ekshumacja w Białymstoku

Artykuły - Ekshumacja w Białymstoku (5)

 • Ekshumacje w Białymstoku: Zidentyfikowano pierwsze osoby

  Ekshumacje w Białymstoku: Zidentyfikowano pierwsze osoby

  Wacław Sadokierski i Piotr Wądołowski, aresztowani przez Niemców i rozstrzelani w 1943 roku, to dwie pierwsze osoby zidentyfikowane na podstawie badań genetycznych szczątków, odkrytych podczas prac ekshumacyjnych na terenie aresztu śledczego w Białymstoku.
 • IPN wznawia prace ekshumacyjne w Białymstoku

  IPN wznawia prace ekshumacyjne w Białymstoku

  15 czerwca rozpocznie się na terenie aresztu śledczego w Białymstoku kolejny etap prac ekshumacyjnych, związanych ze śledztwami Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącymi m.in. zbrodni funkcjonariuszy UB. Prace potrwają trzy tygodnie.
 • Ślady zbrodni w dawnym więzieniu UB w Białymstoku

  Ślady zbrodni w dawnym więzieniu UB w Białymstoku

  Wojskowe guziki z orzełkiem z przedwojennego munduru, kilkanaście łusek i pocisków, znalazła ekipa IPN podczas prac w piwnicach budynku administracyjnego dawnego więzienia UB w Białymstoku - informuje "Nasz Dziennik".
 • IPN wznawia ekshumacje w areszcie śledczym w Białymstoku

  IPN wznawia ekshumacje w areszcie śledczym w Białymstoku

  W piwnicach budynku administracyjnego aresztu śledczego w Białymstoku wznowione zostaną w poniedziałek (17 listopada) prace ekshumacyjne, w ramach śledztwa IPN dotyczącego zbrodni komunistycznych w latach 1944-56. Potrwają do piątku - poinformował Instytut Pamięci Narodowej.
 • IPN wznowi prace archeologiczne w Białymstoku we wrześniu

  IPN wznowi prace archeologiczne w Białymstoku we wrześniu

  Poszukiwanie szczątków ofiar zbrodni UB na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku będzie kontynuowane we wrześniu, w ramach śledztwa Instytutu Pamięci Narodowej - poinformował w komunikacie IPN.