e-book

Artykuły - E-book (60)

 • Xiaomi Mi Reader Pro – nowy czytnik e-booków

  Xiaomi Mi Reader Pro – nowy czytnik e-booków

  Xiaomi zaprezentowało swój nowy czytnik e-booków Mi Reader Pro. Konstrukcja ma być konkurencją dla modelu Kindle Oasis.
 • Polacy podczas pandemii rzucili się do czytania e-książek

  Polacy podczas pandemii rzucili się do czytania e-książek

  O zmianie w cyfrowym czytelnictwie, "Netliksie dla książek", najpopularniejszych w Polsce e-bookach i pozycji firmy Amazon na rodzimym rynku e-czytelnictwa rozmawiamy z Pawłem Horbaczewskim, założycielem i prezesem spółki Arta Tech, będącej właścicielem marki czytników inkBOOK
 • Zakup publikacji w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy

  Zakup publikacji w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy

  Pracownik naszej spółki kupił książkę w wersji elektronicznej od unijnego dostawcy. Nie mamy faktury od sprzedawcy. Jedynym dokumentem jaki posiadamy jest złożone zamówienie. Czy mamy obowiązek rozliczenia WNT?
 • e-czytnik - na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

  e-czytnik - na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

  Przez wzgląd na szereg zalet względem druku, rynek książki elektronicznej sukcesywnie rośnie. Oczywiście, nie oznacza to, że za kilkadziesiąt lat nikt nie będzie pamiętał, jak wyglądał papier. Bynajmniej. E-booki są, były i z całą pewnością jeszcze długo będą uzupełnieniem dla druku. Skądinąd bardzo wygodnym i właśnie dlatego, o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy, warto się nimi zainteresować.
 • Mikołaj Małaczyński: e-czytelnictwo rozkwitnie na smartfonach

  Mikołaj Małaczyński: e-czytelnictwo rozkwitnie na smartfonach

  To smartfony, a nie czytniki mogą stać się podstawowym narzędziem do lektury e-booków – twierdzi współtwórca firmy upowszechniającej rozwiązania na rynku publikacji elektronicznych Mikołaj Małaczyński, współtwórca i prezes Legimi. Ebooki stanowią ok. 3 proc. rynku czytelniczego w Polsce.
 • Kindle Oasis - najlżejszy czytnik Kindle w historii

  Kindle Oasis - najlżejszy czytnik Kindle w historii

  Kindle wprowadza na rynek czytnik o nazwie Oasis. Jak twierdzi producent, został on zaprojektowany tak, by nie czuć jego wagi - niesłychanie smukły, z ergonomicznym uchwytem, który przenosi środek ciężkości na dłoń.
 • Jak kupujemy e-booki? Polski rynek e-booków w natarciu

  Jak kupujemy e-booki? Polski rynek e-booków w natarciu

  Rynek e-booków z roku na rok rozwija się coraz prężniej. To idealna sytuacja dla czytelników, którzy mają coraz większe możliwości wyboru sposobu pozyskiwania wirtualnych książek. Do rynkowej gry wchodzi coraz więcej rodzimych graczy, ale czy są oni w stanie zagrozić pozycji e-bookowego króla - Kindle - i tradycyjnemu zakupowi e-książek?
 • eTornister i SafeKiddo - bezpieczna szkoła

  eTornister i SafeKiddo - bezpieczna szkoła

  Do programu eTornister stworzonego przez operatora sieci komórkowej Plus przyłączają się kolejne szkoły w Polsce. Dzięki tabletom z dostępem do treści edukacyjnych oraz do Internetu LTE stają się nowoczesnymi placówkami, które odpowiadają na potrzeby uczniów oraz nauczycieli. O to, aby uczniowie objęci programem korzystali z sieci bezpiecznie - dba SafeKiddo, aplikacja zainstalowana na tabletach, która blokuje dostęp do nieodpowiednich dla nastolatków treści.
 • Większe możliwości dla PocketBook Ultra

  Większe możliwości dla PocketBook Ultra

  Wydawałoby się, iż innowacyjność czytnika PocketBook Ultra osiągnęła już najwyższy poziom. Tymczasem dzięki nowemu oprogramowaniu w wersji 5.3 urządzenie oferuje dodatkowe możliwości, o które wnioskowali miłośnicy tego modelu.
 • Rynek e-booków w 2015 roku ma być wart 60 mln zł

  Rynek e-booków w 2015 roku ma być wart 60 mln zł

  Nasz rynek e-booków w przyszłym roku ma być wart 60 mln zł. To 2 proc. wartości tradycyjnego rynku książki - informuje "Puls Biznesu".

Filmy - E-book (1)

 • Michał Boni o polskich priorytetach w cyfryzacji

  Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE, przed spotkaniem Rady Europejskiej 24-25 października. Za priorytetowe uznane zostały m.in. ochrona danych osobowych i prace nad pakietem telekomunikacyjnym. - Po pierwsze, ochrona danych osobowych, po drugie zmniejszony VAT na e-booki i dobra kulturowe, które mają stawkę wyższą w świecie cyfrowym niż w świecie analogowym. I trzecia rzecz to mocny start pakietu telekomunikacyjnego na rzecz użytkowników, który został przygotowany przez komisarz Kroes, bo to jest dzisiaj potrzebne – mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji podczas 35. Międzynarodowej Konferencji Rzeczników Ochrony Danych i Prywatności, która odbyła się w Warszawie.