ekrany

Artykuły - Ekrany (29)

 • Martwy piksel na ekranie? Co możemy z tym zrobić

  Martwy piksel na ekranie? Co możemy z tym zrobić

  Zapewne każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, zetknął się ze zjawiskiem martwego lub tzw. "gorącego piksela". Co kryje się pod tymi nazwami i jak poradzić sobie z takimi wadami?
 • Ważne zalecenie WHO

  Ważne zalecenie WHO

  Dzieci do drugiego roku życia w ogóle nie powinny patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych, zaś przed piątym roku życia - spędzać przed nimi nie więcej niż godzinę dziennie – zaleciła we środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 • Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  Szyszko idzie do prokuratury. Zbudowano zbyt wiele ekranów odwołując się do wydanych przez niego norm

  - Wspólnie z ministrem Adamczykiem składamy zawiadomienie do prokuratury okręgowej, gdyż mamy podejrzenie przestępstwa w związku z budową ekranów w latach 2008-2012 - poinformował wczoraj podczas konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko. - Ekrany budowano nad wyraz ochoczo, a efekt jest taki, że koszty tego są bardzo duże - powiedział. Drogowcy, którzy w tamtym czasie budowali ekrany, skarżyli się, że muszą to robić, ponieważ normy hałasowe są zbyt rygorystyczne. Rozporządzenie dotyczące dopuszczalnych norm hałasu wydał w 2007 Jan Szyszko, który pełnił wtedy funkcję ministra środowiska.
 • Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  Resort środowiska złoży w sprawie budowy ekranów akustycznych zawiadomienie do prokuratury

  W ocenie Ministerstwa Środowiska przy budowie ekranów akustycznych wzdłuż dróg w latach 2008-2012 mogło dojść do przestępstw. Dlatego szef resortu Jan Szyszko zapowiedział we wtorek, że w najbliższych dniach złoży do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie.
 • Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Telewizory 4K będą hitem sprzedaży, ale nie przez Euro 2016

  Szacuje się, że w tym roku w Wielkiej Brytanii sprzedaż telewizorów obsługujących rozdzielczość Ultra HD sięgnie 1,7 miliona urządzeń. To będzie znaczny skok w porównaniu do 963 tys. w 2015 roku. Jednocześnie jest spodziewane, że ogólna liczba sprzedanych telewizorów w zasadzie nie ulegnie większej zmianie. Prognozuje się 6,1 mln egzemplarzy (wliczając ekrany Full HD i HD Ready) w porównaniu do 6,08 mln w roku poprzednim.
 • Ciche nawierzchnie zamiast ekranów?

  Ciche nawierzchnie zamiast ekranów?

  Zastosowanie cichej nawierzchni drogowej daje efekt porównywalny do zmniejszenia ruchu pojazdów o połowę lub podwojenia dystansu między źródłem hałasu i jego odbiorcą. W Polsce mamy takie technologie - zwraca uwagę Polskie Stowarzyszenie Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych.
 • Lasery zrewolucjonizują ekrany w telewizorach i smartfonach

  Lasery zrewolucjonizują ekrany w telewizorach i smartfonach

  Dążenie do uzyskania idealnego obrazu na ekranie skłania producentów telewizorów do nieustannego udoskonalania technologicznych rozwiązań. Jak wynika z najnowszych badań największe nadzieje wzbudza światło lasera, który znacznie efektywniej oświetla wyświetlacze ciekłokrystaliczne.
 • Minister chce ograniczyć liczbę stawianych ekranów akustycznych

  Minister chce ograniczyć liczbę stawianych ekranów akustycznych

  Resort środowiska postuluje zmiany w Prawie ochrony środowiska, tak by ekrany akustyczne nie powstawały przy polach czy lasach - poinformował w środę wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk. Resort przygotowuje też kompleksowe rozwiązania dot. ochrony przed hałasem.
 • Ekran na cały kadłub zamiast okien w samolocie

  Brytyjskie Centrum Rozwoju Innowacji zaprezentowało swój najnowszy pomysł - w samolotach okna chce zastąpić rozciągającymi się na całym boku kadłuba ekranami wysokiej rozdzielczości.
 • Na ekrany rzuciliśmy 200 milionów złotych

  Na ekrany rzuciliśmy 200 milionów złotych

  Lekką ręką budowlańcy wyrzucili 200 mln złoych na budowę ekranów przy autostradzie A2. Bardzo często zupełnie niepotrzebnych.