egzoszkielet

Artykuły - Egzoszkielet (29)

 • Chińscy strażacy wyposażeni w zaawansowane egzoszkielety

  Chińscy strażacy wyposażeni w zaawansowane egzoszkielety

  ​Chiny wyposażyły swoich strażaków w zaawansowane egzoszkielety, które można założyć w ciągu zaledwie 60 sekund. Mają one pomóc w gaszeniu pożarów lasów.
 • Rosyjski egzoszkielet bojowy

  Rosyjski egzoszkielet bojowy

  Egzoszkielety wykonywane dla wojska i przemysłu to technologia, która w miarę upływu lat przestaje być domeną filmów. Rosyjska firma Rostec - Trusted Platforms Robotic Complexes podzieliła się nagraniem wideo z kolejnych testów tworzonego przez nich egzoszkieletu.
 • Francuscy naukowcy stworzyli egzoszkielet sterowany za pomocą umysłu

  Francuscy naukowcy stworzyli egzoszkielet sterowany za pomocą umysłu

  Francuscy naukowcy stworzyli egzoszkielet, który umożliwia jego sterowanie za pomocą umysłu. Dzięki nowatorskiemu wynalazkowi sparaliżowany mężczyzna mógł poruszać wszystkimi kończynami samodzielnie.
 • Egzoszkielety przyszłością ludzkości

  Egzoszkielety przyszłością ludzkości

  Zanim jeszcze roboty na stałe zawitają do naszego życia, ludzkie ciała będą wspomagane maszynami. Egzoszkielety mogą zmienić wojsko, przemysł, a także wiele innych branży.
 • Fala robotów LG na targach IFA 2018

  Fala robotów LG na targach IFA 2018

  Czasy, w których roboty zabiorą nam pracę są jeszcze odległe, ale już wkrótce odciążą nas w wielu czynnościach. Taką wizję przyszłości promuje LG, a projekty innych producentów zdają się ją potwierdzać.
 • CLOi SuitBot - pierwszy robot LG wspomagający ludzkie ciało

  CLOi SuitBot - pierwszy robot LG wspomagający ludzkie ciało

  LG rozpoczyna nową epokę robotyki opartej o sztuczną inteligencją i prezentuje robota CLOi SuitBot, przeznaczonego do zastosowań w przemyśle i opiece medycznej.
 • Pracownicy Audi testują pierwsze egzoszkielety

  Pracownicy Audi testują pierwsze egzoszkielety

  Audi pracuje nad sposobami eliminacji bólu pleców osób zatrudnionych w procesie produkcyjnym samochodów. Pomóc mają w tym specjalne egzoszkielety.
 • Panasonic pracuje nad egzoszkieletami dla pracowników fizycznych

  Panasonic pracuje nad egzoszkieletami dla pracowników fizycznych

  Japoński koncern Panasonic przedstawił egzoszkielet AWN-03, który będzie mógł przede wszystkim zwiększyć możliwości pracowników fabryk, ale także osób zajmujących się pielęgniarstwem i opieką nad innymi ludźmi.
 • Egzoszkielety Panasonica

  Egzoszkielety Panasonica

  Firma Panasonic – a dokładnie jeden z jej oddziałów o nazwie Activelink – pracuje nad egzoszkieletem, który będzie w stanie odciążać cały kręgosłup i wpierać siłę mięśni. Oprócz tego powstaje również potężna ładowarka inspirowana kultowym Power Loaderem z filmu „Aliens”.
 • Innowacyjny japoński egzoszkielet wspomagany

  Innowacyjny japoński egzoszkielet wspomagany

  ​Egzoszkielety wspomagane są trochę jak rowery elektryczne - dają użytkownikom tylko zastrzyk mocy, który jest niezbędny do łatwiejszego przemieszczania się. Teraz japońscy naukowcy stworzyli minimalistyczny egzoszkielet, który jest pozbawiony ciężkich akumulatorów i silników.

Filmy - Egzoszkielet (3)

 • "TechNewsy": Autonomiczne taksówki już na ulicach

  W kolejnym odcinku "TechNewsów" dowiecie się, kiedy w Polsce może skończyć się epidemia koronawirusa. Zobaczycie w akcji zaawansowany egzoszkielet dla biegaczy, chińskie gogle wykrywające zainfekowanych koronawirusem, a także pierwsze podróże autonomicznymi taksówkami.
 • "TechNewsy": Japonia ma pomysł na usprawnienie transportu w miastach

  Dziś pokażemy wam ciekawy pomysł rządu Japonii na usprawnienie transportu w miastach, dowiecie się o nowych możliwościach odrzutowego wynalazku, opowiemy wam o potężnym egzoszkielecie dla prawdziwych twardzieli, a także dowiecie się, jak daleko zajedziecie wodorowym supersamochodem.
 • Przełom w medycynie! Ten wynalazek zatrzyma czas

  Robotyczny "kostium", który będzie wspomagał ruchowo osoby starsze i niedołężne, niwelując skutki upływającego czasu - oto, jak w skrócie można opisać przełomowy wynalazek pewnej japońskiej firmy. Projekt urządzenia, które umożliwia sprawne poruszanie kończynami, nawiązuje do Iron Mana, superbohatera z popularnego amerykańskiego komiksu. - Ludzkość starzeje się; na świecie przybywa osób starszych, które wymagają opieki. Tego rodzaju urządzenia wspomogą funkcje ruchowe pacjentów nie mogących się poruszać o własnych siłach - mówi dyrektor wykonawczy w Cyberdyne, firmie, która wyprodukowała ten wyjątkowy egzoszkielet.