dzień wolny od pracy

Artykuły - Dzień wolny od pracy (47)

 • Wielki Piątek wolny od pracy? Są argumenty

  Wielki Piątek wolny od pracy? Są argumenty

  Już od grudnia 2018 r. w Sejmie leży - nie pierwszy zresztą - projekt ustawy w sprawie ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy. Złożyli go posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jak twierdzą zwolennicy pomysłu, Polacy są w czołówce krajów z liczbą przepracowanych godzin rocznie. Przeciwnicy wskazują, że pod kątem już ustanowionych dni wolnych od pracy, także jesteśmy w europejskiej czołówce.
 • Niemcy: Dzień Kobiet jest w Berlinie wolny od pracy

  Niemcy: Dzień Kobiet jest w Berlinie wolny od pracy

  ​W Berlinie - stolicy Niemiec, a zarazem kraju związkowym - Międzynarodowy Dzień Kobiet po raz pierwszy jest dniem wolnym od pracy. Więcej niż połowa Niemców jest zdania, że cały kraj powinien pójść za przykładem stolicy.
 • Trzech Króli w niedzielę. Czy należy się dodatkowy dzień wolny?

  Trzech Króli w niedzielę. Czy należy się dodatkowy dzień wolny?

  Święto Trzech Króli obchodzone jest zawsze 6 stycznia. W 2019 roku ten dzień wypada w niedzielę. Czy w związku z tym pracodawca odda pracownikom dodatkowy dzień wolny?
 • Czy trzeba będzie pracować w Wigilię?

  Czy trzeba będzie pracować w Wigilię?

  Posłowie PSL-UED złożyli w Sejmie projekt ustanawiający dni wolne od pracy w Wielki Piątek i Wigilię Bożego Narodzenia.
 • 12 listopada kosztował firmy ok. 5-7 mld zł

  12 listopada kosztował firmy ok. 5-7 mld zł

  12 listopada ustanowiony wolnym dniem był dobrą wiadomością dla zatrudnionych na umowę, ale stratą dla gospodarki i kłopotem dla firm, które sporo kosztował. To rzeczywiste pieniądze, których przedsiębiorcy tego dnia nie zarobili. Braki muszą uzupełnić, żeby nie ryzykować zachwiania płynności.
 • 12 listopada będzie wolny dla handlu. Kto jednak będzie musiał w tym dniu pracować?

  12 listopada będzie wolny dla handlu. Kto jednak będzie musiał w tym dniu pracować?

  Dzisiaj mają być zamknięte nie tylko urzędy, sądy i większość firm, ale też sklepy. Wiele osób będzie jednak pracować...
 • Prof. E. Mączyńska: Dodatkowy dzień wolny od pracy nie musi być problemem dla gospodarki

  Prof. E. Mączyńska: Dodatkowy dzień wolny od pracy nie musi być problemem dla gospodarki

  Ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy w większości firm i instytucji spotkało się z krytyką części ekonomistów, którzy wyliczyli, ile polska gospodarka poniesie w związku z tym strat. Według szacunków autorów ustawy koszt dodatkowego dnia wolnego wyniesie 0,2 PKB, czyli niespełna 4 mld zł. Zdaniem prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego taka decyzja może jednak mieć i pozytywne skutki ekonomiczne. Problemem jest natomiast fakt, że przedsiębiorcy nie mieli czasu na przygotowanie się do takiej zmiany.
 • 12 listopada kosztowny prezent PiS?

  12 listopada kosztowny prezent PiS?

  Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy ustanawiającej 12 listopada 2018 r. Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydent podpisał ustawę - poinformował rzecznik prezydenta. Ograniczenie możliwości pracy 12 listopada będzie kosztowało Polaków 4-6 mld zł.
 • 12 listopada dniem wolnym od pracy: Nadchodzi jubileuszowy chaos w firmach

  12 listopada dniem wolnym od pracy: Nadchodzi jubileuszowy chaos w firmach

  Ustanowienie 12 listopada dniem wolnym spowoduje konieczność zmiany harmonogramów czasu pracy. Wywoła nie tylko problemy organizacyjne, ale też finansowe straty.
 • Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy i jak by to wpłynęło na gospodarkę?

  ​Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy? Jakie państwa mają wtedy dzień wolny? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Mateusz Walczak, dziennikarz. Ile w Polsce jest dni ustawowo wolnych od pracy? Jak to wpływa na gospodarkę?

Filmy - Dzień wolny od pracy (2)

 • Polacy odpoczywają, gospodarka traci

  Kilka miliardów złotych kosztuje polską gospodarkę jeden dzień wolny od pracy. W przypadku tak długich weekendów, jak tegoroczna majówka, straty mogą być dużo większe. Komentuje Paweł Cymcyk, menedżer komunikacji inwestycyjnej ING TFI.
 • Święto Trzech Króli kosztuje nas szatańsko dużo!

  Jeden dzień wolny od pracy to 6 mld 666 mln złotych, które polskie PKB traci na właśnie tym dniu wolnym - wyjaśnia Paweł Cymcyk z ING TFI.