e-czytnik

Artykuły - E-czytnik (20)

 • inkBOOK Calypso – nowy polski czytnik ebooków

  inkBOOK Calypso – nowy polski czytnik ebooków

  Wystartowała przedsprzedaż nowego czytnika e-książek i e-prasy marki inkBOOK – modelu Calypso. Urządzenie wyposażone jest w ekran E Ink o przekątnej 6 cali i zapewnia dostęp do najpopularniejszych polskich usług oferujących abonamentowy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowych książek (Legimi, Empik Go) oraz prasy (Publio).
 • InkBook Prime HD – test

  InkBook Prime HD – test

  Sprawdzamy polski e-czytnik książek, InkBook Prime HD wrocławskiej firmy Arta Tech. Według zapewnień producenta, ma to być godny konkurent dla urządzeń marki Amazon i pozostałych e-readerów.
 • ​InkBook Prime HD: Test polskiego czytnika e-booków

  ​InkBook Prime HD: Test polskiego czytnika e-booków

  Od urządzenia jakim jest e-reader nie wymaga się dużo, ale z powierzonych mu zadań musi wywiązywać się w 100 procentach. Czy polski czytnik InkBook Prime HD jest zatem godny polecenia?
 • e-czytnik - na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

  e-czytnik - na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

  Przez wzgląd na szereg zalet względem druku, rynek książki elektronicznej sukcesywnie rośnie. Oczywiście, nie oznacza to, że za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, jak wyglądał papier. Bynajmniej. E-booki są, były i z całą pewnością jeszcze długo będą uzupełnieniem dla druku. Skądinąd bardzo wygodnym i właśnie dlatego, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto się nimi zainteresować.
 • Test Amazon Kindle 8 - jak prawdziwa książka

  Test Amazon Kindle 8 - jak prawdziwa książka

  Testujemy najnowszy e-czytnik Amazon, należący do grona najtańszych urządzeń potentata elektronicznych książek model Kindle 8. Czy gwarantuje on dobrą lekturę?
 • Tajemnica e-papieru. Jak działają czytniki e-booków?

  Tajemnica e-papieru. Jak działają czytniki e-booków?

  Czytniki e-booków z tabletami łączy kompaktowy rozmiar i sterowanie dotykiem. Odróżnia natomiast filozofia działania oraz niezwykła energooszczędność, którą zawdzięczają ekranom wykonanym z papieru elektronicznego.
 • Większe możliwości dla PocketBook Ultra

  Większe możliwości dla PocketBook Ultra

  Wydawałoby się, iż innowacyjność czytnika PocketBook Ultra osiągnęła już najwyższy poziom. Tymczasem dzięki nowemu oprogramowaniu w wersji 5.3 urządzenie oferuje dodatkowe możliwości, o które wnioskowali miłośnicy tego modelu.
 • PocketBook Basic 2 - nowy czytnik e-booków wkrótce w sprzedaży

  PocketBook Basic 2 - nowy czytnik e-booków wkrótce w sprzedaży

  Jeszcze w styczniu do sprzedaży trafi nowy czytnik e-booków - PocketBook Basic 2. Jak prezentuje się to urządzenie?
 • Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

  Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

  Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.
 • Merlin.pl zapowiedział własny czytnik książek - idzie śladami Amazonu

  Merlin.pl zapowiedział własny czytnik książek - idzie śladami Amazonu

  Przedstawiciele jednego z największych sklepów internetowych w Polsce na specjalnej konferencji podzielili się swoimi planami na przyszłość. Merlin chce być jak amerykański Amazon, który oprócz sprzedaży jest także producentem sprzętu, skupiającym wokół siebie cały ekosystem produktów. Polski sklep zapowiedział produkcję własnego czytnika książek.