E.ON

Artykuły - E.ON (48)

 • Grupa energetyczna RWE sprzeda spółkę innogy koncernowi E.ON

  Grupa energetyczna RWE sprzeda spółkę innogy koncernowi E.ON

  Dwaj niemieccy giganci rynku energetycznego RWE i E.ON podpisali wstępne porozumienie, zgodnie z którym w ramach wymiany aktywów RWE sprzeda konkurentowi 76,8 proc. udziałów w spółce dystrybucyjnej innogy, a sam przejmie od niego biznes energii odnawialnej.
 • Wielka Brytania: 12 milionów funtów kary dla firmy E.On

  Wielka Brytania: 12 milionów funtów kary dla firmy E.On

  Brytyjski urząd kontroli rynku energii, Ofgen, ukarał firmę E.On grzywną w wysokości 12 milionów funtów. Kara ma związek z oferowaniem klientom niekorzystnych taryf. Urząd nakazał także firmie zwrócić odbiorcom od 3 do 8 milionów funtów.
 • OSW: Niemieckie koncerny energetyczne w dużych kłopotach

  OSW: Niemieckie koncerny energetyczne w dużych kłopotach

  Od 2010 roku wartość akcji dwóch największych niemieckich koncernów energetycznych - E.ON-u i RWE spadła o ponad 50 proc.; przyczyną jest spadający popyt na energię i rozwój odnawialnych źródeł energii - informuje Ośrodek Studiów Wschodnich.
 • Rosjanie przejęli koncesje w Polsce

  Rosjanie przejęli koncesje w Polsce

  Rosyjska grupa inwestycyjna Alfa kupiła od największego niemieckiego koncernu energetycznego jego dział wydobywczy E.ON Dea. Z nim Rosjanie przejmują cztery koncesje na poszukiwanie ropy i gazu w Polsce.
 • RWE - pomimo wzrostu inwestorzy podejmują dalsze ryzyko

  Zdanie analityków co do przyszłości RWE, największej obok E.ON grupy energetycznej w Niemczech, jest podzielone. Połowa sugeruje kupno, połowa sprzedaż lub unikanie akcji, widząc potencjał dalszych spadków.
 • Państwo przejmuje węgierskie operacje gazowe koncernu E.ON

  Państwo przejmuje węgierskie operacje gazowe koncernu E.ON

  Państwo wykupuje węgierskie operacje gazowe koncernu energetycznego E.ON. Premier Węgier Viktor Orban powiedział w piątek, że zawarto już wszelkie niezbędne porozumienia i do wyjaśnienia pozostały jeszcze tylko szczegółowe kwestie techniczne.
 • Energetycy skarżą rząd Niemiec

  Zaostrza się spór między największymi niemieckimi firmami energetycznymi E.ON i RWE a władzami w Berlinie. Oba koncerny oraz szwedzki Vattenfall domagają się gigantycznych odszkodowań w związku z decyzją z o zamknięciu elektrowni atomowych w Niemczech.
 • Dostawy liczników energii elektrycznej dla Grupy E.ON o wartości 11 mln zł.

  Raport bieżący nr 16/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Apator SA informuje, że spółka zależna Pafal SA wygrała przetarg na dostawy liczników energii elektrycznej dla Grupy E.ON na rynek niemiecki. Realizacja odbywać się będzie w okresie od kwietnia 2012 r. do drugiego kwartału 2013 r. Podstawą do realizacji dostaw będą składane zamówienia przez E.ON. Szacowana łączna wartość dostaw w ramach wygranego przetargu wynosi 11 mln zł netto.Ja
 • Nowe źródło gazu dla Polic

  Zakłady Chemiczne Police S.A. (GPW: PCE) zawarły umowę na dostawę gazu ziemnego przez niemiecki koncern energetyczny E.On Ruhrgas.
 • Gazprom pójdzie w ślady Microsoftu?

  Koncerny Gazprom i E.ON-Ruhrgas będą musiały sprzedać swoje gazociągi na Litwie, zgodnie z prawem UE - ocenił p.o. dyrektor litewskiego Centrum Bezpieczeństwa Energetycznego Audrius Bruzga. Nie powinno być w tej kwestii żadnych wyjątków - dodał.