Biznes - efekt cieplarniany

Artykuły - Efekt cieplarniany (9)

 • Prognozy Saxo Banku: Obojętność wobec klimatu sięgnęła szczytu

  Prognozy Saxo Banku: Obojętność wobec klimatu sięgnęła szczytu

  ​W bieżącym stuleciu niewątpliwie poczyniliśmy znaczące postępy w kontekście wielu wyzwań. Globalizacja, wolne rynki i zaawansowane technologie dla niektórych generują bezprecedensowy poziom zamożności i liczne okazje, wyciągają miliony ludzi ze skrajnego ubóstwa i przyczyniają się do poprawy dobrobytu mierzonego licznymi kluczowymi wskaźnikami, takimi jak umieralność dzieci czy dostęp do podstawowej edukacji.
 • Black Rock kładzie nacisk na politykę klimatyczną

  Black Rock kładzie nacisk na politykę klimatyczną

  ​Wiele czasu - niektórzy stwierdziliby zapewne, że zbyt wiele - poświęcałem ostatnio kwestii klimatu jako przyszłego czynnika wyceny. Ostatnio jednak pojawiła się informacja, która jest więcej niż interesująca i niejako potwierdza obrany przeze mnie kierunek. Black Rock, największa na świecie spółka zarządzająca funduszami, z aktywami o wartości 7 bln USD, podobnie jak my zapatruje się na zmiany klimatu - mianowicie "prezes BlackRock utrzymuje, że kryzys klimatyczny doprowadzi wkrótce do "fundamentalnego przekształcenia finansów".
 • Raport Lancet Countdown: kryzys klimatyczny zmieni życie dzieci

  Raport Lancet Countdown: kryzys klimatyczny zmieni życie dzieci

  Na całym świecie to dzieci są najbardziej narażone na negatywne skutki zdrowotne zmieniającego się klimatu - alarmują autorzy ogłoszonego w tym tygodniu raportu The Lancet Countdown. Dokument ten ukazuje globalny obraz wpływu kryzysu klimatycznego na zdrowie ludzi.
 • Leśne gospodarstwa węglowe - kiepska wymówka Polski na COP24

  Leśne gospodarstwa węglowe - kiepska wymówka Polski na COP24

  Polska "cudowna broń" przygotowywana na szczyt klimatyczny w Katowicach - to Leśne Gospodarstwa Węglowe. LGW to projekt Lasów Państwowych, którego duchowym ojcem jest były minister środowiska Jan Szyszko.
 • IPCC: próg bezpieczeństwa globalnego ocieplenia to 1,5 stopnia

  IPCC: próg bezpieczeństwa globalnego ocieplenia to 1,5 stopnia

  Należy dążyć do ograniczenia globalnego wzrostu temperatury do 1,5 stopnia do końca wieku - taki jest główny wniosek najnowszego raportu IPCC, który będzie naukową podstawą do negocjacji na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach.
 • Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Miasto Nowy Jork pozwało pięć globalnych koncernów naftowych o odszkodowanie za wywołane przez nie i spodziewane szkody związane z ociepleniem klimatu. Miasto ogłosiło też wycofanie się funduszy emerytalnych z inwestycji w paliwa kopalne.
 • Wszyscy dziękują papieżowi Franciszkowi

  Wszyscy dziękują papieżowi Franciszkowi

  W dniu rozpoczynających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie Greenpeace przypomniał o ekologicznym przesłaniu papieża Franciszka. Ekolodzy dziękują papieżowi za walkę o ochronę klimatu. Podziękowali w ten sposób papieżowi za opublikowaną rok temu encyklikę Laudato si'. W dokumencie tym papież wskazał, że konieczne jest połączenie troski o środowisko z wysiłkami na rzecz rozwiązania problemów społecznych. Wezwał do przekształcenie modelu globalnego rozwoju i refleksji nad sensem gospodarki i jej celami.
 • Węgiel zostawcie pod ziemią. Dla dobra wszystkich!

  Węgiel zostawcie pod ziemią. Dla dobra wszystkich!

  Tylko jedna piąta światowych zasobów węgla może zostać wydobyta i spalona, jeśli chcemy ograniczyć tempo globalnego ocieplenia do 2 stopni Celsjusza - wynika z raportu przygotowanego przez University College London na zlecenie brytyjskiego rządu.
 • Ile będzie nas kosztować globalna zmiana klimatu?

  Ile będzie nas kosztować globalna zmiana klimatu?

  Według najnowszych szacunków koszty obserwowanych zmian klimatycznych mogą być porównywalne z tymi wywołanymi przez kryzys finansowy, nie należy więc tej kwestii lekceważyć. Ofiarą industrializacji padły zasoby wody pitnej, której dostępność spada w niepokojącym tempie.

Filmy - Efekt cieplarniany (1)