Dzik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
dzik ,

Artykuły - Dzik (14)

 • Dzik w centrum miasta. Urządził sobie kąpiel w kałuży

  Dzik w centrum miasta. Urządził sobie kąpiel w kałuży

  Nocny spacer dzika w centrum Lublina. Zwierzę około godziny pierwszej pojawiło się na ul. Krakowskie Przedmieście. Wszystko nagrał czytelnik portalu Lublin112.
 • Zgoda na odstrzał dzików

  Zgoda na odstrzał dzików

  Sejmik Województwa Małopolskiego ma podjąć uchwałę wyrażającą zgodę na odstrzał 290 dzików. Być może decyzja zapadnie już w najbliższy poniedziałek - domniemywa "Dziennik Polski".
 • Polował na dzika. Postrzelił... kolegę

  Polował na dzika. Postrzelił... kolegę

  Polowanie na dzika, jakie urządziło dwóch mężczyzn mieszkających pod Wyszkowem na Mazowszu, skończyło się zupełnie inaczej, niż zaplanowali organizatorzy. Jeden z nich, tropiąc zwierzę, potknął się i przypadkowo postrzelił swojego kolegę.
 • Dziki niszczą tor w Szczawnie-Zdroju

  Dziki niszczą tor w Szczawnie-Zdroju

  Dziki stały się poważnym zagrożeniem dla zaplanowanych na 18 sierpnia w Szczawnie-Zdroju mistrzostw Europy w four crossie, ekstremalnej konkurencji kolarskiej.
 • Dziki grasują w Bielsku-Białej

  Dziki grasują w Bielsku-Białej

  Dziki coraz częściej pojawiają się na obrzeżach Bielska-Białej. Skargi napływają od mieszkańców dzielnic sąsiadujących z górskimi lasami - Straconki, Kamienicy i Wapienicy. Bielski magistrat przygotował ulotkę, w której tłumaczy jak zachować się w przypadku spotkania ze zwierzęciem.
 • Mężczyzna osaczony przez watahę dzików

  Mężczyzna osaczony przez watahę dzików

  Policjanci ze Świebodzina (woj. lubuskie) uczestniczyli w nietypowej interwencji. O pomoc poprosił ich mężczyzna osaczony przez watahę dzików - poinformował zespół prasowy lubuskiej policji.
 • Poznań: 20 dzików do odstrzału

  Poznań: 20 dzików do odstrzału

  W Poznaniu myśliwi będą strzelać do dzików - ze względów bezpieczeństwa. Od miesięcy zwierzęta podchodzą bowiem pod bloki, między innymi przy ulicy Rubież.
 • Rodzina dzików uratowana

  Rodzina dzików uratowana

  Leśniczy z Podlipia w Świętokrzyskiem uratował rodzinę dzików, która wpadła do przerębla. Mężczyzna zauważył uwięzione zwierzęta podczas spaceru.
 • Myśliwy śmiertelnie postrzelił kobietę - myślał, że to dzik

  Myśliwy śmiertelnie postrzelił kobietę - myślał, że to dzik

  Tragiczna pomyłka myśliwego w Suminie niedaleko Lipna w Kujawsko-Pomorskiem. Mężczyzna zastrzelił idącą przez pole kukurydzy kobietę. Jak dowiedział się reporter radia RMF FM, był przekonany, że mierzy do dzikiego zwierzęcia.
 • Polacy najszybsi w biegu na Elbrus

  Polacy najszybsi w biegu na Elbrus

  Polscy alpiniści Andrzej Bargiel z Zakopanego oraz Aleksandra Dzik z Katowic we wspaniałym stylu zwyciężyli w 6. międzynarodowym biegu wysokogórskim na najwyższy szczyt Kaukazu - pokryty śniegiem Elbrus.

Filmy - Dzik (2)