Film - edycji

Artykuły - Edycji (480)

 • Off Plus Camera: "Wymyk" w Konkursie Głównym

  Off Plus Camera: "Wymyk" w Konkursie Głównym

  Festiwal Off Plus Camera ujawnił tytuły filmów, które w trakcie 5. edycji imprezy będą walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową przyznawaną przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem Andrzeja Żuławskiego.
 • 10. edycja "Łodzią po Wiśle"

  10. edycja "Łodzią po Wiśle"

  Prawie 100 tytułów na 10. jubileuszową edycję - to propozycja organizatorów festiwalu "Łodzią po Wiśle". Impreza odbędzie się w Warszawie, w dniach 13-15 kwietnia. Stołeczna publiczność obejrzy najnowsze filmy nakręcone przez studentów słynnej łódzkiej szkoły filmowej.
 • Off Plus Camera: Żuławski w jury

  Off Plus Camera: Żuławski w jury

  Andrzej Żuławski będzie przewodniczącym jury konkursu głównego Off Plus Camera 2012. Festiwal otworzy komediodramat "Terri" Azazela Jacobsa, zwycięzcy pierwszej edycji festiwalu ("Mamisynek"), który w znacznej mierze powstał dzięki Krakowskiej Nagrodzie Filmowej "Wytyczanie drogi".
 • Będzie walczyć jak lwica

  Będzie walczyć jak lwica

  O kulisach i uczestnikach trzeciej edycji programu "Tylko muzyka. Must be the Music" opowiada jedna z jego jurorek, Elżbieta Zapendowska.
 • YCD: Poznaj pierwszych uczestników!

  YCD: Poznaj pierwszych uczestników!

  Pierwszy casting do siódmej edycji odbył się w Krakowie. Obfitował w ludzi, którzy pomimo przeciwności losu i trudnej sytuacji materialnej, potrafią znaleźć sposób na to, by szkolić umiejętności i być wiernym swojej pasji.
 • Plakaty do "Dekalogu" Kieślowskiego w Londynie

  Plakaty do "Dekalogu" Kieślowskiego w Londynie

  Wystawę plakatów do filmu "Dekalog" w reż. Krzysztofa Kieślowskiego będzie można oglądać od czwartku w Londynie. Ekspozycja prezentowana w Riverside Studios oraz Barbican Centre towarzyszy 10. edycji Festiwalu Filmów Polskich Kinoteka w Wielkiej Brytanii.
 • W obronie Festiwalu Muzyki Filmowej

  W obronie Festiwalu Muzyki Filmowej

  Światowe gwiazdy - przede wszystkim goście dotychczasowych edycji - są bardzo zaniepokojeni próbami odwołania Festiwalu Muzyki Filmowej. Za imprezą murem stanęli także fani, którzy masowo podpisują petycję w internecie.
 • Dlaczego właśnie ona?

  Dlaczego właśnie ona?

  Długo zastanawialiśmy się, kto zasiądzie na miejscu Mai Sablewskiej w drugiej edycji "X Factor". Wiadomo już, że będzie to Tatiana Okupnik. Czy się sprawdzi?
 • Słynny biegacz w "Tańcu z gwiazdami"

  Słynny biegacz w "Tańcu z gwiazdami"

  Słynny biegacz z RPA Oscar Pistorius, który porusza się na specjalnych protezach, wystąpił gościnnie w sobotę, 7 stycznia, podczas inauguracji 8. edycji włoskiego "Tańca z gwiazdami". Zawodnik, powitany owacją na stojąco, zatańczył tango.
 • Dla kogo Telekamery 2012?

  Dla kogo Telekamery 2012?

  Jeszcze tylko w środę, 4 stycznia, można zagłosować w jubileuszowej 15. edycji plebiscytu Telekamery "Tele Tygodnia". Kto jeszcze nie oddał swego głosu, ma na to czas do północy. Tymczasem przypomnijmy, kto jest wśród nominowanych.