efekt

Artykuły - Efekt (596)

 • Emeryci poszli do pracy. Jest efekt obniżenia wieku emerytalnego

  Emeryci poszli do pracy. Jest efekt obniżenia wieku emerytalnego

  Osoby, które ostatnio dostały świadczenia, nie opuściły rynku pracy - wynika z danych ZUS.
 • Wynik górnictwa netto po pięciu miesiącach efektem m.in. przekształceń w branży - ARP

  Wynik górnictwa netto po pięciu miesiącach efektem m.in. przekształceń w branży - ARP

  Niewielka strata netto górnictwa węgla kamiennego w pierwszych pięciu miesiącach tego roku, wobec sięgającej w tym czasie niemal 1 mld zł straty na sprzedaży węgla, to efekt księgowych i finansowych następstw przekształceń w branży - wskazują eksperci Agencji Rozwoju Przemysłu.
 • Vodafone chce przenieść siedzibę poza Wielką Brytanię. Efekt Brexitu

  Vodafone chce przenieść siedzibę poza Wielką Brytanię. Efekt Brexitu

  Vodafone - drugi po China Mobile operator telefonii komórkowej w świecie - planuje wyprowadzenie siedziby z Wielkiej Brytanii i podawanie wyników w euro zamiast funtach. To efekt przegłosowanego Brexitu.
 • wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu

  Raport bieżący nr 9/2016Podstawa Prawna: Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 %Korporacja Gospodarcza "efekt” S.A. z siedzibą w Krakowie przekazuje wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% liczby głosów na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, które odbyło się w dniu 17 czerwca 2016 roku: 1. "INWEST” Spółka z o.o. w Krakowie 468.142 głosy stanowiące 32,41% głosów na tym zgromadzeniu oraz 20,73% ogólnej liczby głosów 2. Bogumił A
 • Rośnie wartość wypłat za szkody osobowe w wypadkach komunikacyjnych. Ceny polis OC mogą w efekcie wzrosnąć nawet o 50 proc.

  Rośnie wartość wypłat za szkody osobowe w wypadkach komunikacyjnych. Ceny polis OC mogą w efekcie wzrosnąć nawet o 50 proc.

  OC komunikacyjne mogą wzrosnąć od 20 do nawet 50 proc. - prognozuje Andrzej Jarczyk, prezes UNIQA Towarzystwa Ubezpieczeń. To skutek dużych strat ubezpieczycieli na rynku OC, wzrostu wypłat za szkody osobowe mimo spadającej liczby wypadków, większej liczby uprawnionych osób i zmieniającego się prawa. W ubiegłym roku łączna wartość wypłat za szkody osobowe przekroczyła 1,3 mld zł.
 • Efekt ustawy: Wzrost cen mieszkań

  Efekt ustawy: Wzrost cen mieszkań

  Ceny mieszkań i domów wkrótce zaczną rosnąć, gdy deweloperom skończą się zasoby już wykupionych gruntów. Nowych terenów nie kupią już tak łatwo z powodu obowiązującej od 30 kwietnia ustawy regulującej obrót gruntami rolnymi.
 • wniosek w sprawie dywidendy

  Raport bieżący nr 6/2016Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweKorporacja Gospodarcza "efekt” S.A. informuje, że na posiedzeniu w dniu 20 maja 2016 roku, Rada Nadzorcza Spółki zaakceptowała wniosek Zarządu, który zaproponował wypłatę dywidendy z zysku za rok 2015 w kwocie 0,80 zł (brutto) na jedną akcję zwykłą i 0,96 zł (brutto) na jedną akcję uprzywilejowaną. Ostateczną decyzję w sprawie podziału zysku netto za rok 201
 • zwołanie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia

  Raport bieżący nr 4/2016Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweZarząd Korporacji Gospodarczej "efekt” S.A. z siedzibą w Krakowie, wpisanej po numerem 115403 do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia, Wydział XI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, działając na podstawie art. 395, art. 399 §1, art. 402(1), art. 402(2) Kodeksu spółek handlowych oraz na podstawie §5 ust. 1 Statutu Spółki, z
 • Efekt Moody's całkowicie wymazany

  Na rynkach wciąż dominują dwa tematy: oczekiwania na podwyżkę stóp przez Fed oraz spekulacje odnośnie wyniku referendum ws. Brexitu. Oba te czynniki napędzają siłę dolara i funta, gdyż po ostatniej publikacji protokołu z posiedzenia FOMC oraz sondażach w W. Brytanii wzrosło prawdopodobieństwo podwyżki stóp w USA oraz pozostania Brytyjczyków w UE.
 • KORPORACJA GOSPODARCZA EFEKT SA Skonsolidowany raport kwartalny QSr f kwartał 1/2016

  Raport w załączniku :

Filmy - Efekt (1)