Edith

Artykuły - Edith (24)

 • Scarlett Johannson w serialu

  Scarlett Johannson w serialu

  Kolejna gwiazda Hollywood chce spróbować swoich sił na małym ekranie. Po sukcesie Mattew McConaugheya w "Detektywie" i Kevina Spacey w "House of Cards" czas na piękną Scarlett Johannson. Gwiazda zagra w miniserialu, będącym adaptacją powieści Edith Wharton.
 • 50 lat temu zmarła Edith Piaf

  50 lat temu zmarła Edith Piaf

  Nazywana "wróbelkiem", najsłynniejsza francuska pieśniarka, Edith Piaf zmarła 50 lat temu, 10 października 1963 roku. Do najsłynniejszych utworów Piaf należą "La Vie en Rose", "Padam...Padam...", "Non, Je Ne Regrette Rien" i "Milord".
 • Legendarna wokalistka kłamała?

  Legendarna wokalistka kłamała?

  Poważne zarzuty pod adresem zmarłej w 1963 roku słynnej francuskiej artystki Edith Piaf.
 • Utwory z repertuaru Piaf, Grechuty, Stinga w studenckim spektaklu

  Utwory z repertuaru Piaf, Grechuty, Stinga w studenckim spektaklu

  Mariusz Benoit reżyseruje w warszawskim Teatrze Powszechnym spektakl muzyczny pt. "MP4", w którym studenci warszawskiej Akademii Teatralnej zaprezentują własne interpretacje utworów wykonywanych przez m.in. Edith Piaf, Marka Grechutę i Stinga.
 • "Śląsk" w przebojach piosenki francuskiej

  "Śląsk" w przebojach piosenki francuskiej

  Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z Koszęcina, znani dotąd głównie z występów folklorystycznych, tym razem zaprezentują się w repertuarze m.in. takich gwiazd francuskiej piosenki jak Edith Piaf, czy Charles Aznavour.
 • "Drapacz chmur": Ten pierwszy raz

  "Drapacz chmur": Ten pierwszy raz

  Jon, nastolatek z małej duńskiej wioski, uważany jest przez lokalnych mieszkańców za przyczynę wszelkiego zła, a na pewno wypadku, w wyniku którego jego ojciec stracił swoją męskość. Tymczasem niewidoma Edith prosi go, by pomógł jej utracić dziewictwo.