dzikie zwierzęta

Artykuły - Dzikie zwierzęta (9)

 • Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Zwierzęta od zawsze pełniły ważną rolę w życiu człowieka. Pomagały przy pracy wokół domu, polowały, pozwalały podróżować na swoich grzbietach lub po prostu dotrzymywały nam towarzystwa. Na naszej planecie żyją jednak takie zwierzęta, które nigdy nie pozwolą się całkowicie udomowić i to one właśnie najbardziej nas fascynują. Kilku śmiałków znalazło jednak sposób, aby je lepiej poznać.
 • "Mistrz": Dzikie zwierzę i zbawiciel

  "Mistrz": Dzikie zwierzę i zbawiciel

  Okrzyknięty arcydziełem, uznany przez krytyków za jednego z głównych kandydatów do Oscarów 2013 "Mistrz" Paula Thomasa Andersona, z Joaquinem Phoenixem i Philipem Seymourem Hoffmanem w obsadzie, trafi w piątek, 16 listopada, do kin w Polsce.
 • Przygotuj się do wakacyjnej wyprawy samochodem

  Dzieci, dokuczliwe awarie, dzikie zwierzęta wchodzące pod maskę - to wszystko może sprawić, że wakacyjna podróż samochodem zamieni się w koszmar. Radzimy, jak przygotować się na wyprawę autem.
 • Zmiana czasu, uwaga na dzikie zwierzęta!

  Ponad dwieście tysięcy saren ginie rocznie na niemieckich drogach. Za tę niewiarygodnie wysoką liczbę odpowiada głównie zima.
 • Uwaga na dzikie zwierzęta!

  Uwaga na dzikie zwierzęta!

  Kolizja samochodu z przebiegającą przez drogę sarną, dzikiem czy jeleniem może okazać się katastrofalna nie tylko dla kierowcy i dzikiej zwierzyny.
 • Ekolodzy atakują "Gwiezdny Cyrk"

  Działacze ekologiczni z Klubu Gaja protestują przeciw nowemu widowisku Polsatu z udziałem dzikich zwierząt - "Gwiezdny Cyrk". Zarzucają, że program "narusza normy etyczne i moralne" i nosi znamiona niehumanitarnej rozrywki.
 • Przydrożne wilcze oczy...

  Przydrożne wilcze oczy...

  Drogowcy na trasach północno-wschodniej Polski testują "wilcze oczy", czyli światełka odblaskowe, które mają odstraszać dzikie zwierzęta od dróg. Dotychczasowe doświadczenia drogowców wskazują, że na trasach, na których zamontowano odblaski, liczba wypadków z udziałem zwierząt spadła niemal do zera.
 • "Dzikie" land rovery?

  "Dzikie" land rovery?

  Tajemnicza skrzynia z napisem "Dzikie zwierzęta", z której dochodziły ryki lwów, wywołała duże zamieszanie w pewnym niemieckim mieście, zanim okazało się, że całe zajście było częścią zaplanowanej wcześniej kampanii reklamowej, podała agencja informacyjna Reuters, powołując się na przedstawicieli niemieckiej policji.
 • Tippi w Polsce

  Tippi w Polsce

  Tippi - 10 letnia dziewczynka, bohaterka filmu "Tippi z Afryki", która całe swoje dotychczasowe życie spędziła na Czarnym Lądzie, a jej kolegami były dzikie zwierzęta - przyjechała 24 grudnia do Polski. Obecnie przebywa w Michałowicach, koło Międzylesia, u polskich przyjaciół. Do Francji wróci 31 grudnia.

Filmy - Dzikie zwierzęta (9)

 • Jakub Degee. Fotograf, który staje oko w oko z bestiami

  Jakub Degee to fotograf, którego zdjęcie w ubiegłym roku zajęło 2. miejsce na międzynarodowym konkursie „Underwater Photographer of the Year”. W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedział o swojej pasji i o spotkaniu z anakondą, którą sfotografował w naturalnym środowisku. – Moje zdjęcia mają jeszcze kolejny aspekt – dokumentacyjny. Bo za 20 lat nie będzie już jak sfotografować tych zwierząt, bo ich nie będzie – powiedział fotograf. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rozwiązywanie konfliktu między człowiekiem a naturą

  Wokół Parku Narodowego Serengeti dzikie zwierzęta i ludzie „walczą” ze sobą o przestrzeń do życia. Stowarzyszenie Zoologiczne we Frankfurcie stara się wspierać lokalnych mieszkańców w staraniach o ustanowienie granic przy Parku Serengeti.
 • Inwazja dzikich strusi. Zwierzęta poszukują wody oraz jedzenia

  Australijskie miasto Broken Hill, w stanie Nowa Południowa Walia zostało zaatakowane przez stada dzikich strusi emu. Zwierzęta opuszczają pustynne tereny, na których żyją w poszukiwaniu wody i pożywienia. W stanie od wielu tygodni panuje susza. Jak informują lokalne władze, w wyniku inwazji emu doszło do wielu kolizji samochodów ze zwierzętami. W innych rejonach kraju miały miejsce podobne zdarzenia. W miastach widziane były także ogromne stada kangurów. (STORYFUL/x-news)
 • Niezwykłe spotkania z dzikimi zwierzętami

  Po czułym spotkaniu z tygrysem Gośka zapałała wielką miłością do podróży, ale przede wszystkim do zwierząt. Od tamtej pory jest wolontariuszką w ośrodkach na całym świecie. Przez ostatnie parę lat pracowała z aż 60. różnymi gatunkami! Pocałunki z wilkami, karmienie nosorożca, przytulanie się z jaguarem? Zobaczcie, jak wyglądają jej wspomnienia. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski