e-papieros

Artykuły - E-papieros (53)

 • ​Apel o wycofanie e-papierosów z rynku na czas pandemii

  ​Apel o wycofanie e-papierosów z rynku na czas pandemii

  Członkowie Izby Reprezentantów zwrócili się z prośbą do Agencji Żywności i Leków (FDA) o zawieszenie sprzedaży e-papierosów na terenie USA w trakcie pandemii - czytamy w serwisie CNN.
 • GIS: E-papieros nie może być substytutem tradycyjnych papierosów

  GIS: E-papieros nie może być substytutem tradycyjnych papierosów

  E-papieros nie może być papierosem inicjacyjnym, czyli tym, od którego rozpoczyna się nałóg, tym bardziej że może wywoływać niewydolność oddechową. W Polsce mamy już pierwsze jej przypadki – ostrzegł główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. E-vail to jednostka chorobowa, która jest związana z używaniem e-papierosów.
 • Pierwsze ofiary e-papierosów: Wapowanie szkodzi zdrowiu. Teraz dowiemy się, jak bardzo

  Pierwsze ofiary e-papierosów: Wapowanie szkodzi zdrowiu. Teraz dowiemy się, jak bardzo

  O szkodliwości papierosów elektronicznych było głośno za granicą. Jak wynika z informacji "DGP", w Polsce też są pierwsze przypadki uszkodzenia płuc. Dotyczą dwóch nastolatek. Główny inspektor sanitarny wprowadził obowiązkowy monitoring powikłań po ich używaniu. Takie rozwiązania zaleca też Komisja Europejska.
 • Facebook będzie banował za broń i e-papierosy

  Facebook będzie banował za broń i e-papierosy

  Broń, papierosy i e-papierosy – koniec z promowaniem tych przedmiotów na kontach serwisów społecznościowych. Facebook zagroził banowaniem.
 • Elektroniczne papierosy pod obstrzałem

  Elektroniczne papierosy pod obstrzałem

  W ciągu kilku lat e-papierosy szturmem podbiły Amerykę. Niestety, także amerykańskie szkoły średnie. Z powodu epidemicznej skali ich używania przez nieletnich władze USA wszczęły alarm i wytoczyły przeciwko e-papierosom ciężkie działa.
 • Od stycznia akcyza na e-papierosy i wyroby nowatorskie

  Od stycznia akcyza na e-papierosy i wyroby nowatorskie

  1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, wprowadzająca akcyzę na e-papierosy i wyroby nowatorskie. Eksperci wskazują, że obciążenie producentów e-papierosów i wyrobów nowatorskich dodatkowymi kosztami (opublikowany projekt rozporządzenia zakłada opłaty m.in. w wysokości 5 zł za opakowanie płynu do e-papierosów).
 • Nowy podatek na e-papierosy

  Nowy podatek na e-papierosy

  Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się projektem nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który zakłada opodatkowanie akcyzą płynu do e-papierosów. MF proponuje także opodatkowanie akcyzą tzw. wyrobów nowatorskich, które są substytutem tradycyjnych wyrobów tytoniowych.
 • Przedsiębiorcy branży e-papierosowej apelują o rozwagę

  Przedsiębiorcy branży e-papierosowej apelują o rozwagę

  Przedsiębiorcy branży e-papierosowej, głównie małe i średnie, polskie firmy, apelują do wiceministra finansów Wiesława Janczyka o przejrzysty i racjonalny sposób prac nad akcyzą na płyny do papierosów elektronicznych, która nie zniszczy branży. ZPP zwraca uwagę, że skutkiem podatku w wysokości 7 zł/ 10 mililitrów płynu, oznacza kilkukrotny wzrost cen dla 1,7 miliona konsumentów e-liquidów.
 • Prezydent podpisał nowelizację dotyczącą e-papierosów

  Prezydent podpisał nowelizację dotyczącą e-papierosów

  Osoby, które są niepełnoletnie, nie będą mogły kupić elektronicznych papierosów - przewiduje nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. E-papierosów nie będzie również można używać w miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia, np. na przystankach i w szkołach. Przepisy te mają wejść w życie 14 dni od ogłoszenia ustawy.
 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.

Filmy - E-papieros (11)

 • Nadchodzi zakaz sprzedaży e-papierosów

  Jednomyślna była jedenastoosobowa Rada Nadzorcza San Francisco. W tym amerykańskim mieście już niebawem e-papierosy znikną z półek.
 • Nadchodzi zakaz sprzedaży e-papierosów

  Jednomyślna była jedenastoosobowa Rada Nadzorcza San Francisco. W tym amerykańskim mieście e-papierosy niebawem znikną z półek.
 • Eksplozja e-papierosa w kieszeni palacza

  E-papieros eksplodował w kieszeni właściciela. Do zdarzenia doszło w Calgary w Kanadzie, gdy mężczyzna wraz ze znajomymi wyszedł z restauracji, żeby zapalić. Na nagraniu z monitoringu widać moment eksplozji. Była ona tak silna, że poszkodowany odniósł oparzenia trzeciego stopnia na udzie. Mężczyzna powiedział lokalnym mediom, że oprócz e-papierosa miał w kieszeni także zapasową baterię i kilka monet, co w efekcie doprowadziło do zwarcia i późniejszej eksplozji. (STORYFUL/x-news)
 • Szkodzą czy nie? Ważne oświadczenie ws. e-papierosów

  Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne - którego opinia często ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o rozstrzyganie kwestii związanych ze zdrowiem i profilaktyką - opublikowało swoje pierwsze oficjalne oświadczenie dotyczące elektronicznych papierosów. Eksperci podkreślają w nim, że zbyt mało wiemy jeszcze o wpływie e-papierosów na zdrowie. Jednocześnie dopuszczają jednak stosowanie ich jako wspomagania w walce z nikotynowym nałogiem - ale tylko w ostateczności.