Fakty - dzwonek

Artykuły - Dzwonek (8)

 • Dziewięć dzwonków nadziei

  Dziewięć dzwonków nadziei

  Dzwonek rozlega się w całym domu, położonym przy spokojnej ulicy na krakowskich Bronowicach. Siostry błyskawicznie odrywają się od swoich zajęć i biegną do pokoju w przyziemiu budynku. A tam, przy otwartym oknie, w łóżeczku objawia się malutki dar nowego życia, któremu już na wstępie nie chciano dać szansy na przetrwanie.
 • I końca dzwonka nie słychać

  I końca dzwonka nie słychać

  Wydawałoby się, że dzwonek w telefonie ma po prostu informować o przychodzącym połączeniu lub SMS-ie i nie powinien być zbyt długi, bo w końcu i tak ktoś odbierze albo włączy się poczta głosowa. Najwyraźniej Japończycy mają na ten temat odmienne zdanie, bo firma Dwango udostępniła swoim klientom dzwonek, który trwa aż 61 minut i 40 sekund.
 • Sąd Najwyższy: Psy nie mogą za dużo szczekać

  Sąd Najwyższy: Psy nie mogą za dużo szczekać

  Psy mogą szczekać, ale nie za dużo, zwłaszcza w nocy, by nie przeszkadzać sąsiadom; nie powinny też robić hałasu, gdy tylko usłyszą dzwonek do drzwi - orzekł włoski Sąd Najwyższy.
 • Głośny dzwonek alarmowy dla PiS-u

  Głośny dzwonek alarmowy dla PiS-u

  Z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że poparcie dla partii Kaczyńskiego - PiS, przez miesiąc spadło o 9 punktów procentowych, do 16 proc.
 • RMF: Ostatni dzwonek dla dyplomatów

  RMF: Ostatni dzwonek dla dyplomatów

  130 polskim dyplomatom zostały jedynie dwa miesiące na zaliczenie dwóch egzaminów ze znajomości języków obcych. Jeśli nie dopełnią ustawowego obowiązku, stracą stanowiska - dowiaduje się RMF FM.
 • Dzwonek z łamanych kości

  Minęło ćwierć wieku, od kiedy zespół Republika nagrał pełną retorycznych pytań piosenkę "Telefony". I choć w grudniu obchodziliśmy piątą rocznicę śmierci jej autora Grzegorza Ciechowskiego, a telefony komórkowe stały się sprzętem podręcznym, problem "gdzie dzwonić mam" okazuje się jednym z naczelnych tematów twórczości tak piosenkarskiej, jak literackiej.
 • Słyszą go tylko dzieci

  Słyszą go tylko dzieci

  Brytyjski wynalazca zaprogramował dzwonek, którego nie słyszą ludzie dorośli. Można go kupić w Internecie za 3 funty. Wynalazek Brytyjczyka z pewnością wpłynie korzystnie na ciszę sal teatralnych i kinowych.
 • Dzwonek zamiast silikonu

  Pewien Japończyk twierdzi, że udało mu się stworzyć dzwonek telefoniczny, który powoduje powiększanie się kobiecego biustu.