Film - edycji

Artykuły - Edycji (480)

 • Hugh Grant gwiazdą roku

  Hugh Grant gwiazdą roku

  Hugh Grant ("Dziennik Bridget Jones", "Był sobie chłopiec") otrzyma tytuł "Gwiazdy Roku" ("Star of the Year Award"), przyznany przez organizatorów tegorocznej edycji ShowEast Convention. Konwencja odbędzie się od 9 do 12 października w hotelu Marriott, w amerykańskim mieście Orlando.
 • Rozdano nagrody w Lubomierzu

  Rozdano nagrody w Lubomierzu

  W niedzielę wieczorem, 11 sierpnia, zakończyła się w Lubomierzu kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych. Laureatami tegorocznej edycji imprezy zostali Olaf Lubaszenko i Marek Koterski.
 • Oscary 2003: Zmiana zasad

  Oscary 2003: Zmiana zasad

  Zarząd Amerykańskiej Akademii Filmowej przegłosował zasady przyszłorocznej, 75. edycji wręczenia Oscarów. Zmieniono między innymi procedurę przyznawania honorowych wyróżnień, nagród Irving G. Thalberg Memorial Award, Jean Hersholt Humanitarian Award i honorowych Oscarów.
 • "Gwiezdne wojny": Specjalna edycja specjalnej edycji?

  "Gwiezdne wojny": Specjalna edycja specjalnej edycji?

  W Sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat planów stworzenia "edycji specjalnej" przeboju George'a Lucasa, "Gwiezdne wojny". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż zarówno Epizod IV, jak i kolejne części sagii: "Imperim kontratakuje" oraz "Powrót Jedi", doczekały się już "edycji specjalnej". Wszystkie trzy filmy w nowych wersjach zadebiutowaly na ekranach kin w 1997 roku.
 • Druga edycja "Filmostrady"

  Druga edycja "Filmostrady"

  W związku z sukcesem I edycji "Filmostrady", pierwszego polskiego festiwalu objazdowego, jej organizator, dystrybutor filmowy SPInka, postanowił zainaugurować drugą edycję imprezy. 19 stycznia w Warszawie festiwal zapoczątkuje "Zbrodnia i kara", film animowany w reżyserii Piotra Dumały. Właściwa "Filmostrada" rozpocznie się 15 lutego.
 • "Etiuda 2001" już wkrótce

  "Etiuda 2001" już wkrótce

  Już za kilka dni, w sobotę 17 listopada, rusza VIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda 2001". Mimo poważnych kłopotów budżetowych udało się doprowadzić do organizacji kolejnej edycji festiwalu. Program niekonkursowej edycji imprezy, zaplanowanej na 17 - 22 listopada, obejmuje bogaty zestaw projekcji filmów studenckich, krótkometrażowych, a także licznych spotkań z twórcami. Jak co roku "Etiudę" poprzedzą Krakowskie Warsztaty Filmu Animowanego.
 • People's Choice Award: Europejscy kandydaci

  People's Choice Award: Europejscy kandydaci

  Czterdziestu ośmiu europejskich twórców - aktorów i reżyserów - zostało nominowanych do tegorocznej europejskiej edycji nagrody People's Choice Awards. Wyróżnienia zostaną wręczone 1 grudnia, podczas uroczystości rozdania Europejskich Nagród Filmowych.
 • Tajemnicza edycja "Mrocznego widma"

  Tajemnicza edycja "Mrocznego widma"

  W Internecie krąży obecnie nowa wersja chronologicznie pierwszej części "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa, czyli filmu "Mroczne widmo", a zawierające ją kasety będzie można za kilka dni obejrzeć w niektórych amerykańskich sklepach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż nie wiadomo kto tak naprawdę jest autorem filmu zatytułowanego "The Phantom Edit". Ukrywa się on pod pseudonimem "Phantom Editor" i przedstawia się jako "anonimowy fan Gwiezdnej serii".
 • Telewizyjne nagrody BAFTA

  Telewizyjne nagrody BAFTA

  Ogłoszono nominacje do telewizyjnej edycji nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Twórców dużego ekranu Akademia uhonorował już w lutym. Teraz przyszła kolej na najpopularniejsze programy telewizyjne.
 • Lorenc bohaterem łódzkiego Festiwalu Muzyki Filmowej

  Kompozytor Michał Lorenc będzie bohaterem tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej, który odbędzie się w dniach 19-21 maja w Łodzi.