dziś

Artykuły - Dziś (0)

 • Co pokazały payrollsy?

  Przypomnijmy, że w tym tygodniu czekaliśmy przede wszystkim na wrześniowe payrollsy, tj. dane z rynku pracy USA na temat zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia. Już je poznaliśmy: zgodnie z programem stało się to dziś o 14:30.
 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 13): Syndrom genewski - straszliwa przypadłość kredytobiorców!

  Poradnik dla zadłużonych (odc. 13): Syndrom genewski - straszliwa przypadłość kredytobiorców!

  Dziś opiszę bardzo dziwny - ale dość często powtarzający się - przypadek, kiedy osoby zadłużonej po uszy nie mogę uratować, bowiem... dłużnik ten odmawia przyjęcia pomocy.
 • EBC, ADP, RPP, PMI, ISM - dumanie nad skrótami

  Dolar zyskiwał wczoraj na wypowiedzi Jeffreya Lackera z Fed, który zachęcał do wyprzedzającego podwyższania stóp procentowych w obronie przed potencjalnie zbyt dużą inflacją - ale w innych godzinach ten sam dolar tracił na wartości i np. dziś rano byliśmy przy 1,1220-30.
 • Dziś decyduje RPP

  Kolejny dzień z rzędu amerykańskie giełdy traciły na wartości - tym razem za sprawą obaw o podwyżki Fed. Wśród walut najaktywniejszy był ponownie funt brytyjski oraz jen japoński.
 • Ekspert: Dziś minister finansów może się cieszyć, ale wkrótce kłopoty przed polską gospodarką

  Ekspert: Dziś minister finansów może się cieszyć, ale wkrótce kłopoty przed polską gospodarką

  Polacy wydają więcej na konsumpcję, czyli rosną dochody budżetu państwa z akcyzy i VAT. Minister finansów może się więc cieszyć. Jednak są też złe wieści z gospodarki, a ich skutki pojawią się dopiero w kolejnych latach, osłabiając szanse na wzrost wynagrodzeń.
 • Dziś w kalendarium dane PMI oraz wypowiedzi członków FOMC

  Końcówka tygodnia upływa pod znakiem wstępnych danych PMI odzwierciedlających koniunkturę gospodarczą w największych gospodarkach w mijającym miesiącu.
 • Już od roku o kredyt mieszkaniowy jest coraz trudniej

  Już od roku o kredyt mieszkaniowy jest coraz trudniej

  Z malejącą zdolnością kredytową mamy do czynienia już od 12 miesięcy. W tym czasie kwota, którą modelowej rodzinie chciały banki pożyczyć stopniała o ponad 83 tys. zł. Przy zarobkach na poziomie 5 tys. zł trudno też dziś liczyć na kredyt mieszkaniowy w kwocie 500 czy nawet 400 tys. zł, co jeszcze rok temu było normą - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Fed pobudził rynek, a minister go ostudził

  Od kilku dni na giełdach światowych wyczuć można było atmosferę wyczekiwania na decyzje Fed- po środowym jego posiedzeniu. Brak podniesienia stóp procentowych już we wrześniu został uznany za pozytywny sygnał i wywołał już wczoraj wieczorem znaczne wzrosty akcji i surowców na rynkach światowych. Fala wzrostów poprzez Azję trafiła dziś do Europy gdzie od rana większość indeksów giełdowych świeci wyraźnym zielonym kolorem.
 • Fed rozdaje dziś karty

  Gdy piszemy te słowa, nie jest jeszcze znana decyzja Banku Japonii na temat stóp procentowych czy też ewentualnego wdrożenia lub pogłębienia narzędzi luzowania monetarnego. Pojawiły się jedynie nocne dane o imporcie (spadek o 17,3 proc. r/r w sierpniu, prognoza -17,8 proc.) oraz eksporcie (-9,6 proc. r/r, przewidywano -4,8 proc.).
 • Złamany opór?

  Wczorajsza sesja po kilku świetnych pierwszych kwadransach zakończyła się rozczarowaniem. WIG20 miał szansę przebić ważny opór na 1750 pkt, ale szybko zabrakło pieniędzy, pomimo niezłego zachowania otoczenia i dziś rano mogło się to odbić pewnym niesmakiem. Tak też się stało.