ekologia biznes

Artykuły - Ekologia biznes (22)

 • Katastrofa ekologiczna u wybrzeży wyspy Mauritius​

  Katastrofa ekologiczna u wybrzeży wyspy Mauritius​

  W piątek władze Mauritiusa ogłosiły stan katastrofy ekologicznej. Z osiadłego 25 lipca na mieliźnie tankowca MV Wakashio udało się bezpiecznie odtankować ok. 500 ton ropy, ale 2500 tys. wciąż znajduje się w jego zbiornikach - pisze Reuters.
 • Czas na wodorowe przyspieszenie Polski

  Czas na wodorowe przyspieszenie Polski

  Zielony wodór jako ekologiczne paliwo przyszłości ma wsparcie Unii Europejskiej. Dzięki niemu w dużej mierze możliwe będzie dojście do neutralności klimatycznej w 2050 roku. Europa nie będzie szczędzić pieniędzy na programy wodorowe. Polska musi przyspieszyć, by wziąć udział w tym rozdaniu.
 • W nowym roku ruszy w Polsce system kaucyjny

  W nowym roku ruszy w Polsce system kaucyjny

  Nowe przepisy mają m.in. pomóc w walce ze smogiem.
 • Paweł Ciećko nie jest już Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

  Mateusz Morawiecki odwołał Pawła Ciećko ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Ciećko był szefem GIOŚ od 2018 roku.
 • Tauron odchodzi od węgla. Co na to polskie górnictwo?

  Tauron odchodzi od węgla. Co na to polskie górnictwo?

  Wojciech Ignacok, nowy prezes Taurona, zapowiedział, że firma chce przyspieszyć tzw. zielony zwrot, czyli transformację energetyczną w kierunku odnawialnych źródeł energii. Ignacok zapowiedział przegląd pod tym kątem projektów, w które zaangażowany jest teraz Tauron.
 • W firmę produkującą wegańskie mleko celebryci zainwestowali 200 mln dolarów

  W firmę produkującą wegańskie mleko celebryci zainwestowali 200 mln dolarów

  W szwedzką firmę Oatly, produkującą mleko roślinne, 200 mln dol. zainwestowali Oprah Winfrey, aktorka Natalie Portman, raper Jay-Z i inni celebryci oraz banki i fundusze.
 • ​Właścicielom mieszkań i domów grozi mandat 500 zł za śmieci

  ​Właścicielom mieszkań i domów grozi mandat 500 zł za śmieci

  "Rzeczpospolita" w materiale o pracach nad projektem nowelizacji przepisów informuje, że strażnik miejski będzie mógł ukarać osobę uchylającą się od regulowania rachunków za odpady - właścicielom domów i mieszkań grozi w ten sposób mandat 500 zł.
 • Nie pracujemy nad wprowadzeniem kodów kreskowych na worki na śmieci - Kurtyka

  Nie pracujemy nad wprowadzeniem kodów kreskowych na worki na śmieci - Kurtyka

  - Resort klimatu nie pracuje nad projektem zmian w prawie, których konsekwencją byłoby wprowadzenie np. kodów kreskowych na workach ze śmieciami - przekazał w piątek minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że w tej sprawie to samorządy powinny mieć wolną rękę.
 • To prawdziwa katastrofa ekologiczna!

  To prawdziwa katastrofa ekologiczna!

  Awaria w Norylsku, w wyniku której doszło do wycieku oleju napędowego do rzek i gruntów, jest potężnym zagrożeniem dla tamtejszego ekosystemu. Zagrożone jest życie wielu gatunków ryb i ssaków, które żyją na tych terenach. Rosja twierdzi, że sama upora się z problemem, mimo że pomoc oferowały jej m.in. USA. Nornikiel szacuje koszt usuwania skutków wypadku na 146 mln dolarów.
 • W Rosji burza po wycieku oleju na dalekiej północy

  W Rosji burza po wycieku oleju na dalekiej północy

  W elektrowni pod Norylskiem wyciekło 21 tys. ton oleju napędowego. Produkt zanieczyścił gleby, zbiorniki wodne i ulice. To może być największa katastrofa ekologiczna w rosyjskiej Arktyce. Rosyjski resort zasobów naturalnych ocenia, że przywrócenie stanu sprzed wypadku może zająć co najmniej dekadę! W tle rozgrywa się wielka polityczna burza. Władze utrzymują, że dowiedziały się o wypadku z sieci społecznościowych.