e-zwolnienie lekarskie

Artykuły - E-zwolnienie lekarskie (23)

 • Koronawirus a prawo pracy. Zatrudnionym grożą konsekwencje za nadużycie specjalnych uprawnień

  Koronawirus a prawo pracy. Zatrudnionym grożą konsekwencje za nadużycie specjalnych uprawnień

  Od chwili pojawienia się pierwszych informacji na temat nowego patogenu wprowadzane są rozwiązania chroniące pracowników przed zarażeniem się. Szybko jednak się okazało, że dla niektórych zatrudnionych mogą być prostym sposobem na unikanie pracy.
 • ZUS: Liczba zwolnień lekarskich wystawianych w formie papierowej jest znikoma

  ZUS: Liczba zwolnień lekarskich wystawianych w formie papierowej jest znikoma

  Od początku grudnia ubiegłego roku do końca lipca br. lekarze wystawili prawie 17 mln e-zwolnień; w tym samym czasie w wersji papierowej wystawiono tylko nieco ponad 32 tys. druków - przekazał PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 • E-zwolnienie obligatoryjne, ale nierealne?

  E-zwolnienie obligatoryjne, ale nierealne?

  1 grudnia tradycyjne zwolnienie lekarskie przejdzie do historii. ZUS podtrzymuje, że będzie można wystawiać je wyłącznie w formie elektronicznej, zaś wystawienie zwolnienia na papierze będzie rozwiązaniem tymczasowym, bo w ciągu kilku dni lekarz i tak będzie musiał wprowadzić je do systemu.
 • Elektroniczne L4? Lekarze: Nie dla każdego możliwe technicznie

  Lekarze zapowiadają, że w grudniu - wbrew nowym przepisom - wciąż będą wystawiać papierowe zwolnienia lekarskie. Od soboty obowiązywać mają tylko elektroniczne L4, wystawiane przez internet. Porozumienie Organizacji Lekarskich przygotowało właśnie nowe, własne formularze.
 • Gertruda Uścińska o e-zwolnieniach: Wierzę, że wszystko zadziała

  Gertruda Uścińska o e-zwolnieniach: Wierzę, że wszystko zadziała

  Wystawienie e-zwolnienia zajmuje specjaliście ok. 20 sekund, a system elektroniczny wyklucza jakiekolwiek pomyłki. Korzyścią dla pacjenta jest brak obowiązku dostarczania druku pracodawcy - przekonuje prezes ZUS.
 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie – w jaki sposób skorzystasz na jego wprowadzeniu?

  Elektroniczne zwolnienia lekarskie – w jaki sposób skorzystasz na jego wprowadzeniu?

  To już pewne - 1 grudnia 2018 r. wielu z nas czeka niemała rewolucja. Dawne, papierowe zwolnienia lekarskie przejdą bowiem tego dnia do lamusa. Zastąpią je zwolnienia elektroniczne. Ich wprowadzenie przyniesie szereg korzyści , które usprawnią procedury istniejące dotychczas i, co najważniejsze, poprawią komfort i wygodę pracowników wybierających się „na chorobowe”. Zwolnień elektronicznych nie trzeba się więc obawiać – z punktu widzenia pracujących mają właściwie same zalety.
 • Elektroniczne zwolnienia lekarskie. Fakty i mity

  Elektroniczne zwolnienia lekarskie. Fakty i mity

  Odejście od tradycyjnych, papierowych zwolnień lekarskich i wprowadzenie zwolnień elektronicznych (e-ZLA) wywołało niemałe poruszenie na rynku pracy. Żywo komentują je lekarze i pracodawcy, a także – rzecz oczywista – sami pracownicy. Nic więc dziwnego, że wokół sprawy narosło sporo medialnych komentarzy. Wobec wielu różnych - doniesień warto sprawdzić, które z informacji dotyczących elektronicznych zwolnień lekarskich są prawdziwe.
 • Rafalska: nie ma odwrotu od e-zwolnień

  Rafalska: nie ma odwrotu od e-zwolnień

  - Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nie będzie kolejnego wydłużania terminu wprowadzenia tej reformy - mówiła w Krakowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
 • Rafalska o e-zwolnieniach: Duże wyzwanie, poważna reforma

  Rafalska o e-zwolnieniach: Duże wyzwanie, poważna reforma

  Wdrożenie elektronicznych zwolnień to duże wyzwanie i poważna reforma. Starannie się przygotowaliśmy, ale nie wszystkie czynniki mogą doskonale zagrać - powiedziała w piątek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
 • Elżbieta Rafalska: Nie ma odwrotu od e-zwolnień

  Elżbieta Rafalska: Nie ma odwrotu od e-zwolnień

  Nie ma odwrotu od obowiązku wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nie będzie kolejnego wydłużania terminu wprowadzenia tej reformy - mówiła w środę w Krakowie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.