dzień wszystkich świętych

Artykuły - Dzień wszystkich świętych (71)

 • Kodeks pracy: Za dzień Wszystkich Świętych nie będzie wolnego

  Kodeks pracy: Za dzień Wszystkich Świętych nie będzie wolnego

  Dzień Wszystkich Świętych wypada w tym roku w niedzielę. Oznacza to, że pracownicy nie dostaną za to święto dnia wolnego. Kodeks pracy nie przewiduje bowiem dni wolnych za święta wypadające w niedzielę - wyjaśniła Danuta Rutkowska z Państwowej Inspekcji Pracy.
 • Jak legalnie dorobić we Wszystkich Świętych?

  Jak legalnie dorobić we Wszystkich Świętych?

  Dzień Wszystkich Świętych to doskonała okazja dla osób, które szukają dodatkowych możliwości zarobku lub obecnie nie posiadają pracy. Wbrew obiegowym opiniom, taka sprzedaż nie zawsze musi wiązać się z zakładaniem własnej działalności gospodarczej, a co za tym idzie obowiązkiem rozliczania podatku od sprzedaży. Co należy zrobić, aby bez zbędnych formalności, nie narażając się przy tym na niepotrzebne koszty, dorobić 1 listopada?
 • Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

  Prognoza pogody na Wszystkich Świętych

  Trochę słońca, trochę chmur, a na północy opady deszczu. Na termometrach od 9 do 14 stopni Celsjusza - taka będzie pogoda w święto Wszystkich Świętych.
 • Nikt nie robi tak tanio jak Polska

  Nikt nie robi tak tanio jak Polska

  Znicze robimy tak tanio, że nawet Chińczycy nie mieliby szans - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Lucjan Kułeczko, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Świec i Zniczy. Nikt nie ma szans wcisnąć się na nasz rynek - dodał.
 • Chleb, miód i kasza dla zmarłych

  Chleb, miód i kasza dla zmarłych

  Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył go na 1 listopada papież Grzegorz IV - w 837 roku.
 • Warszawa: Ograniczenia w ruchu w okolicy cmentarzy

  W dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki w Warszawie łatwiej będzie dojechać na cmentarze komunikacją miejską; natomiast kierowcy indywidualni muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu i parkowaniu w pobliżu nekropolii - informuje stołeczny ratusz.
 • Toruń: Podczas kwesty zebrano ponad 14 tys. zł

  Ponad 14 tysięcy złotych zebrano podczas kwesty w dzień Wszystkich Świętych na najstarszym w Toruniu cmentarzu św. Jerzego. Pieniądze zostaną przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.
 • Ciężarówki dzisiaj na parkingach

  Ciężarówki dzisiaj na parkingach

  Dziś w dzień Wszystkich Świętych obowiązuje zakaz ruchu dla kierowców samochodów ciężarowych. Na parkingach muszą pozostać ciężarówki o masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
 • USA: Zakaz palenia zniczy i stawiania kwiatów na grobach

  USA: Zakaz palenia zniczy i stawiania kwiatów na grobach

  Dzień wszystkich świętych uroczyście celebruje również amerykańska Polonia.. Ze względu jednak na prawo jakie obowiązuje w USA nasze tradycje nie mogą być za oceanem zachowane. O szczegółach z Chicago Jan Pachlowski.

Filmy - Dzień wszystkich świętych (1)