ekspedycja

Artykuły - Ekspedycja (23)

 • Okręt podwodny zabierze pasażerów do wraku Titanica

  Okręt podwodny zabierze pasażerów do wraku Titanica

  Choć spoczywający na dnie oceanu atlantyckiego wrak Titanica był już obiektem wielu ekspedycji, żadna z nich nie była nastawiona na komercyjne kursy. Do teraz.
 • Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego to faktycznie ulga dla branży transportowej?

  Czy wyrok Trybunału Konstytucyjnego to faktycznie ulga dla branży transportowej?

  Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego przedsiębiorcy transportowi odetchnęli z ulgą, a widmo wypłat miliardowych odszkodowań dla kierowców zostało oddalone.
 • "Dziennik Zachodni": Do Afganistanu wyrusza "Śnieżna Pantera"

  "Dziennik Zachodni": Do Afganistanu wyrusza "Śnieżna Pantera"

  Za kilka dni w góry Hindukusz na pograniczu Afganistanu i Pakistanu ruszy międzynarodowa ekspedycja, której celem będzie wejście zimą na Noszak (7492 m n.p.m.) - najwyższy szczyt tego pasma i całego Afganistanu, pisze "Dziennik Zachodni".
 • Off-Road przez Afrykę

  Off-Road przez Afrykę

  Afryka to kontynent wielu kontrastów i prawdziwa mieszanka wielokulturowości. Tereny górzystych wzniesień i piaszczysty saharyjski bezkres, niepowtarzalny klimat lokalnych wiosek i większych miast. Uczestnicy Expedycji IV Kongo musieli zmagać się z niełatwymi warunkami podróży, niesprzyjającym klimatem i niekiedy z własnymi słabościami. Jednak dla wytrwałych miłośników Off-Roadu nie istnieją rzeczy niemożliwe.
 • Expedycja IV Kongo już w trasie!

  Expedycja IV Kongo już w trasie!

  Stało się! Expedycja IV Kongo oficjalnie wyruszyła! Przed uczestnikami tysiące kilometrów do przebycia. Tegoroczna wyprawa pod każdym względem różni się od poprzednich projektów ekspedycji. Co czeka naszych śmiałków?
 • Członkowie ekspedycji na trzeci szczyt świata uznani za zmarłych

  Członkowie ekspedycji na trzeci szczyt świata uznani za zmarłych

  Członkowie ekspedycji na himalajski szczyt Kanczendzonga - uznani za zmarłych. Od poniedziałku, gdy rozpoczęli zejście ze szczytu - nie dawali znaku życia.
 • Broń na statku polsko-niemieckiej ekspedycji polarnej

  Broń na statku polsko-niemieckiej ekspedycji polarnej

  Na pokładzie statku polsko-niemieckiej ekspedycji polarnej znaleziono broń. Jednostka wpłynęła do portu w Szczecinie.
 • Czy życie na Marsie naprawdę istnieje?

  Czy życie na Marsie naprawdę istnieje?

  Kilkaset fotografii, wiele hipotez i kilka "sprawdzonych" teorii - wszystko to ma świadczyć o tym, że na Marsie istnieje życie. Czy znajdzie się choć jeden pewny dowód, przemawiający na korzyść zwolenników teorii o "zamieszkanej Czerwonej Planecie"?
 • Odkryto najgłębsze na świecie szczeliny wulkaniczne

  Brytyjska ekspedycja naukowa odkryła najgłębiej położone podmorskie szczeliny wulkaniczne znajdujące się w Rowie Kajmańskim na Morzu Karaibskim - informuje serwis "Science Daily". Szczeliny znajdują się na głębokości 5 tys. metrów.
 • Gdy cień odrywa się od ziemi... Historia lotów 1586. Eskadry Specjalnego Przeznaczenia (cz. 1)

  Zeszłoroczny sierpniowy upał już o 10 rano dawał się we znaki wszystkim zgromadzonym w rejonie nowego pomnika w Banicy-Krzywej. Policja zorganizowała parkingi na terenie łąk i każdy kto przyjechał do Banicy, ze spokojem mógł tam zostawić samochód. Strażacy z OSP zadbali o bezpieczeństwo i kierowali ruchem. Jechałem z Raciborska drogą w stronę Gorlic i w myślach przeglądałem ostatnie kilkanaście lat. Jakże mile byłem zaskoczony zaproszeniem P. Aleksandra Gucwy, przewodniczącego społecznego komitetu budowy pomnika. Jechałem do swojej Banicy, w której spędziłem wiele czasu, tak samo jak najbardziej zasłużony w tej historii, przekładający lot do Norwegii, Tomasz Sikorski; jak przebywający na urlopie w Beskidzie Niskim Michał Kręc, który jako pierwszy znalazł przed laty części bombowego Halifaxa; jak podążający, również na zaproszenie - Szymon Serwatka.