edukacja finansowa

Artykuły - Edukacja finansowa (23)

 • PeoPay KIDS ułatwia edukację finansową dzieci

  PeoPay KIDS ułatwia edukację finansową dzieci

  Kiedy zacząć uczyć najmłodszych jak gospodarować pieniędzmi? Od najmłodszych lat - twierdzą eksperci Banku Pekao. I dlatego bank ruszył właśnie z promocją pakietu PeoPay KIDS, aplikacji, a przy tym całego nowoczesnego rozwiązania cyfrowego, które ma ułatwić wprowadzenie dziecka w świat finansów. Idziemy kupić rower z PeoPay KIDS.
 • Dziecięcy skok do cyfrowego świata. Także w finansach

  Dziecięcy skok do cyfrowego świata. Także w finansach

  Technologie pozwalają dzieciom szybciej i coraz lepiej zrozumieć świat finansów - twierdzą eksperci Banku Pekao w raporcie "Dziecięcy świat finansów - jak rynek finansowy odpowiada na potrzeby najmłodszych klientów".
 • ZET-ki potrafią zarządzać własnymi finansami

  ZET-ki potrafią zarządzać własnymi finansami

  Pokolenie Zet, osoby od 18. do 25. roku życia, pewnie zarządzają finansami osobistymi - wynika z badania Provident. Dzieje się tak mimo, że ponad połowa z badanych (55 proc.) nie była formalnie edukowana w dziedzinie finansów ani nie uczestniczyła w szkoleniach na ten temat.
 • Do szkół wracają książki SKO, tylko w wersji elektronicznej. Średnie saldo na rachunku to 400 złotych

  Do szkół wracają książki SKO, tylko w wersji elektronicznej. Średnie saldo na rachunku to 400 złotych

  Dawniej były drukowane książeczki oszczędnościowe. Dzisiaj są zakładane cyfrowe konta. Obecnie w programie prowadzonym przez PKO BP, uczestniczy 4,5 tys. szkół podstawowych, a młodzi ludzie już zgromadzili na rachunkach ok. 60 mln zł.
 • Młodzi Polacy chętnie podejmują prace sezonowe, ale zarobionych pieniędzy nie oszczędzają. Przyczyną jest brak edukacji finansowej

  Wakacje, podczas których wielu młodych ludzi podejmuje pracę sezonową, to dobry czas, żeby zacząć oszczędzać. Tym bardziej, że w tym roku wynagrodzenia są wyższe niż w ubiegłym. Jako hostessa czy barman można zarobić średnio ponad 17 zł brutto za godzinę, a będąc pracownikiem biurowym - ok. 20 zł - wynika z danych Work Service. Badania pokazują jednak, że niewiele młodych osób myśli o oszczędzaniu. Tymczasem w tym wieku najłatwiej wyrobić w sobie nawyk odkładania części zarobków. Pomogłaby w tym odpowiednia edukacja finansowa.
 • Jaki jest Polak oszczędny?

  Jaki jest Polak oszczędny?

  Żyjący w świecie mitów, Ustatkowani, Zagubieni i Poszukiwacze wrażeń - takie 4 główne typy oszczędzających wyłaniają się z analizy raportu BGŻOptima "Polak Oszczędny. Dlaczego przechodzimy obojętnie obok zysków?".
 • Poduszka finansowa - środki, które odkładamy na nieprzewidziane sytuacje życiowe

  Poduszka finansowa - środki, które odkładamy na nieprzewidziane sytuacje życiowe

  Jeśli nie mamy oszczędności, to jednym z pierwszych etapów powinno być stworzenie tzw. poduszki finansowej. To podstawa - uważają eksperci od finansów.
 • Edukacja finansowa dziecka

  Edukacja finansowa dziecka

  15 proc. rodziców nie edukuje swoich dzieci w zakresie finansów. Co dziesiąty uważa, że to zbędna wiedza w tym wieku.
 • Przyjdź na Kongres Edukacji Finansowej

  Przyjdź na Kongres Edukacji Finansowej

  28 marca na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się Kongres Edukacji Finansowej, realizowany w ramach European Money Week 2017. Interia i jej portal edufinanse.pl wspierają inicjatywę, którą organizują: Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja GPW, Fundacja im. Lesława A. Pagi oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!
 • Wzorce oszczędności wyniesione z domu

  Wzorce oszczędności wyniesione z domu

  Przysłowie: niedaleko pada jabłko od jabłoni ma zastosowanie również w przypadku finansów. Jak się okazuje młode pokolenie powiela wzorce zachowań rodziców jeśli chodzi o metody oszczędzania. Niestety, nie zawsze są one najlepsze. Najmniej liczną reprezentację wśród posiadaczy lokat są najstarsi obywatele urodzeni przed 1952 r.