e-usługi

Artykuły - E-usługi (11)

 • Ponad 40 proc. Polaków korzysta już z e-usług administracji

  Ponad 40 proc. Polaków korzysta już z e-usług administracji

  W 2019 roku z usług administracji publicznej za pomocą internetu skorzystało ponad 40 proc. Polaków, co oznacza wzrost o prawie 5 pkt proc. W tej chwili już prawie 100 proc. jednostek administracji publicznej udostępnia swoje usługi online, a 3/4 z nich wskazuje, że dzięki temu skrócił się czas potrzebny na ich realizację - wynika z danych GUS. E-usługi cieszą się wśród Polaków rosnącą popularnością - zwłaszcza Twój e-PIT oraz możliwość wnioskowania online o dowód osobisty i środki z programu Rodzina 500 plus.
 • Asseco zinformatyzuje placówki medyczne Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku

  Asseco dostarczy zintegrowany system informatyczny Asseco Medical Management Solutions (AMMS), który będzie działać w placówkach medycznych podległych Powiatowemu Centrum Zdrowia (PCZ) w Malborku. Dzięki podpisanej umowie szpitale w Malborku oraz Nowym Dworze Gdańskim udostępnią swoim pacjentom wybrane e-Usługi. Dodatkowo, PCZ będzie mogło sprawniej zarządzać tymi jednostkami.
 • Łatwiej wysłać urzędowe pismo przez Internet

  Od dziś za pośrednictwem strony Obywatel.gov.pl można skorzystać z nowego, uproszczonego formularza najpopularniejszej e-usługi - pisma ogólnego do urzędu. Jak zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji, jest bardziej przejrzysty i intuicyjny. To kolejny krok ułatwiający zdalny kontakty obywatela z urzędami.
 • "Sprawdź swoje punkty karne" bije rekordy

  Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego bez wychodzenia z domu. Obywatele założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO). To bilans po czterech dniach od uruchomienia e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne".
 • Urzędy będą coraz bardziej cyfrowe

  Urzędy będą coraz bardziej cyfrowe

  Administrację czeka podobna rewolucja, co banki - tradycyjne placówki będą znikać, a e-usługi zdobywać coraz większą popularność - ocenia Witold Tomaszewski, ekspert branży telekomunikacyjnej. Liczba świadczonych e-usług nie jest jeszcze znacząca, ale stopniowo wzrasta. W ZUS wiele spraw można już załatwić przez internet. Zakład zapowiada jednak rozbudowę Platformy Usług Elektronicznych.
 • Rusza nabór wniosków o dotacje dla e-biznesu

  Rusza nabór wniosków o dotacje dla e-biznesu

  Zbliża się drugi w tym roku nabór wniosków do Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) umożliwiającego dofinansowanie nowych e-usług.
 • Ostatnia szansa na unijny zastrzyk pieniędzy

  Ostatnia szansa na unijny zastrzyk pieniędzy

  Od 14 listopada do 16 grudnia przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie z funduszy unijnych uruchomienia e-usług. Do podziału ma być około 150 mln zł.
 • AirMarket - azymut na New Connect

  AirMarket, firma z branży informatycznej, ogłosiła planowane na II kwartał 2010 roku wejście na rynek New Connect. Spółka rozpocznie ofertę prywatną na początku maja 2010 roku, na rynku alternatywnym zadebiutuje pod koniec czerwca 2010. W trybie private placement AirMarket planuje pozyskać 1 mln złotych, które zainwestuje w rozbudowę platformy IT oferującej e-usługi dla branży lotniczej - poinformowano w komunikacie.
 • Nowe zasady dotacji na e- usługi

  W grudniu ubiegłego roku Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka zatwierdził zmianę kryteriów oceny w ramach działania 8.1. Z nowymi kryteriami można zapoznać się na stronie internetowej www. poig.gov.pl oraz na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości www. parp.gov.pl w części poświęconej działaniu 8.1, czyli popularnym dotacjom na e- usługi. Nowe kryteria oceny będą obowiązywały dla naborów wniosków o dofinansowanie projektów, które zostaną ogłoszone w 2010 r. Pierwszy konkurs w 2010 r. będzie ogłoszony pod koniec marca.
 • Biznes w Internecie, czyli potyczki z e-usługami

  Polskę ogarnęła gorączka wdrażania nowych e-usług. Podczas zakończonego niedawno naboru do działania 8.1 "Wspierania działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej" Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka złożona została rekordowa liczba wniosków o dofinansowanie, ponad 14-krotnie przekraczająca pulę środków przewidzianą w tej rundzie aplikacyjnej.