dziś

Artykuły - Dziś (4059)

 • Co pokazały payrollsy?

  Przypomnijmy, że w tym tygodniu czekaliśmy przede wszystkim na wrześniowe payrollsy, tj. dane z rynku pracy USA na temat zmiany zatrudnienia i stopy bezrobocia. Już je poznaliśmy: zgodnie z programem stało się to dziś o 14:30.
 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 13): Syndrom genewski - straszliwa przypadłość kredytobiorców!

  Poradnik dla zadłużonych (odc. 13): Syndrom genewski - straszliwa przypadłość kredytobiorców!

  Dziś opiszę bardzo dziwny - ale dość często powtarzający się - przypadek, kiedy osoby zadłużonej po uszy nie mogę uratować, bowiem... dłużnik ten odmawia przyjęcia pomocy.
 • EBC, ADP, RPP, PMI, ISM - dumanie nad skrótami

  Dolar zyskiwał wczoraj na wypowiedzi Jeffreya Lackera z Fed, który zachęcał do wyprzedzającego podwyższania stóp procentowych w obronie przed potencjalnie zbyt dużą inflacją - ale w innych godzinach ten sam dolar tracił na wartości i np. dziś rano byliśmy przy 1,1220-30.
 • Ekspert: Dziś minister finansów może się cieszyć, ale wkrótce kłopoty przed polską gospodarką

  Ekspert: Dziś minister finansów może się cieszyć, ale wkrótce kłopoty przed polską gospodarką

  Polacy wydają więcej na konsumpcję, czyli rosną dochody budżetu państwa z akcyzy i VAT. Minister finansów może się więc cieszyć. Jednak są też złe wieści z gospodarki, a ich skutki pojawią się dopiero w kolejnych latach, osłabiając szanse na wzrost wynagrodzeń.
 • Dziś w kalendarium dane PMI oraz wypowiedzi członków FOMC

  Końcówka tygodnia upływa pod znakiem wstępnych danych PMI odzwierciedlających koniunkturę gospodarczą w największych gospodarkach w mijającym miesiącu.
 • Już od roku o kredyt mieszkaniowy jest coraz trudniej

  Już od roku o kredyt mieszkaniowy jest coraz trudniej

  Z malejącą zdolnością kredytową mamy do czynienia już od 12 miesięcy. W tym czasie kwota, którą modelowej rodzinie chciały banki pożyczyć stopniała o ponad 83 tys. zł. Przy zarobkach na poziomie 5 tys. zł trudno też dziś liczyć na kredyt mieszkaniowy w kwocie 500 czy nawet 400 tys. zł, co jeszcze rok temu było normą - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Fed rozdaje dziś karty

  Gdy piszemy te słowa, nie jest jeszcze znana decyzja Banku Japonii na temat stóp procentowych czy też ewentualnego wdrożenia lub pogłębienia narzędzi luzowania monetarnego. Pojawiły się jedynie nocne dane o imporcie (spadek o 17,3 proc. r/r w sierpniu, prognoza -17,8 proc.) oraz eksporcie (-9,6 proc. r/r, przewidywano -4,8 proc.).
 • Złamany opór?

  Wczorajsza sesja po kilku świetnych pierwszych kwadransach zakończyła się rozczarowaniem. WIG20 miał szansę przebić ważny opór na 1750 pkt, ale szybko zabrakło pieniędzy, pomimo niezłego zachowania otoczenia i dziś rano mogło się to odbić pewnym niesmakiem. Tak też się stało.
 • Cisza przed burzą

  Wtorkowa sesja przebiega pod znakiem oczekiwań na działania Banku Japonii oraz amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Postanowienia tych banków centralnych z pewnością zaważą na globalnym sentymencie w najbliższych tygodniach. Na głównych rynkach akcji dominują dziś umiarkowanie pozytywne nastroje, choć na azjatyckich parkietach, a także w Warszawie, widzieliśmy nieznaczne spadki.
 • Za nami dane z rynku nieruchomości

  W tytule raportu mamy oczywiście na myśli dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Podano dziś, że w sierpniu wydano 1,139 mln pozwoleń na budowę domów (przy prognozie 1,170 mln), a rozpoczęto 1,142 mln budów (przewidywano 1,191 mln). Odczyty są więc nieco słabsze od przewidywań, przy czym można dodać, że zmodyfikowano trochę dane z lipca - w dół pozwolenia, w górę (zupełnie nieznacznie) budowy.