egzorcyzmy

Artykuły - Egzorcyzmy (60)

 • ​Niemcy: Pięciu Koreańczyków podejrzanych o zabójstwo podczas egzorcyzmów

  ​Niemcy: Pięciu Koreańczyków podejrzanych o zabójstwo podczas egzorcyzmów

  Pięciu obywateli Korei Południowej, wśród nich dwóch 15-latków, zatrzymano we Frankfurcie z podejrzeniem o pobicie 41-letniej kobiety ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło podczas odprawianych przez nich egzorcyzmów - podała w środę miejscowa prokuratura.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Ręce precz od ks. Małkowskiego

  "Gazeta Polska Codziennie": Ręce precz od ks. Małkowskiego

  W relacjach z 4. rocznicy katastrofy smoleńskiej mainstreamowe media skupiły się na tym, że przed Pałacem Prezydenckim ks. Stanisław Małkowski odmówił modlitwę zaproponowaną w 1886 r. przez papieża Leona XIII, zauważa "Gazeta Polska Codziennie".
 • To oni biorą diabła za rogi. Zawód - egzorcysta

  To oni biorą diabła za rogi. Zawód - egzorcysta

  W Polsce jest ich około 120, ale niewiele mówi się na temat posługi, którą pełnią. Niezbędną zgodę do wykonywania "zawodu" otrzymują od samego biskupa, ale za swoje usługi nie mają prawa pobierać wynagrodzenia. O ich profesji nakręcono sporo filmów, które chętnie są oglądane przez miłośników mocnych wrażeń. Kim są egzorcyści, na czym polega ich funkcja, skąd czerpią wiedzę i czy podczas odprawiania egzorcyzmów są bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo? Między innymi na te pytania odpowiada ksiądz egzorcysta Andrzej Grefkowicz.
 • "Rzeczpospolita": Egzorcyści mają u nas dużo pracy

  "Rzeczpospolita": Egzorcyści mają u nas dużo pracy

  Liczba Polaków, którzy chcą skorzystać z pomocy egzorcystów, rośnie tak szybko, że zaniepokoiła biskupów - donosi "Rzeczpospolita".
 • O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów

  O sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów

  Ksiądz Michał Olszewski, egzorcysta diecezji kieleckiej, w rozmowie z dziennikarzem "Przewodnika Katolickiego" opowiada o sztuczkach złego ducha i sile egzorcyzmów.
 • "Dziennik Zachodni:" Kontrowersyjna broszura księdza egzorcysty

  "Dziennik Zachodni:" Kontrowersyjna broszura księdza egzorcysty

  Broszura "Zagrożenia duchowe. Podstawy chrześcijańskiej walki duchowej" robi furorę w internecie. Jej autorem jest ks. dr Przemysław Sawa, egzorcysta i dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Bielsku-Białej - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze

  Konferencja egzorcystów na Jasnej Górze

  Ok. 300 osób z Polski i zagranicy uczestniczy w pięciodniowej Europejskiej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania, zwanej konferencją egzorcystów. Odbywa się ona w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.
 • Papież Franciszek nie odprawił egzorcyzmów

  Papież Franciszek nie odprawił egzorcyzmów

  Watykan zdementował pogłoskę, jakoby po niedzielnej mszy na Placu świętego Piotra papież Franciszek odprawił egzorcyzmy. Wiadomość o tym podała telewizja włoskiego episkopatu, powołując się na opinie kilku egzorcystów.
 • Coraz więcej egzorcystów

  Coraz więcej egzorcystów

  W Polsce rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Dlatego coraz więcej duchownych pełni tę posługę. Przez 20 lat ich liczba wzrosła z 4 do 120 - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".
 • Coraz więcej egzorcystów

  W Polsce rośnie zapotrzebowanie na egzorcystów. Dlatego coraz więcej duchownych pełni tę posługę. Przez 20 lat ich liczba wzrosła z 4 do 120 - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie".

Filmy - Egzorcyzmy (13)

 • Twierdzi, że potrafi walczyć z diabłem!

  Pastor Manuel Acuna jest egzorcystą. Twierdzi, że potrafi walczyć z diabłem i że w ciągu swojej 15-letniej praktyki zdołał pomóc ponad 1 tys. ludzi. Działalność pastora to także prowadzenie szkoły egzorcystów w Buenos Aires. Miesiąc nauki w tej szkole kosztuje równowartość 47 dolarów. Jej słuchacze dowiadują się, jak stawić czoło złu. Uczą się także filozofii, psychologii, a nawet interpretacji zjawisk paranormalnych. Podopieczni pastora pochodzą z różnych grup społecznych, ale wszyscy mają nadzieję, że w tym miejscu znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Są jednak tacy, którzy w działalności pastora upatrują wyłącznie chęci zdobycia sławy, prestiżu, władzy i pieniędzy.
 • Hiszpania wlaczy z demonami

  Kościoły w Hiszpanii pustoszeją, wiernych wciąż ubywa, ale paradoksalnie w narodzie kwitnie moda na egzorcyzmy. Na wzrost ich popularności miała zapewne wpływ decyzja papieża Franciszka, który w 2014 roku oficjalnie uznał Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów. Od tego czasu w samej archidiecezji madryckiej powołano aż 8 nowych egzorcystów. - Jeśli w kraju rośnie kult szatana, wówczas rośnie też ilość przypadków opętania. Tym bardzie konieczna jest pomoc egzorcysty - komentuje egzorcysta ks. Jose Antonio Fortea. Tym praktykom sceptycznie przyglądają się jednak psychiatrzy. – Z prawdziwą nauką nie mam to nic wspólnego. W zasadzie takim seansom zawsze powinien towarzyszyć lekarz, choćby ze względu na psychologiczne czy fizyczne konsekwencje, jakie mogą wywołać takie praktyki – mówi Marina Diaz Marsa, psychiatra w Klinice Psychiatrycznej w Madrycie.
 • Jakiego rodzaju obrażeń można doznać w trakcie egzorcyzmu?

  Jakiego rodzaju obrażeń można doznać w trakcie egzorcyzmu? – Mówimy tu nie tyle o obrażeniach, co o dręczeniach – komentuje Michał Kondrat, który asystował egzorcyście podczas wypędzania złych duchów. – Osoby opętane często normalnie funkcjonują, chodzą do pracy, do szkoły i na co dzień tego nie widzimy, ponieważ w normalnych warunkach zły duch nie ma żadnego interesu w tym, aby się ujawniać – dodaje. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak pomóc osobie opętanej?

  Psychoterapeuta Robert Rutkowski opowiada o tym, że w swojej karierze spotkał się z przypadkami opętania. Jak można pomóc takim pacjentom? Czy leczenie medyczne wystarczy? (Dzień Dobry TVN/x-news)