ekrany akustyczne

Artykuły - Ekrany akustyczne (9)

 • Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  - Wspólnie z ministrem Adamczykiem składamy zawiadomienie do prokuratury okręgowej, gdyż mamy podejrzenie przestępstwa w związku z budową ekranów w latach 2008-2012 - poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko. - Ekrany budowano nad wyraz ochoczo, a efekt jest taki, że koszty tego są bardzo duże - powiedział. Drogowcy, którzy w tamtym czasie budowali ekrany, skarżyli się, że muszą to robić, ponieważ normy hałasowe są zbyt rygorystyczne. Rozporządzenie dotyczące dopuszczalnych norm hałasu wydał w 2007 Jan Szyszko, który pełnił wtedy funkcję ministra środowiska.
 • Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  W ocenie Ministerstwa Środowiska przy budowie ekranów akustycznych wzdłuż dróg w latach 2008-2012 mogło dojść do przestępstw. Dlatego szef resortu Jan Szyszko zapowiedział we wtorek, że w najbliższych dniach złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.
 • Szokujące. Zbędne ekrany kosztowały 1,5 mld zł!

  Szokujące. Zbędne ekrany kosztowały 1,5 mld zł!

  Prawie 300 ekspertów z całego kraju wzięło udział w Łodzi w III Kongresie Infrastruktury Polskiej. Podczas obrad zwracano m.in. uwagę na konieczność długofalowego myślenia przy realizacji inwestycji infrastrukturalnych.
 • Koniec z ekranami akustycznymi przy lasach

  Koniec z ekranami akustycznymi przy lasach

  Resort środowiska postuluje zmiany w Prawie ochrony środowiska, tak by ekrany akustyczne nie powstawały przy polach czy lasach - poinformował wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk. Resort przygotowuje też kompleksowe rozwiązania dot. ochrony przed hałasem.
 • Koniec z tunelami z ekranów na autostradach?

  Koniec z tunelami z ekranów na autostradach?

  ​Koniec z tunelami ekranów akustycznych na polskich drogach? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje o 70 procent zmniejszyć liczbę barier dźwiękochłonnych przy powstającej autostradzie A4 między Tarnowem, a Rzeszowem.
 • NIK bije na alarm, Polska została wpuszczona w ekrany

  NIK bije na alarm, Polska została wpuszczona w ekrany

  NIK bije na alarm, budowa ekranów akustycznych na 91-km odcinku A2 z Łodzi do Warszawy pochłonęła prawie 200 mln zł .Polska przyjęła normy które powodują drastyczny wzrost całych inwestycji.
 • Niepotrzebne ekrany pochłonęły miliony złotych

  Budowa ekranów akustycznych na 91-km odcinku A2 z Łodzi do Warszawy pochłonęła ok. 200 mln zł; resort transportu i GDDKiA nie analizowały wprowadzenia tańszych rozwiązań - podała NIK. GDDKiA ma zastrzeżenia do wskazanych przez NIK nieprawidłowości.
 • NIK: Błędy przy budowie ekranów akustycznych

  NIK wytyka błędy przy budowie drogowych ekranów akustycznych przed Euro 2012. Izba zwróciła uwagę, że ministerstwo transportu oraz GDDKiA w wielu przypadkach mogli wykorzystać inne, tańsze rozwiązania techniczne i organizacyjne, które ograniczyłyby hałas.
 • Jak uratować Polskę przed plagą ekranów?

  Jak uratować Polskę przed plagą ekranów?

  - Minister środowiska Marcin Korolec zapowiedział w tym tygodniu w Brukseli, że najpewniej do końca tego tygodnia lub na początku następnego podpisze rozporządzenie obniżające normy hałasu, aby "uratować Polskę od plagi ekranów".