EBOR

Artykuły - EBOR (122)

 • Kościński kandydatem Polski na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

  Kościński kandydatem Polski na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

  Jestem kandydatem Polski na stanowisko szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) - poinformował w środę PAP minister finansów Tadeusz Kościński. Jak dodał, kandydowanie nie będzie mu przeszkadzało w wykonywaniu obowiązków szefa resortu. Kandydatura ministra finansów na stanowisko szefa EBOiR jest przyjętą praktyką. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, dziękuję za zaufanie. Jednocześnie zapewniam, że kandydowanie nie będzie mi przeszkadzało w wykonywaniu obowiązków ministra finansów.
 • EBOR sprzedaje do 15,8 mln akcji Cyfrowego Polsatu

  EBOR sprzedaje w procesie przyśpieszonej budowy księgi popytu do 15,8 mln akcji Cyfrowego Polsatu stanowiących ok. 2,5 proc. kapitału - podał Bloomberg. Prowadzącym księgę popytu jest Citi, a współprowadzącym Berenberg.
 • Suma Chakrabarti ponownie wybrany na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

  Suma Chakrabarti ponownie wybrany na prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

  Dotychczasowy szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Brytyjczyk Suma Chakrabarti, został w środę wybrany na prezesa banku na drugą 4-letnią kadencję. Decyzję na posiedzeniu w Londynie podjęła Rada Gubernatorów skupiająca 67 udziałowców banku.
 • W środę wybory szefa EBOR, kandyduje Marek Belka

  W środę wybory szefa EBOR, kandyduje Marek Belka

  Dwóch kandydatów: dotychczasowy szef, Brytyjczyk Sum Chakrabarti oraz prezes NBP Marek Belka, ubiega się o stanowisko prezesa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Wybory odbędą się w środę po południu w Londynie.
 • Marek Belka zostanie szefem EBOR?

  Marek Belka zostanie szefem EBOR?

  Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka ma się ubiegać o fotel szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - dowiedział się "Puls Biznesu".
 • Krytyka Putina mianowano głównym ekonomistą EBOR

  Rosyjski profesor ekonomii Siergiej Gurijew został mianowany we wtorek głównym ekonomistą Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Przebywający na emigracji w Paryżu od 2013 roku Gurijew jest znany z krytycznych wypowiedzi na temat polityki Kremla.
 • EBOR podwyższa prognozę wzrostu PKB dla Polski i dla całego regionu

  EBOR podwyższa prognozę wzrostu PKB dla Polski i dla całego regionu

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podniósł prognozę wzrostu PKB w Polsce w 2015 roku do 3,4 proc. z 3 proc. prognozowanych w styczniu - wynika z majowego raportu. Bank podwyższył prognozy dla regionu Europy Środkowej i krajów bałtyckich jako całości.
 • Wzrost w Polsce przyspieszy dopiero w 2014 r.

  Wzrost w Polsce przyspieszy dopiero w 2014 r.

  EBOR obniżył prognozę wzrostu polskiego PKB w 2013 r. do 1,2 proc. z 1,5 proc. prognozowanych w styczniu - wynika z majowego raportu banku. Bank spodziewa się, że dynamika polskiego PKB przyspieszy w 2014 r. do poziomu 2,0 proc.
 • EBOR podniósł oceny polskiego sektora bankowego

  EBOR podniósł oceny polskiego sektora bankowego

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podniósł o jeden stopień oceny polskiego sektora bankowego i rynku kapitałowego - wynika z tegorocznej raportu oceniającego postępy krajów postkomunistycznych i Afryki Północnej na drodze do gospodarki w pełni rynkowej.
 • Polska jest potęgą w regionie

  Polska jest potęgą w regionie

  Polska gospodarka ma najlepsze w regionie perspektywy wzrostu w 2012 roku, najgorsze natomiast mają Węgry. O sytuacji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej poinformowali w Wiedniu eksperci Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR).