprawiać seks?" - szalony uliczny eksperyment

  "Cześć, chcesz uprawiać seks?" - szalony uliczny eksperyment

  Czy przeprowadzaliście kiedyś na ulicy "seksualny eksperyment"? Jeśli nie, to musicie zobaczyć, jak z tym zadaniem poradzili sobie twórcy znanego YouTube'owego kanału "Whatever". Postanowili oni zapytać przechodniów wprost o to, czy pójdą z nimi do łóżka. Co ważne - dla uzyskania pełnego obrazu sytuacji należy obejrzeć oba filmy. W jednym panowie na seks namawiają panie, w drugim zaś, panów do sypialni próbuje zaciągnąć seksowna szatynka - Andrea Wendel.
 • 17 tys. dol. za 70 dni leżenia

  17 tys. dol. za 70 dni leżenia

  NASA szuka chętnych do wzięcia udziału w nietypowym eksperymencie. Gra jest warta świeczki, ponieważ za 70 dni niezbyt ciężkiej pracy można zarobić 17 tys. dol., czyli ok 53 tys. zł.
 • Dwaj faceci w czepkach i palec

  Dwaj faceci w czepkach i palec

  Naukowcy z University of Washington przeprowadzili pierwszą w historii demonstrację bezinwazyjnego systemu, który umożliwia jednej osobie sterowanie ruchami innej osoby tylko z pomocą fal mózgowych. W praktyce udało się potwierdzić jego działanie, gdy jeden profesor w swoim laboratorium pomyślał, że chce w czasie gry komputerowej nacisnąć klawisz komputera, a klawisz niezwłocznie nacisnął palcem drugi profesor, znajdujący się w innym budynku uniwersytetu. Czy to przełom, czy tylko kolejna karta w dziejach... manipulacji?
 • Zombie pomogły w zrozumieniu zachowania tłumu w trakcie ewakuacji

  Zombie pomogły w zrozumieniu zachowania tłumu w trakcie ewakuacji

  Cenne dane na temat zachowania tłumu w trakcie ewakuacji przyniosła brytyjskim naukowcom gra o zombie. Czego udało się im dowiedzieć?
 • Seks w stylu 3xP? To już nie dla nas...

  Seks w stylu 3xP? To już nie dla nas...

  Koniec ze stereotypem, że Polacy kochają się w stylu 3xP: po cichu, po ciemku i pod kołdrą. Według najnowszego badania portalu C-Date.pl, w kwestiach obyczajowych jesteśmy narodem coraz bardziej odważnym i wcale nie odbiegamy znacząco od innych nacji. 1/3 Polaków deklaruje, że otwarcie rozmawia o swoich potrzebach i realizuje swoje seksualne fantazje.

Filmy - Eksperyment (23)