e-mail

Synonimy:
mail, maila maile
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - E-mail (533)

 • Kasy wirtualne: Kupujący dostanie paragon SMS-em lub na e-mail

  Kasy wirtualne: Kupujący dostanie paragon SMS-em lub na e-mail

  Sprzedawca nie będzie już musiał drukować dowodu zakupu, a klient będzie mógł zdecydować, w jakiej formie chce go otrzymać. Umożliwią to zmiany w rozporządzeniu technicznym i pojawienie się na rynku kas wirtualnych.
 • Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega przed niebezpiecznymi mailami

  Energa ostrzega klientów przed otwieraniem załączników w mailach, informujących o rzekomo nierozliczonych płatnościach. Energa podkreśla, że to próba podszywania się pod spółki z jej Grupy Kapitałowej.
 • Komputerowy wirus pozwala przejąć kontrolę nad mailami dyplomatów

  Komputerowy wirus pozwala przejąć kontrolę nad mailami dyplomatów

  Badacze z ESET zidentyfikowali kolejnego wirusa w arsenale grupy cyberprzestępczej Turla, odpowiedzialnej w przeszłości za ataki na placówki dyplomatyczne oraz konsulaty. LightNeuron, bo tak nazywa się malware, pozwala przejąć pełną kontrolę nad dowolnym serwerem pocztowym Microsoft Exchange, a nawet podszyć się pod wybranego użytkownika i w jego imieniu wysyłać spreparowane wiadomości e-mail.
 • Skrzynka mailowa jak pole minowe

  Skrzynka mailowa jak pole minowe

  W październiku Polacy są zasypywani mailami i SMS-ami od przestępców. Niektóre z nich próbują zainfekować komputer czy smartfona wirusem wykradającym hasła do bankowości. Często też oszuści podszywają się pod różnego rodzaju firmy czy instytucje i próbują wyłudzić dane osobowe, hasła lub numery kart płatniczych. Expander podpowiada, jak rozpoznawać podejrzane wiadomości oraz co zrobić, jeśli daliśmy się podejść.
 • Najdziwniejsze próby oszustwa przy pomocy poczty elektronicznej

  Najdziwniejsze próby oszustwa przy pomocy poczty elektronicznej

  Prawdopodobnie każdy internauta dostał kiedyś e-maila od "Nigeryjskiego księcia", który obiecuje nam sporą fortunę, jeśli tylko umieścimy na odpowiednim koncie drobną zaliczkę. Pisane łamaną angielszczyzną e-listy krążą po sieci od lat 90. Zebraliśmy kilka bardziej egzotycznych.
 • Hakerzy najczęściej atakują firmy przez e-mail

  Hakerzy najczęściej atakują firmy przez e-mail

  Ponad jedna trzecia cyberataków na przedsiębiorstwa dotyczy poczty elektronicznej - w postaci phishingu (16 proc. ogółu cyberzagrożeń), jak również złośliwego oprogramowania przesyłanego w załącznikach maili (18 proc.). Najczęstszym pojedynczym źródłem ataków (21 proc. przypadków) było wykorzystanie przez hakerów luk w zabezpieczeniach sprzętu i oprogramowania w firmowej sieci. Najnowszy raport F-Secure pokazuje, że to skrzynki mailowe są najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie firm.
 • Hasła ponad 10 mln danych polskich adresów e-mail w sieci

  Hasła ponad 10 mln danych polskich adresów e-mail w sieci

  W internecie można znaleźć dane ponad 10 mln kont z Polski (domena PL). Adresy e-mail i hasła są częścią gigantycznej, liczącej ponad 1,4 mld kont, bazy danych, jaką cyberprzestępcy umieścili w sieci - czytamy w serwisie Zaufana Trzecia Strona.
 • Mail od kuriera? To może być groźny wirus!

  Mail od kuriera? To może być groźny wirus!

  Zaufana Trzecia Strona donosi, że im bliżej świąt, tym więcej osób pada ofiarą nowego ataku phishingowego.
 • W całej Polsce bezpłatna usługa powiadamiania o odbiorze paszportu

  W całej Polsce bezpłatna usługa powiadamiania o odbiorze paszportu

  Od 1 czerwca w całej Polsce będzie dostępna bezpłatna usługa umożliwiająca otrzymanie informacji sms lub e-mail o terminie odebrania paszportu. Usługa będzie obejmowała wszystkie 114 punktów paszportowych na terenie kraju - poinformował wiceszef MSWiA Tomasz Zdzikot.

Filmy - E-mail (2)

 • Wystarczy wysłać e-maila, żeby odejść z pracy

  Wystarczy wysłać e-maila, żeby odejść z pracy. Ale trzeba wybrać właściwego adresata, żeby nie wpaść w kłopoty.
 • Poczta Polska łączy e-mail z tradycyjnym listem

  Na początku przyszłego roku Poczta Polska zaoferuje klientom indywidualnym usługę poczty hybrydowej. To oznacza, że list będzie można wysłać drogą elektroniczną, a do odbiorcy dotrze przesyłka papierowa. Komentuje Janusz Wojtas, członek zarządu ds. sprzedaży w Poczcie Polskiej (źródło: Newseria).