ekogroszek

Artykuły - Ekogroszek (24)

 • Ekogroszek zaskarżony do UOKiK

  Ekogroszek zaskarżony do UOKiK

  Producenci bronią swoich wyrobów i kwestionują wyniki badań, urząd antymonopolowy analizuje dokumenty. Co w sprawie chce zrobić resort klimatu - wciąż nie wiadomo.
 • Powstanie rejestr wszystkich źródeł ciepła w budynkach

  Powstanie rejestr wszystkich źródeł ciepła w budynkach

  Od 1 lipca zacznie działać rejestr, w którym znajdą się wszystkie źródła ciepła w budynkach w Polsce - poinformowała Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Właściciele i zarządcy będą mieć 12 miesięcy na złożenie deklaracji czym ogrzewają domy i budynki.
 • Wprowadzają konsumentów w błąd? Ekogroszek nie jest eko

  Wprowadzają konsumentów w błąd? Ekogroszek nie jest eko

  Aż 66 proc. osób ogrzewających swoje domy węglem jest przekonanych, że jego spalanie może być przyjazne lub neutralne dla środowiska, jeśli używa się węgla wysokiej jakości. Z kolei prawie połowa użytkowników ekogroszku jest zdania, że to produkt ekologiczny - wynika z badania Kantar przeprowadzonego na zlecenie Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.
 • Ekogroszek nie jest produktem ekologicznym

  Ekogroszek nie jest produktem ekologicznym

  Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi zaapelowała do do producentów i dystrybutorów węgla o zaprzestanie stosowania nazwy "ekogroszek". Produkt ten nie jest ekologiczny i używanie tej nazwy jest świadomym wprowadzaniem konsumentów w błąd.
 • Ekogroszek czy węgiel? Co jest bardziej kaloryczne?

  Ekogroszek czy węgiel? Co jest bardziej kaloryczne?

  Wybierając tradycyjny węgiel lub ekogroszek, nie możemy sugerować się jedynie ceną zakupu. Równie istotne okazują się parametry produktu, które umożliwiają komfortowe ogrzewanie budynku. Jednym z ważniejszych parametrów jest wartość kaloryczna. Poniżej podpowiemy, czym właściwie jest ów wskaźnik i omówimy wartości popularnych materiałów opałowych.
 • UOKiK nadal toczy walkę z kopciuchami

  UOKiK nadal toczy walkę z kopciuchami

  ​Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nadal weryfikuje, czy kotły na paliwo stałe spełniają określone w przepisach wymagania - chodzi o wyeliminowanie z rynku tzw. kopciuchów. Jak podał urząd wyeliminowano już 6,4 tys. ofert internetowych, wobec 11 przedsiębiorców prowadzone są postępowania.
 • Od lipca drobni odbiorcy nie kupią miału węglowego

  Od lipca drobni odbiorcy nie kupią miału węglowego

  ​Z początkiem lipca wejdzie w życie zakaz sprzedaży miałów węglowych dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 megawata. Sprzedawcy węgla wskazują, że do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa, a część obrotu miałami może przenieść się do szarej strefy.
 • Ponad połowa domów jednorodzinnych ogrzewana gazem

  Ponad połowa domów jednorodzinnych ogrzewana gazem

  Ponad połowa budowanych w ub. roku domów jednorodzinnych jest ogrzewana gazem, coraz częściej inwestorzy decydują się też na pompy ciepła i instalacje solarne. Na kotły zasilane paliwami stałymi zdecydowało się 28 proc. badanych - wynika z ankiety wśród osób budujących nowe domy.
 • Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Najpopularniejsze sposoby ogrzewania domu jednorodzinnego - co wybrać?

  Jaki opał wybrać by ogrzewanie domu było ekonomiczne i najbardziej wydajne? Jak nie narazić się na wysokie koszty ogrzewania? Wybrać ogrzewanie gazowe, ekogroszek czy inny opał? Podpowiemy jak dokonać najlepszej analizy by centralne ogrzewanie spełniło twoje oczekiwania.