e-deklaracja

Artykuły - E-deklaracja (0)

 • Kryteria wyboru urzędu skarbowego właściwego w zakresie PIT za 2017 r.

  Kryteria wyboru urzędu skarbowego właściwego w zakresie PIT za 2017 r.

  Podstawowym kryterium, na podstawie którego ustala się właściwość urzędu skarbowego w zakresie PIT za 2017 r., jest miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia 2017 r. Miejsce zamieszkania to miejscowość stanowiąca centrum interesów życiowych danej osoby. Inne kryteria obowiązują w przypadku osób, które wyjechały z kraju przed końcem ubiegłego roku, rozliczają się wspólnie z małżonkiem posiadającym inny adres czy są cudzoziemcami.
 • Deklaracja roczna PIT-4R

  Deklaracja roczna PIT-4R

  Deklarację PIT-4R składa się do urzędu skarbowego w celu dostarczenia informacji o zaliczkach na podatek pobranych przez płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych. Składają ją płatnicy, którzy pobrali zaliczki na podatek m.in. od należności pracowniczych, umów zlecenia, umów o dzieło, rent czy emerytur.
 • Jeden login do konta w banku i deklaracji podatkowych

  Jeden login do konta w banku i deklaracji podatkowych

  Firmowe konto bankowe połączone z wyszukiwarką nieopłaconych faktur i wygenerowanych deklaracji podatkowych? Wiele banków ma ciekawe propozycje dla przedsiębiorców i księgowych. Teraz tylko dwa banki posiadają w pełni zintegrowane konto z usługami księgowymi online.
 • Zaokrąglenia w JPK

  Zaokrąglenia w JPK

  Przy zestawieniu rejestru VAT w formie JPK i deklaracji podatkowej występują rozbieżności wynikające z zaokrągleń. Czy należy dokonywać w JPK zaokrągleń tak jak w deklaracji VAT-7?
 • Zasady składania deklaracji VAT w 2017 r.

  Zasady składania deklaracji VAT w 2017 r.

  Składanie deklaracji VAT (miesięcznych bądź kwartalnych) należy do podstawowych obowiązków czynnych podatników VAT. Deklarację VAT podatnik sporządza w oparciu o prowadzone ewidencje sprzedaży i zakupu VAT, w których wpisuje wszelkie dane mające wpływ na kwotę zobowiązania w podatku VAT. Od początku 2017 r. nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła dość istotne zmiany w zakresie składania deklaracji VAT.
 • Kto od 2017 r. przesyła ewidencje VAT w formie JPK?

  Kto od 2017 r. przesyła ewidencje VAT w formie JPK?

  Niezłożenie informacji podatkowej potraktowane jako przestępstwo skarbowe karane jest grzywną od 10 do 120 stawek dziennych (obecnie od 616,60 zł do 2.959.680 zł, a w przyszłym roku od 666,60 zł do 3.199.680 zł). Za wykroczenie skarbowe grozi grzywna od 1/10 do dwudziestokrotnej wysokości minimalnej pensji (obecnie od 185 zł do 37.000 zł, a w przyszłym roku od 200 zł do 40.000 zł.
 • Rząd chce stworzyć Centralną Bazę Rachunków

  Rząd chce stworzyć Centralną Bazę Rachunków. Dzięki niej fiskus ma łatwiej wykrywać oszustwa podatkowe.
 • Jak założyć konto na Portalu Podatkowym?

  Jak założyć konto na Portalu Podatkowym?

  Każdy podatnik - osoby fizyczne i firmy - może mieć swoje konto na Portalu Podatkowym. Służy ono obecnie do załatwiania spraw związanych z wybranymi podatkami oraz zgłaszania pełnomocnictw ogólnych. Rejestracja wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP.
 • Planowane zmiany w prawie spółek

  Planowane zmiany w prawie spółek

  W prawie spółek szykuje się sporo zmian. Od pojedynczych, takich jak zwiększenie wymogów w kwestii e-podpisu przy zakładaniu spółki z o.o. w trybie S24, po całościowe polegające na wprowadzeniu obowiązku składania wszystkich wniosków do KRS drogą elektroniczną. Przepisy Kodeksu cywilnego mają przewidywać prokurę łączną niewłaściwą. Powróciły też plany reformy struktury majątkowej spółki z o.o. Poza tym zmiany mają dotknąć funkcjonowania spółki akcyjnej, a nawet wprowadzony ma być nowy typ takiej spółki.
 • Rusza rewolucja w e-bankach

  Rusza rewolucja w e-bankach

  Wczoraj pierwszy bank w Polsce uruchomił usługę dającą możliwość korzystania z profilu zaufanego. Zdaniem ekspertów umożliwienie bankom elektronicznego potwierdzania tożsamości, to ważny krok dla 15 mln internautów korzystających z bankowości internetowej.

Filmy - E-deklaracja (2)

 • System e-Podatki już za dwa lata

  Za dwa lata powinien ruszyć w pełni system e-Podatki. Resort finansów planuje, że w połowie 2015 r. będziemy mogli już nie tylko składać deklaracje drogą elektroniczną, ale również uzyskać dostęp do własnego konta podatnika, które ułatwi coroczne rozliczenia z fiskusem i kontakt z urzędem skarbowym. W tym roku nawet połowa deklaracji podatkowych zostanie złożona przez internet. - Dążymy do tego, żeby klient w administracji podatkowej, skarbowej czy celnej był obsługiwany tak jak klient w banku. Każdy ma swoje własne konto i wie, jakie są wpływy, jakie są naliczane z tego tytułu podatki, czy jest niedopłata, a na koniec roku jakie jest zestawienie w deklaracji podatków, z których jest rozliczany podatnik - wyjaśnia Jacek Kapica, wiceminister finansów w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Rekordowa liczba złożonych e-deklaracji

  Najnowsze dane Ministerstwa Finansów pokazują, że Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem przez internet. Komentuje Wiesława Dróżdż, rzecznik Administracji Podatkowej w Ministerstwie Finansów.