Edith Piaf

Synonimy:
Edith Gassion,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Edith Piaf (42)

 • "Milionerzy": Pytanie o Edith Piaf za 125 tys. złotych

  "Milionerzy": Pytanie o Edith Piaf za 125 tys. złotych

  Emilia Dadan ostatniego dnia lutego powalczy w "Milionerach" o najwyższą nagrodę. W drodze po nią usłyszała m.in. pytanie o Edith Piaf.
 • Edith Piaf: Stulecie urodzin artystki

  Edith Piaf: Stulecie urodzin artystki

  Nie była pięknością. Cały urok i zmysłowość mieścił się w wątłym ciele, mierzącym mniej niż 150 cm wzrostu. Z powodu drobnej postury zyskała przydomek "wróbelka". Ale kobietą była silną, wręcz demoniczną. Otoczona mężczyznami, z których każdy był "pierwszym". Zawsze w surowej, czarnej sukni. Nie zawsze mówiła prawdę na swój temat. Ze sceny zdarzało jej się spoglądać pijanym wzrokiem. Upijała się życiem. Taką pokochała ją Francja, a potem cały świat. 19 grudnia mija 100 lat od narodzin wielkiej artystki.
 • 50 lat temu zmarła Edith Piaf

  50 lat temu zmarła Edith Piaf

  Nazywana "wróbelkiem", najsłynniejsza francuska pieśniarka, Edith Piaf zmarła 50 lat temu, 10 października 1963 roku. Do najsłynniejszych utworów Piaf należą "La Vie en Rose", "Padam...Padam...", "Non, Je Ne Regrette Rien" i "Milord".
 • Legendarna wokalistka kłamała?

  Legendarna wokalistka kłamała?

  Poważne zarzuty pod adresem zmarłej w 1963 roku słynnej francuskiej artystki Edith Piaf.
 • Utwory z repertuaru Piaf, Grechuty, Stinga w studenckim spektaklu

  Utwory z repertuaru Piaf, Grechuty, Stinga w studenckim spektaklu

  Mariusz Benoit reżyseruje w warszawskim Teatrze Powszechnym spektakl muzyczny pt. "MP4", w którym studenci warszawskiej Akademii Teatralnej zaprezentują własne interpretacje utworów wykonywanych przez m.in. Edith Piaf, Marka Grechutę i Stinga.
 • Leży na podłodze i płacze

  Leży na podłodze i płacze

  Co doprowadza do łez amerykańską gwiazdę pop Lady Gagę?

Filmy - Edith Piaf (2)

 • "MP4", czyli znane melodie w nowych aranżacjach

  "MP4" to muzyczny spektakl sięgający po repertuar m.in. Jacquesa Brela, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Michała Bajora, Stanisława Soyki, Kabaretu Starszych Panów i wielu innych wybitnych artystów. Spektakl można zobaczyć w warszawskim Teatrze Powszechnym.
 • Niczego nie żałuję - Edith Piaf

  Pełna rozmachu francuska produkcja, opowiadająca historię życia Edith Piaf, której dodatkowym atutem jest ścieżka dźwiękowa zawierająca oryginalne nagrania Francuskiej Róży.