Eduardo Mendoza

Artykuły - Eduardo Mendoza (4)

 • Eduardo Mendoza, Awantura o pieniądze albo życie

  Eduardo Mendoza, Awantura o pieniądze albo życie

  Eduardo Mendoza to pisarz o dwóch twarzach. Potrafi pisać bardzo zabawne historie i zupełnie poważne, a zarazem pełne gracji i elegancji, powieści.
 • Mendoza, święci i mordercy

  Mendoza, święci i mordercy

  Eduardo Mendoza opowiada o religii, poczuciu humoru, mordercach i o tym, co inspiruje go w wielkich miastach. Jest dumny, że w Krakowie otwarto bibliotekę jego imienia, bo w Polsce odnalazł najwierniejszych czytelników.
 • Mendoza i jego powieściowe chuligaństwo

  Mendoza i jego powieściowe chuligaństwo

  Swoją twórczość określa jako powieściowe chuligaństwo lub literackie pijaństwo. Polscy czytelnicy najpierw pokochali jednego z najwyrazistszych bohaterów jakich stworzył: detektywa-wariata, który ma wyjątkowy talent do wplątywania się w problemy i generowania absurdu, ale Eduardo Mendoza dał się też poznać jako twórca prozy przenikliwej i wyrazistej.
 • Mendoza doskonale usatysfakcjonowany

  Mendoza doskonale usatysfakcjonowany

  Zawsze powtarzam, że kocham pieniądze, bo za pieniądze możesz kupić najcenniejszą rzecz: twój czas - mówi INTERIA.PL hiszpański pisarz Eduardo Mendoza.

Filmy - Eduardo Mendoza (11)

 • Anna Mucha i pisarz ulubiony

  W swoim domu ma osobną półkę na książki Eduardo Mendozy. Anna Mucha opowiada o swoich ulubionych książkach.
 • Anna Mucha odkrywa Mendozę

  Popularna aktorka opowiada o tym, co zafascynowało ją w książkach Eduardo Mendozy i jak to się stało, że zaczęła go czytać.
 • Przestępcy, upadłe kobiety i dziwni staruszkowie

  "Prześwietny raport kapitana Dosa" Eduardo Mendozy to satyra, która obśmiewa pozorny ład i porządek współczesnego świata i pokazuje, jak łatwo życie wymyka się nam spod kontroli. - Ta książka jest śmieszna, groteskowa, wariacka - mówi Piotr Kofta, krytyk literacki.
 • Eduardo Mendoza jak Stanisław Lem

  Mnie osobiście ta książka, "Prześwietny raport kapitana Dosa" Eduardo Mendozy, skojarzyła się z twórczością Lema - mówi krytyk literacki, Piotr Kofta. - Lubię myśleć, że jest w Hiszpanii pisarz, który kontynuuje "lemowską" tradycję mądrej groteski - mówi.