Edward Dwurnik

Artykuły - Edward Dwurnik (-1)

 • Obrazy Edwarda Dwurnika w Galerii Nowy Wiek

  "Robotnicy" - to tytuł wystawy obrazów jednego z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy, Edwarda Dwurnika, którą pokaże Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Otwarcie ekspozycji w Galerii Nowy Wiek - w najbliższy piątek.
 • "Edward Dwurnik. Obłęd". Wystawa w MN

  Prawie 150 prac i rysunków znalazło się na wystawie "Edward Dwurnik. Obłęd", która czynna będzie od soboty w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Ekspozycja została zorganizowana z okazji przypadających w kwietniu 70. urodzin artysty.
 • Życie Polaków w PRL-u w krzywym zwierciadle

  "Sportowcy" to cykl 242 obrazów Edwarda Dwurnika przedstawiających w krzywym zwierciadle życie Polaków w PRL-u. Za sprawą niemieckiego kolekcjonera Osmana Djajadisastry cykl znalazł się w albumie, którego premiera miała miejsce w czwartek wieczorem w Warszawie.
 • Dwurnik namalował mural w Oświęcimiu

  Mural autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich malarzy i grafików, Edwarda Dwurnika, zostanie odsłonięty w Oświęcimiu podczas II Life Festival. Projekt został przygotowany specjalnie z okazji imprezy - poinformowali w środę organizatorzy festiwalu.
 • Obrazy Edwarda Dwurnika na Wawelu

  Wystawę "Bitwy pod Grunwaldem", prezentującą szkice i obrazy Edwarda Dwurnika związane z tematyką grunwaldzką, otwarto w czwartek na Zamku Królewskim na Wawelu.
 • Muzeum kupiło kolekcję obrazów Dwurnika

  Do zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie dołączono kolekcję 82 obrazów znanego współczesnego malarza i grafika - Edwarda Dwurnika. Prawdopodobnie jest to największy zbiór prac tego artysty w kraju.
 • Cenny dar dla muzeum

  73 prace Edwarda Dwurnika, jednego najbardziej znanych na świecie polskich plastyków, przekazał w depozyt Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (Pomorskie) chcący zachować anonimowość słupski biznesmen.